PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabawy!



admin
31-12-2006, 17:41
EDIT (autograf)

Wprowadziłem drobne zmiany do warunków zabawy. Obowiązują od 9 października 2008.

Dot. zadań tematycznych oraz pojedynków

Warunki zabawy:

1. Można przysłać jedną pracę na tą edycję.
2. Praca nie może mięć więcej, niż 700 px na dłuższym boku i do 300kB objętości.
3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
4. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację: Pojedynek - TEMAT
5. Zdjęcie proszę oznaczyć nickiem, najlepiej w nazwie pliku.
6. Proszę przysyłać zdjęcia zrobione po wybraniu tematu (nie można skorzystać z szuflady!).
7. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
8. Technika dowolna.

Więcej tutaj: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=74448


--




1. Do pojedynku moze przystapic kazdy, niezaleznie od posiadanego sprzetu i zaawansowania fotograficznego.
2. Wyzwanie na pojedynek musi nastapic publicznie, a przyjmujacy wyzwanie musi sie na nie zgodzic. Wyzywajacy i wyzwany ustalaja temat jednoglosnie, z tym ze pierwsza propozycja powinna pochodzic od wyzwanego.
3. Strony ustalaja publicznie czas w jakim zdjecia musza byc przeslane moderatorowi i wszelkie inne warunki, jednak nie moze on byc dluzszy niz 30 dni.
4. Zdjecia musza byc wykonane po dacie ustalenia tematu!
5. Obserwatorzy moga komentowac post, jednak nie zasady. Akceptacja warunkow nalezy zawsze do pojedynkujacych sie i moze byc w niewielkim stopniu modyfikowana.
6. Nie przeslanie w terminie zdjecia jednej ze stron, uznane zostanie za walkower!
7. Zdjecia zostana opublikowane przez moderatora niezwlocznie po ich przeslaniu i nie sa podpisywane nickiem autora (anonimowe).
8. Moderator zaklada podczas publikacji 7-dniowa ankiete z utajnieniem glosujacych i wyniku oraz zablokowaniem glosowania wielokrotnego (przez tego samego uzytkownika).
9. Zwyciestwo zostaje przyznane na podstawie ankiety i jej wyniku.
10. Zdjecia wysylamy na adres: bitwanikon(at)gmail.com Prosze dopisywac nick forumowy!
11. Maksymalna waga zdjęcia to 300kb (najlepiej by nie przekraczała jednak 250 kb) - zmiana wprowadzona od poczatku sierpnia br.
12. W tytule maila prosze wpisac nicki pojedynkujacych sie i (chocby skrocony) temat pojedynku


Wyzywajac innego uzytkownika forum na "pojedynek", mozesz skorzystac z ponizszego szablonu (kopiuj, wklej):

Wyzywam na pojedynek uzytkownika:

1. Proponuje temat:

2. Czas przeslania zdjec moderatorowi ustalam na: ... dni od dnia akceptacji wyzwania.

3. Akceptuje warunki pojedynku bez zmian.

4. Proponuje nastepujace zmiany w regulaminie pojedynku:

5. Oprocz publikacji na forum, wysylam w/w tresc na e-mail lub PW do wyzwanego.


Dodatek 1. (by jakubs)

W wyniku zyskiwania popularności przez mutację Pojedynku, którą można roboczo określić jako Bitwę proszę w tytule wyzwania i jednocześnie wątku określać odmianę proponowanej zabawy i w nawiasie kwadratowym wpisywać [Pojedynek] lub [Bitwa].

W tytule maila ze zdjęciami na Bitwę proszę wpisać jedynie własny nick i pełny temat Bitwy, a plik nie może być większy niż 250kb.

