dziadu
13-10-2010, 00:46
Drodzy koledzy,
przygotowuję plakietkę na pewną imprezę harcerską która odbędzie się w Zakopanem. Chciałbym, aby była to niestandardowa plakietka i wymyśliłem, że będzie zapisana gwarą góralską, której oczywiście nie znam. Być może pytanie banalne i byłbym w stanie zaimprowizować, ale skoro już robimy to czemu nie zrobić tego oryginalnie po góralsku.
Dlatego miałbym prośbę do jakiegoś górala z Podhala o wystylizowanie napisu. Da się coś zrobić? Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona - zwycięzca dostanie pamiątkową plakietkę :)
Jak na plakietkę przystało, tekst ma być krótki i zwięzły, ale coś napisać trzeba. Impreza nazywa się Diablak (od Babiej Góry - górale wiedzą), rok imprezy to 2010, a miejsce imprezy Zakopane. Impreza będzie utrzymana w klimatach młodopolskich: Tetmajer i te sprawy. Gdyby to była normalna plakietka, to napis brzmiałby:
XVII Zlot Harcerzy Wędrowników i Harcerzy Akademików "Diablak", Zakopane 10- 14 listopada 2010
co jest oczywiście przesadą jak na plakietkę/naszywkę umieszczaną na rękawie, więc ja bym skrócił do:
XVII Diablak, Zakopane 2010
A że plakietka ma być niezwykłą, to chciałbym aby to ładnie zapisać w gwarze góralskiej, coś zbliżonego do tej drugiej (krótszej wersji). Pomożecie?
przygotowuję plakietkę na pewną imprezę harcerską która odbędzie się w Zakopanem. Chciałbym, aby była to niestandardowa plakietka i wymyśliłem, że będzie zapisana gwarą góralską, której oczywiście nie znam. Być może pytanie banalne i byłbym w stanie zaimprowizować, ale skoro już robimy to czemu nie zrobić tego oryginalnie po góralsku.
Dlatego miałbym prośbę do jakiegoś górala z Podhala o wystylizowanie napisu. Da się coś zrobić? Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona - zwycięzca dostanie pamiątkową plakietkę :)
Jak na plakietkę przystało, tekst ma być krótki i zwięzły, ale coś napisać trzeba. Impreza nazywa się Diablak (od Babiej Góry - górale wiedzą), rok imprezy to 2010, a miejsce imprezy Zakopane. Impreza będzie utrzymana w klimatach młodopolskich: Tetmajer i te sprawy. Gdyby to była normalna plakietka, to napis brzmiałby:
XVII Zlot Harcerzy Wędrowników i Harcerzy Akademików "Diablak", Zakopane 10- 14 listopada 2010
co jest oczywiście przesadą jak na plakietkę/naszywkę umieszczaną na rękawie, więc ja bym skrócił do:
XVII Diablak, Zakopane 2010
A że plakietka ma być niezwykłą, to chciałbym aby to ładnie zapisać w gwarze góralskiej, coś zbliżonego do tej drugiej (krótszej wersji). Pomożecie?