PDA

Zobacz pełną wersję : Jest taki plecak?



AdamoN
09-10-2010, 21:24
Witam


Poszukuje plecaka na mój sprzęt. W plecaku muszę zmieścić:
1. D300 + Grip
2. Nikkor 14-24
3. Nikkor 24-70 z "tulipanem" - podpięty do body
4. Nikkor 70-200 z "tulipanem"
5. Nikkor 50/1.4
6. Samyang 85/14
7. Samyang 8mm fish
8. SB 900

Myślałem o Lowepro Flipside 400. Badzo podoba mi się w nim to że do sprzętu jest dostęp od strony pleców.
Teraz 2 pytania:
1. Czy zmieszcze w nim wyżej wymieniony sprzęt? (najgorzej jest z tulipanami Nikkorów)
2. Jest jeszcze jakiś producent, który robi podobne plecaki - dostęp od strony pleców?

Z góry dziękuje z pomoc

masta
09-10-2010, 21:44
Proponuję sprawdzić plecak Burton zoom pack. generalanie firma robi rzeczy pod katem snowboardowego przeznaczenia dlatego tez można sie spodziewac dodatkowchy wzmocnien tudziez uszczelnien. mam starsza i nieco mniejsza wersje tego plecaka i jestem zadowolony. w/w plecak jest dość duzy, natomiast nie jestem wstanie Ci zagwarantowac czy zmiesci sie caly sprzet bo "kupe go mosz":)

zakwas
09-10-2010, 22:35
Teraz 2 pytania:
1. Czy zmieszcze w nim wyżej wymieniony sprzęt? (najgorzej jest z tulipanami Nikkorów)
2. Jest jeszcze jakiś producent, który robi podobne plecaki - dostęp od strony pleców?



2. Naneupro Alpha i Bravo, ale tam swojego sprzętu nie zmieścisz. Jest jeszcze jakiś nowy model Katy, ale będzie kosztował pewnie pod jednego tysia.

Greg77
10-10-2010, 03:55
Jako uzytkownik takiego plecaka powiem, ze zmiecisz, tyle, ze te tulipany trza bedzie pookrecac;)

AdamoN
10-10-2010, 06:50
Jako uzytkownik takiego plecaka powiem, ze zmiecisz, tyle, ze te tulipany trza bedzie pookrecac;)


No właśnie... tylko gdzie później schować te poodkręcane tulipany :)

Mam prośbe.
Mógłbyś mi napisać jaką szerokość mają przegrody(pionowe) w tej 400'? Zastanawiam się też czy zmieszcze 70-200 w którejś z bocznych przegród. Centralną chce sobie zostawić na body+24-70

Greg77
10-10-2010, 07:15
No właśnie... tylko gdzie później schować te poodkręcane tulipany :)

Mam prośbe.
Mógłbyś mi napisać jaką szerokość mają przegrody(pionowe) w tej 400'? Zastanawiam się też czy zmieszcze 70-200 w którejś z bocznych przegród. Centralną chce sobie zostawić na body+24-70

Te tulipany masz pookrecac a nie poodkrecac;) Wydaje mi sie, ze srodek spokojnie wystarczy na puszke z 24-70 i 14-24 pod spodem, po bokach 14-24 wlozysz dwa mniejsze szkla pionowo, Sabcia z jednego boku i masz jeszcze miejsce na szklo, drugi bok pod 70-200 i chyba jeszcze szklo wejdzie. Pojemna bestia jest;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/182116img2lrg.jpg/)

1. 70-200mm
2. 85mm
3. cos malego jak 50mm
4. byc moze 8mm
5. 14-24
6. tutaj spokojnie wchodzi 8mm
7. Sabcia
8. puszka z 24-70

Tak bym to rozplanowal...;)

70-200 z boku wchodzi spokojnie, ostatnio litra trza bylo na lotnisku wcisnac i wszedl bez zajakniecia:D:D:D
Ktos juz kiedys pakowal w ten plecak podobny zestaw, tyle, ze D700 z gripem, zdjecia nawet byly.....poszukaj dobrze w tym dziale;)

chomiczkus
10-10-2010, 08:07
Witam


Poszukuje plecaka na mój sprzęt. W plecaku muszę zmieścić:
1. D300 + Grip
2. Nikkor 14-24
3. Nikkor 24-70 z "tulipanem" - podpięty do body
4. Nikkor 70-200 z "tulipanem"
5. Nikkor 50/1.4
6. Samyang 85/14
7. Samyang 8mm fish
8. SB 900