--

qczman
31-12-2006, 18:49
Czy sa jakies nagrody przewidziane ? :D

Czornyj
31-12-2006, 18:55
Czy sa jakies nagrody przewidziane ? :D

Gloria i chwała, albo wręcz przeciwnie :lol: Jest to takie miejsce, gdzie możesz komuś - w przypływie fantazji, bądź chcąc wywrzeć zemstę - udowodnić, że jest d... nie fotograf :mrgreen:

Mosquito
31-12-2006, 18:59
Świetny pomysł z tym pojedynkiem :) może teraz cześć użytkowników zamiast walczyć na słowa, pokaże coś ciekawego :) a ostatnio kłótni troszke się pojawiło niestety :???:

Andy_O
31-12-2006, 20:25
Świetny pomysł z tym pojedynkiem :) może teraz cześć użytkowników zamiast walczyć na słowa, pokaże coś ciekawego :) a ostatnio kłótni troszke się pojawiło niestety :???:


Myśle, że ci, którzy pokazują tutaj dużo zdjęć będą to robić nadal. A ci, któży baaardzo lubią wydziwiać i szukać dziury w całym, a przy tym są tylko teoretykami bo sesji w życiu nie zrobili, pozostaną nieugięci i nadal pozostaną tylko teoretykami. ;-)

Archangel
31-12-2006, 20:29
swietna sprawa
oby jak najwiecej tak dobych pomyslow w nowym roku!

andrzej500
01-01-2007, 13:06
ALE POMYSŁ
Mam pytanie odnośnie:

„2. Wyzwanie na pojedynek musi nastąpić publicznie, a przyjmujący wyzwanie musi się na nie zgodzić.”

Chodzi o to czy przyjmujący wyzwanie czy otrzymujący wyzwanie?
Różnica jest duża.


Pomysł jest zawodowy. Jest tak dobry, że jestem gotów nawet paść na polu chwały.

Jacek_Z
01-01-2007, 15:01
co do punktu 7
czy jednak głosowanie nie powinno być anonimowe?
w określonym terminie pojedynkujący sie wysyłają zdjecie do moderatora. On wystawia dwa zdjęcia razem z ankietą. Dopiero po 7 dniach, po głosowaniu ujawnia się kto jest autorem jakiego zdjęcia i w efekcie kto zwycięzcą.
Nie będzie wtedy sugerowania się kto jest autorem, a bywają jednak na forum pewne sympatie i antypatie.

admin
01-01-2007, 18:22
Rozwiewam drobne niescislosci:


Czy sa jakies nagrody przewidziane ?

Nie, choc zastanawiam sie czy nie zalozyc dwoch grup, wygrani i przegrani i oznaczac uzytkownikow. Nie wiem czy to dobry pomysl, ale oddaje pole do dyskusji.


Chodzi o to czy przyjmujący wyzwanie czy otrzymujący wyzwanie?

Poniewaz wyzwany musi zaakceptowac wyzwanie, uznalem ze nalezy napisac "przyjmujacy wyzwanie". Faktycznie roznica jest spora, natomiast kogos kto nie przyjal wyzwania nie mozna okreslic przegrywajacym walkowerem. Po prostu nie zaakceptowal zasad zabawy lub z innego powodu nie jest nia zainteresowany.


czy jednak głosowanie nie powinno być anonimowe?

Zastanawialem sie nad tym. Nie wiem czy nie oddac tego pod decyzje pojedynkujacych sie.

darsedz
02-01-2007, 12:26
może formą "nagrody" niech będzie jakaś liczba pojedynków wygranych/przegranych, albo jakiś rodzaj dodatkowego "tytułu"... np Waleczny gaduła, Oszczędny w słowach i walce, rozmowny bojownik :)

Czornyj
02-01-2007, 12:40
...i moderator - terminator :lol:

december
02-01-2007, 16:08
Myślę, że utajnienie autorów to dobry pomysł, odwiedzie niektórych od stwierdzenia: "kurde, xxxx fajne zdjęcie zrobił, ale go kurna nie lubie to sobie na tego drugiego zadzwonię ha ha ha" przy czym mrocznie i z marsową miną kliknie. :)
A tak poważnie to pomysł świetny, czekam na pierwszy pojedynek!!!

