Zobacz pełną wersję : zdjecie pseudo 3d
Witam,
Zainteresowalo mnie zdjecie na stronie sklepu IKEA.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/bedroom/
pierwsze glowne zdjecie, ktore pojazuje sie po zaladowaniu, z najazdem na lozko.
Mozecie mi powiedziec jak takie cos mozna zrobic?
Rozumiem ze to sa jakby dwa zdjecia z rozym czasem "najazdow", sa do tego jakies programiki?
Z gory dzieki za info!
jacoslavgth
10-10-2010, 18:53
flash?
ktos cos takiego moze robil?
jacoslavgth
10-10-2010, 19:23
robiłem kiedyś cos podobnego, generalnie masz dwie warstwy i każda z nich powiększasz przy tym samym czasie, robiłem to dawno więc dokładnie nie pamiętam, jedna chyba przesuwasz względem drugiej powiększając jednocześnie - jakoś tak :)
everyman
10-10-2010, 19:25
Video tutorial (After Effects): http://www.videocopilot.net/tutorial/virtual_3d_photos/ ...ale można zrobić to w wielu programach na podobnej zasadzie. Oczywiście jeśli jest możliwość lepiej wykonać kilka zdjęć niż potem wycinać/maskować/stemplować. ;)
wlasnie o to mi chodzilo. o generalna zasade. wielkie dzieki! :)
Video tutorial (After Effects): http://www.videocopilot.net/tutorial/virtual_3d_photos/[...]
Wow! Ciekawe tutoriale, a prowadzący naprawdę czasu nie traci :)
seb@stian
25-10-2010, 10:34
Witam
Taką animację nie jest trudno wykonać pod warunkiem że zna się flasha i trochę na fotografii a przynajmniej chęć by zrobić zdjęcie.
Zauważ kolego że ta animacja składa się z 2-óch zdjęć! jedno to zdjęcie samego pokoju bez łóżka i lampy oraz dywaniku. Drugie to zdjęcie łóżka i lampy+dywanik. Zauważ że podczas animacji prześwit przez firankę (zasłonkę na łóżku) się nie zmienia. Co świadczy o tym że oba zdjęcia w trakcie animacji są po prostu skalowane tak aby dać efekt "3D". Ciekawy efekt małym nakładem pracy....
ta animiacja ze strony tez nie jest idealnia bo widac niedorobki na dywanie.
flasha cos tam znam, na tyle by cos takiego zrobic.
wlasnie myslalem o roznym skalowaniu dwoch zdjec w tym samym czasie.
nie mniej jednak, ten turorial pokazany wyzej jest rownie ciekawy. daje wiecej mozliwosci, ale i trzeba sie duzo wiecej pobawic.
tak czy siak... bede probowac. :)
tak jak mowisz. mozna uzyskac ciekawy efekt malym nakladem pracy.
bartiboro
27-10-2010, 12:54
Tu masz wideotutorial i dokładnie wyjaśnione co i jak:
http://gotoandlearn.com/play.php?id=96
Pozdrawiam.
Barti
Barti zadowoliles mnie 100% :P
Dzieki!
Motorniczy
29-10-2010, 00:10
Witam,
Zainteresowalo mnie zdjecie na stronie sklepu IKEA.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/bedroom/
pierwsze glowne zdjecie, ktore pojazuje sie po zaladowaniu, z najazdem na lozko.
Mozecie mi powiedziec jak takie cos mozna zrobic?
Rozumiem ze to sa jakby dwa zdjecia z rozym czasem "najazdow", sa do tego jakies programiki?
Z gory dzieki za info!
Fuuujjj,,, zlew w pokoju:P
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.