mirko33
11-10-2010, 11:23
Witam.
Od miesiąca "jadę" na NEC P221W (skalibrowanym - profil zapięty w kartę LUT). Program Capture NX2 (przestrzeń Nikon Adobe RGB). Przeglądarka View NX2.
Pytanie. Jeśli po obróbce fotki zapisuję ją (z profilem ICC) do JPEG-a, to zapisywać do przestrzeni Adobe RGB czy też lepiej sRGB? Zauważyłem lekką różnicę w kolorach na zwykłym TN-ie.
Wiem, że do neta powinien być sRGB, ale ponoć przeglądarki SAFARI i Firefox obsługują Adobe RGB.
Zaznaczam, że do druku (domowego) będę chciał wykorzystać Adobe RGB.
Od miesiąca "jadę" na NEC P221W (skalibrowanym - profil zapięty w kartę LUT). Program Capture NX2 (przestrzeń Nikon Adobe RGB). Przeglądarka View NX2.
Pytanie. Jeśli po obróbce fotki zapisuję ją (z profilem ICC) do JPEG-a, to zapisywać do przestrzeni Adobe RGB czy też lepiej sRGB? Zauważyłem lekką różnicę w kolorach na zwykłym TN-ie.
Wiem, że do neta powinien być sRGB, ale ponoć przeglądarki SAFARI i Firefox obsługują Adobe RGB.
Zaznaczam, że do druku (domowego) będę chciał wykorzystać Adobe RGB.