Ludmar
02-01-2007, 23:22
mnie się pomysł bardzo spodobał, spewnością zmobilizuje do częstrzego fotografowania :)
wiadomo ze jest to też forma zabawy i nauki wiec może zrobić coś w stylu rankingu/ligi
dla przykładu ten kto wygra dostaje 3pts a głosy to coś w stylu goli (wiem wiem troche to dziecinnie brzmi)
ale czemu się nie pobawić, wiadomo po czasie przy większej liczbie osób można 1 i 2 lige zrobić ;)
a co pół roku lub rok można wyłonić mistrza.
to tylko taka moja sugestia, żeby było zabawniej i jakiś cel
co do anonimowości jestem ZA

madmips
02-01-2007, 23:26
świetna sprawa, no widzę Piotrze (admin), że nowy rok obrodził w "kupę" pomysłów, oby tak dalej. Jestem ciekaw pierwszych pojedynków, pozdrawiam

pebees
02-01-2007, 23:37
Może się znowu wtrącę... LOL .. a poważniej - dobrze by było, by oba zdjęcia były publikowane jednocześnie. Utrudni to spekulacje, które jest czyje.

holka
02-01-2007, 23:38
i tak bedzie, o wklejenie zdjec mozna poprosic moderatora zeby juz zupelnie nie bylo spekulacji ktore jest czyje...

admin
03-01-2007, 00:16
Alez ta zmiana zostala wprowadzona juz wczoraj. Tylko mod moze wstawic zdjecie. Tak wynika z Regulaminu po poprawkach.

Ja tez nie moge sie juz doczekac pierwszego pojedynku. Powiem Wam nawet ze juz niewiele brakowalo, a wyzwanie bym wystawil. Mialem juz adwersarza. Na razie odpuscilem, ale... ;)

jm
03-01-2007, 01:23
Pomysł ten funkcjonuje na forum Canona od jakiegoś czasu i w tamtejszym regulaminie jest jeszcze jedno zastzreżenie, którego nie widzę tutaj - mianowicie pojedynkowe zdjęcia muszą być wykonane po wezwaniu kogoś na pojedynek - czyli nie można do pojedynku wystawiać zdjęć "z szuflady". Wydaje mi się, że jest to dobry pomysł - bo wiele osób zostanie "sprowokowanych" do wyjścia w plener, do poszukania tematu itp a chyba o to też chodzi???
Nie twierdzę, że na forum Nikona zasady mają być identyczne (jak na CB) ale myślę, że ten punkt warto by jasno doprecyzować.

Czornyj
03-01-2007, 01:29
Pomysł ten funkcjonuje na forum Canona od jakiegoś czasu i w tamtejszym regulaminie jest jeszcze jedno zastzreżenie, którego nie widzę tutaj - mianowicie pojedynkowe zdjęcia muszą być wykonane po wezwaniu kogoś na pojedynek - czyli nie można do pojedynku wystawiać zdjęć "z szuflady". Wydaje mi się, że jest to dobry pomysł - bo wiele osób zostanie "sprowokowanych" do wyjścia w plener, do poszukania tematu itp a chyba o to też chodzi???
Nie twierdzę, że na forum Nikona zasady mają być identyczne (jak na CB) ale myślę, że ten punkt warto by jasno doprecyzować.

Oczywiście - jak pojedynek, to pojedynek - nikt nie może używać jakiejś zleżałej amunicji :D

odie83
03-01-2007, 01:29
Pomysł ten funkcjonuje na forum Canona od jakiegoś czasu i w tamtejszym regulaminie jest jeszcze jedno zastzreżenie, którego nie widzę tutaj - mianowicie pojedynkowe zdjęcia muszą być wykonane po wezwaniu kogoś na pojedynek - czyli nie można do pojedynku wystawiać zdjęć "z szuflady". Wydaje mi się, że jest to dobry pomysł - bo wiele osób zostanie "sprowokowanych" do wyjścia w plener, do poszukania tematu itp a chyba o to też chodzi???
Nie twierdzę, że na forum Nikona zasady mają być identyczne (jak na CB) ale myślę, że ten punkt warto by jasno doprecyzować.

Bardzo słuszna uwaga... Jesli nie będzie takiego zastrzeżenia to może skończyć się na tym, że wyzywający będą najpierw wybierać najlepsze zdjęcia ze swoich zbiorów, a dopiero potem wymyślać do nich trafny temat i sprawdzać czy ktoś im w tym dorówna. Poszedłbym nawet o krok dalej, żeby to właśnie osoba wyzywana wymyślała temat. Skoro wyzywający czuje się pewnie chcąc zmierzyć się z kimś to na pewno da sobie radę z wymyślonym przez tą osobe tematem ;)

Zbigniew
03-01-2007, 01:31
W jaki sposób ktoś udowodni, że zrobił zdjęcie po terminie rozpoczęcia zabawy, a nie przed ? Ja byłem kiedyś ścigany za to, że nie nastawiłem zegarka w aparacie, a od razu poszedłem robić fotki ...

Czornyj
03-01-2007, 01:35
Myślę, że przyjmiemy zasadę domniemania niewinności. Ludzie jakiś poziom tutaj reprezentują, nikt nie będzie chyba robił obory...

Jacek_Z
03-01-2007, 01:36
sam sobie odpowiedziałeś - z exifa fotki.
odie83 ma racje - niech wyzwany narzuca temat

jm
03-01-2007, 01:38
Poszedłbym nawet o krok dalej, żeby to właśnie osoba wyzywana wymyślała temat. Skoro wyzywający czuje się pewnie chcąc zmierzyć się z kimś to na pewno da sobie radę z wymyślonym przez tą osobe tematem ;)

Nie, z tym się nie zgadzam. Jeśli ja kogoś wyzywam na pojedynek, to ja ustalam temat - natomiast wspólnie z oponentem możemy dogadać szczegóły - np czas trwania. Wierzcie mi tak będzie prościej i czytelniej;)
Z obserwacji wiem, że nawet jak temat jest podany w pierwszym poście to i tak toczy się długa dyskusja zanim obie strony sięgną po aparaty.... Ktoś wyzwany może w ogóle nie mieć pomysłu na temat - i wtedy cała procedura jeszcze niepotzrebnie się przeciągnie....
Poza tym niech to będą pojedynki na foty/tematy a nie pojedynki osób robiących te zdjęcia!

I jeszcze jedna prośba - konstruując temat starajmy się unikać ogólników, które później, będą automatycznie wykluczać jedną ze stron - np makro (nie masz odpowiedniego obiektywu - odpadasz) akt- (nie masz modelki - wypad). Niechaj temat będzie tematem a nie kategorią!

Zbigniew
03-01-2007, 01:40
Może wraz z regułami zabawy przydałoby się opublikować mały tutek z przykładami tematów ?

jm
03-01-2007, 01:43
Może wraz z regułami zabawy przydałoby się opublikować mały tutek z przykładami tematów ?


Oj no bez przesady...chyba. W sumie mam już nawet pomysł na temat... ale chyba się boję...:rolleyes:

Czornyj
03-01-2007, 01:43
Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...

jm
03-01-2007, 01:45
Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...


Czyli jeśłi ja rzucam wyzwanie - to ja podaję temat ale jednocześnie osoba wyzwana może "negocjować szczegóły" - dobrze odczytuję???

admin
03-01-2007, 11:57
Uznalem za oczywistosc fakt, iz zdjecia maja byc wykonane po rozpoczeciu pojedynku. Jesli jednak uwazacie ze trzeba to dopisac, sluze. Co do tematu. Jestem zdania ze pierwsza propozycja powinna pasc ze strony wyzywajacego. Pozniej modyfikuja ustalenia, niekoniecznie publicznie, choc nie ma przeciwwskazan, ale najazniejsze jest aby konkretny i ustalony temat pojawil sie w watku.

Paweł M
03-01-2007, 18:22
oczywiście to kwestia dyskusyjna, ale trzeba by jeszcze uściślić kwestię "woboru tematu", aby:
- osoba wyzywająca nie mogła rzucić tematu zdjęcia które ma już zrobione
- osoba wysywająca nie dawała tematu "niemożliwego do wykonania" (np. wysywający z zakopanego wyzywa kogoś z gdańska i prosi o zdjęcie krzyża na Giewoncie)
- osoba przyjmująca wyzwanie nie rzucała tematu zdjęcia kóe już ma zriobione

Może by ustalić tak, że osoba wyzywająca ustala 1/2 tematu (np. zdjęcie rowerzysty) a osoba przyjmująca wyzwanie pozostałe 1/2 (np. na jednym kole). Temat: Zdjęcie rowerzysty jadącego na jednym kole...

jm
03-01-2007, 18:47
Swoop - punkt poruszony przez Ciebie jako pierwszy - już mamy załatwiony - zdjęcie do pojedynku musi byc wykonane PO ustaleniu wszystkich warunków między oponentami - była o tym mowa wcześniej.
Co do tematów to wydaje mi się że powinny by na tyle ogólne aby dawac możliwośc różnorakiej interpretacji - np w ruchu, przy pracy, starośc itp. Każdy z takich tematów może by realizowany na różne sposoby - w zależności od własnych preferencji, zasobów sprzetowych oraz okolicy, w której mieszkają pojedynkowicze. Myślę, że zamiast dyskutowac nad szczegółami coraz dogłebniej lepiej by było stanąc w szranki;) Kto odważny? W końcu to nie pojedynek na śmierc i życie ani walka o złote gacie!:)

Władca Pixeli
03-01-2007, 20:55
Jestem zdania ze pierwsza propozycja powinna pasc ze strony wyzywajacego. Pozniej modyfikuja ustalenia, niekoniecznie publicznie, choc nie ma przeciwwskazan, ale najazniejsze jest aby konkretny i ustalony temat pojawil sie w watku.

Mylę, że wersja Czornyj jest najbardziej prawidłowa.

Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...

Wybór broni zawsze należał do pozwanego. Jeżeli ktoś szuka jakiegokolwiek chętnego to wtedy może coś sam zaproponować.

Czy będę potrzebni sekundanci? :mrgreen:

Jacek_Z
03-01-2007, 21:13
albo medyk ? :)

Władca Pixeli
03-01-2007, 22:11
Trzeba jednak uważać z pojedynkami.

Z Kodeksu Boziewicza:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Kodeks_Honorowy

"W Kodeksie daje się zauważyć próbę uwspółcześnienia zasad dotyczących pojedynków. Za osoby "honorowe" tzn. zdolne do pojedynku uważa się nie tylko szlachtę, ale również osoby z wykształceniem conajmniej średnim lub wykonujących zawody twórcze, a także sprawujących ważne funkcje społeczne ([...]W myśl tej zasady należy udzielić satysfakcji honorowej wieśniakowi, który jest posłem na sejm. - Art. 5)." :wink::mrgreen:

meliszipak
04-01-2007, 10:24
No to co, można startować? :)

jm
04-01-2007, 14:10
A ja mam jeszcze "małą" prośbę/pytanie : czy byłoby możliwe wydzielenie działu pojedynek tak aby patrząc na strone główną było widać czy są nowe wpisy (data/godz. itp). Myślę, że wielu userom byłoby łatwiej znaleźć ten pojedynkowy dział oraz nowe wpisy. Jeśli się nie da - trudno;)

suchanek108
04-01-2007, 14:28
A może dodać jeszcze możliwość "rzucenia rękawicy na arenę (forum)" i pojedynku z tym, kto pierwszy ją podejmie?

sailor
04-01-2007, 14:51
A może dodać jeszcze możliwość "rzucenia rękawicy na arenę (forum)" i pojedynku z tym, kto pierwszy ją podejmie?

mysle ze nikt ci tego nie broni :)

ZbychuO
04-01-2007, 16:55
Cytat:
Chodzi o to czy przyjmujący wyzwanie czy otrzymujący wyzwanie?
Poniewaz wyzwany musi zaakceptowac wyzwanie, uznalem ze nalezy napisac "przyjmujacy wyzwanie". Faktycznie roznica jest spora, natomiast kogos kto nie przyjal wyzwania nie mozna okreslic przegrywajacym walkowerem. Po prostu nie zaakceptowal zasad zabawy lub z innego powodu nie jest nia zainteresowany.


Ja jeszcze w kwesti określenia stron przystępujących do pojedynku.

2. Wyzwanie na pojedynek musi nastapic publicznie, a przyjmujacy (tu po prostu wyzwany) wyzwanie musi sie na nie zgodzic. Wyzywajacy i wyzwany ustalaja temat jednoglosnie, z tym ze pierwsza propozycja powinna pochodzic od wyzwanego.

Uważam, że powinno być poprostu "wyzywający" i "wyzwany" na pojedynek.
Przyjmujący - to ktoś, kto się zgodził i przyjmuje wyzwanie, więc nie może przyjmujący odrzucać, bo wtedy jest "odrzucający" wyzwanie.

jchyra
17-01-2007, 02:06
Uznalem za oczywistosc fakt, iz zdjecia maja byc wykonane po rozpoczeciu pojedynku. Jesli jednak uwazacie ze trzeba to dopisac, sluze.
a jak dwóch się umówi, że pojedynek jest na szuflady :-)
pozwolić im strzelać zleżałą amunicją?

admin
17-01-2007, 02:08
Jesli tylko nikt inny przy tym nie ucierpi... ;)

wampirek
06-02-2007, 08:57
W celu uatrakcyjnienia zabawy pojedynkowej oraz zwiekszenia liczby pojedynkow proponowalbym wprowadzenie drabinki. Zaczac nalezaloby od otwartej listy osob chcacych brac udzial w zmaganiach - zdecydowanych wyzywac i przyjmowac wyzwania.
Wyzywac moznaby osoby o takiej samej ilosci wygranych pojedynkow (ewentualnie i/lub te bedace szczebel wyzej). Bez straty punktow moznaby odrzucic wyzwanie (nawet bez podawania powodu) np. 2 razy, trzecia odmowa powodowalaby juz naliczenie punktow ujemnych i oczywisty spadek w drabince.
Wygrana 1 punkt, przegrana 0 punktow, trzecia odmowa -1 punkt. Po pewnym czasie utworzy sie dynamiczna lista w formie tabelki: nick, ilosc rozegranych pojedynkow, ilosc punktow zdobytych w pojedynkach, ilosc odmow (1 lub 2, a po trzeciej zerowanie z jednoczesnym odjeciem punktu w kolumnie punkty zdobyte).
Nie moznaby wyzywac osob aktualnie sie pojedynkujacych co rowniez musialoby byc zaznaczane w tabelce np. kolorem nicka.
Oczywiscie moja propozycja moze sie podobac lub nie, szczegoly mozna dopracowac - intencja jest zaktywizowanie, zdynamizowanie zabawy ku uciesze ogolu forum i jak sadze samych pnacych sie po szczeblach drabinki.
Co wy na to? Jesli TAK od razu pisze sie na liste chetnych.
pozdrawiam
irek

sailor
06-02-2007, 10:02
hihihi widze ze chcesz tu zrobic fotograficzny mortal kombat ;) pomysl trzeba by uscislic ale podoba mi sie :)

wampirek
06-02-2007, 16:48
Oczywiscie, tez uwazam, ze nalezy zasady dopracowac i to perfekcyjnie w detalach. Wtedy to "zagra" na pewno. Moje haslo to DRABINKA, a rzucilem jakas tam propozycje zasad po to, zeby bylo wiadomo o co chodzi z grubsza.
Ciesze sie, ze sie spodobalo.
pzdr
irek

madmips
22-02-2007, 23:21
serdeczne podziękowania za podział tematyczny tego wątku :) od razu lepiej!

madmips
25-02-2007, 19:33
korzystając ze zdobytego doświadczenia, sugeruję (proszę) możliwość pokazywania prac w większych rozmiarach, choćby linku z taką możliwością...

tumiwisizm
26-02-2007, 14:14
ja postulowalbym o dwie rzeczy ..

nie komentowanie zdjec w czasie trwania sondy - wciaz sie to dzieje .. a jak wiemy czlowiek jest zwierzem stadnym i nie obce mu sa takowe instynkta

po wtore - bardziej dzentelmenska zasada
jesli w czasie przygotowan do pojedynku publikowane sa zdjecia z tej samej sesji .. mitem jest anonimowosc tworcy. wtedy znany_z_dorobkiem dykswalifikuje horacego_z_pcimia_dolnego z 3 postami na koncie.

jchyra
26-02-2007, 16:08
sprawa komentowania zdjęć w czasie trwania sondy to jest ogólnie temat do przedyskutowania na forum
dotyczy "pojedynków" ale też "zdjęć tygodnia" (oraz miesiąca i roku)
- plusem zakazu jest niemącenie w głowie głosującym, którzy muszą oddać głos według własnego uznania
- minusem jest to, że siada dyskusja i cała zabawa - bo po wynikach to już nie te emocje :smile:
na pewno zdrowiej jest jeśli ustalimy, wóz albo przewóz
dlatego zachęcam do luźnej dyskusji w tej obywatelskiej inicjatywie i udział w ankiecie link-> (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=20107)

ZbychuO
26-02-2007, 16:30
I ja jestem za zakazem komentowania wystawionych prac w trakcie trwania sond.
Komentarze przed zakończeniem bardzo często sugerują typowanie osobom niezdecydowanym i tym, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie dostrzec pewnych walorów lub kiczu fotografii.
Nie wyrabiają się w ten sposób i nie wskakują na wyższy poziom odbioru, bo poniekąd zwolnieni są z samodzielnej oceny.
Komentarze po ogłoszeniu wyników są bardzo cenne. Można w ten sposób skonfrontować kryteria jakimi się kierowało przy wyborze.

jchyra
26-02-2007, 16:36
zapraszam więc do oddania głosu link-> powyżej :-)

madmips
07-05-2007, 08:45
zgłaszam sugestię 11 punktu,

11. Za zgodą obu pojedynkujących się w sondzie zostaje wstawiona 3 opcja "nie na temat"

Konsekwencją było by np. powtórzenie pojedynku. Myślę, że podniosło by to poziom prac...

Sebastiann
07-05-2007, 09:07
zgłaszam sugestię 11 punktu,

11. Za zgodą obu pojedynkujących się w sondzie zostaje wstawiona 3 opcja "nie na temat"

Konsekwencją było by np. powtórzenie pojedynku. Myślę, że podniosło by to poziom prac...

Popieram:)

bukowy dziad
07-05-2007, 10:33
a ja nie popieram. powiem wiecej: uwazam to za kiepski pomysl:) jesli ktos nie jest w stanie dostrzec w pracy odniesien do tematu i to go sklania o nieglosowania to niech po prostu nie glosuje. niektorzy tworcy i tfurcy nie lubia prostych rozwiazan i lopatologicznego przedstawiania o co chodzi. czasem do zrozumienia pracy pozornie nie na temat wystarczy troche dlzuej nad nią przystanac, czasem trzeba miec jako-takie pojecie o elementach kultury, do ktorych sie odnosi, ale bardzo odwaznym jest twierdzenie, ze cos jest nie na temat - szczegolnie w dobie sztuki kontekstualnej:) przywolam tutaj 2 przyklady - jeden z fornej i drugi z dolnej pojedynkowej polki;) gdyby ktos byl kulturowym laikiem do tego stopnia, ze nie widzialby zwiazku miedzy zegarami, a sztuką Salvatora Dali, bardzo latwo by mu bylo rzucic, ze praca Andrzeja z jego pojedynku z Sailorem byla nie na temat. ot - gola babka cos tam sobie rozrywa. drugi przyklad: wiele osob przed rozstrzygnieciem mojego pojedynku z Alem wskazywalo, ze nie dostrzega zadnego zwiazku mojej pracy z tytulem. po rozstrzygnieciu wyjasnilem jak ja to widzialem - mysle, ze broniac przynajmniej tego, ze "praca byla na temat". a to, ze ktos nie probowal nawet poszukac mozliwych skojarzen, to juz jego sprawa...
tak wiec sumujac: sądom co jest na temat a co nie, mowie nie;)

sivy
02-08-2007, 23:55
11. Maksymalna waga zdjęcia to 300kb (najlepiej by nie przekraczała jednak 250 kb) - zmiana wprowadzona od poczatku sierpnia br.
Może lamerskie pytanie ale czym najlepiej i najszybciej zmniejszyć fotke do tych 250kb. Proszę o opis krok po kroku.

natura2008
06-11-2007, 13:00
3. Strony ustalaja publicznie czas w jakim zdjecia musza byc przeslane moderatorowi i wszelkie inne warunki, jednak nie moze on byc dluzszy niz 30 dni.

warto by było podać, do którego moderatora przesyłać zdjęcia....

madmips
06-11-2007, 16:08
jest podane:
holka (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=695), ALF (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=152), glisek (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=182), pebees (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1783)

holka
06-11-2007, 19:50
komu przyslac zdjecia??
no jak to kurcze komu? przeciez jest w warunkach zabawy podany KONKRETNY adres email, czyz nie????

natura2008
06-11-2007, 22:30
komu przyslac zdjecia??
no jak to kurcze komu? przeciez jest w warunkach zabawy podany KONKRETNY adres email, czyz nie????
:-) Oki doki :-)
...sądziłem, że jest jeden moderator wyznaczony do odbierania fotek konkursowych....ale jeśli trzeba wysłać te same fotki do wszystkich moderatorów to spoko ;-)

żartowałem...