Myślałem o Lowepro Flipside 400. Badzo podoba mi się w nim to że do sprzętu jest dostęp od strony pleców.
Teraz 2 pytania:
1. Czy zmieszcze w nim wyżej wymieniony sprzęt? (najgorzej jest z tulipanami Nikkorów)
2. Jest jeszcze jakiś producent, który robi podobne plecaki - dostęp od strony pleców?

Z góry dziękuje z pomoc



Naneu Pro U 220 - mialem to i mysle ze bys sie zapakowal.
Sprzedalem ( jakis czas temu juz ) bo stal i kurzyl sie w domu.
Plusem byla wielkosc - kolega ktory to kupil ode mnie powiedzial ze pol domu zabiera.
Minus - czasem ta wielkosc przeszkadzala - mnie w pare miejsc z tym nie wpuscili.

pozdrawiam
Michal

look
10-10-2010, 08:08
używam czegoś takiego http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/prod3212.htm

i generalnie wydaje mi się, że większość Twoich oczekiwań spełni...no może poza tymi obiektywami z założonymi tulipanami. U mnie siedzi tam w środkowej części s5 z 80-200 i d700 z 17-35 no i nie ma żadnego problemu ze zmieszczeniem. Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek dostępu od strony pleców nie ma. Niemniej jednak można dość szybko wyciągnąć i schować aparat przechowywany w górnej części.

mini21
10-10-2010, 10:33
Jeśli chodzi o plecaki otwierane od strony pleców to chyba tylko Flipside 400 (może ewentualnie któryś z Slignshootów, ale tego nie wiem na pewno).

Ja z kolei mogę polecić plecaczek Naneu Pro Military Sahara 217F.
Plecak naprawdę pojemny i pakowny.
Ma mnóstwo przegródek na pierdoły, miejsce na lapka itp.

Natomiast z naprawdę tanich plecaków, to wiem, że jest coś takiego jak Monster, którego znajdziesz na allegro, bo jego pełnej nazwy nie pamiętam.

Me_how
10-10-2010, 10:46
A przyglądałeś się plecakom Lowepro serii Pro Runner? Mam 450 AV, kupiony nieco przyszłościowo, ale miejsca jest w nim od groma. Zaletą jest duża głębokość plecaka, co pozwala obiektywy umieszczać pionowo.
Pozdrawiam

Lucas Z
10-10-2010, 11:25
Jeśli chodzi o plecaki otwierane od strony pleców to chyba tylko Flipside 400 (może ewentualnie któryś z Slignshootów, ale tego nie wiem na pewno).

Ja z kolei mogę polecić plecaczek Naneu Pro Military Sahara 217F.
Plecak naprawdę pojemny i pakowny.
Ma mnóstwo przegródek na pierdoły, miejsce na lapka itp.

Natomiast z naprawdę tanich plecaków, to wiem, że jest coś takiego jak Monster, którego znajdziesz na allegro, bo jego pełnej nazwy nie pamiętam.

Chodzi z pewnością o JPA Monster Foto, plecak za śmieszną kwotę (179 zł), mieszcze w nim:
-D90+grip
-D70s+grip
-Sigmę 70-200/2.8
-Tamrona 17-50/2.8
-Nikkora 50/1.8
-1 X sb-600
-1 X Yn-460
-wyzwalacze radiowe

Jeszcze z 2 stałki wejdą spokojnie, uzywam ponad rok-jedyny minus: trochę słabe przegródki, ale poradziłem sobie z tym.
-filtry
-lampka
-resztę pierdół

AdamoN
10-10-2010, 13:46
Greg77

Dzieki za info. Już postanowiłem że kupuje Flipside 400
Przekonało mnie to zdjęcie:

http://farm3.static.flickr.com/2645/3742412384_5ec6499956.jpg

Znalazłem fajne porównanie pakowności Lowepro serii Flipside
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://farm3.static.flickr.com/2645/3742412384_5ec6499956.jpg&imgrefurl=http://kentkc.blogspot.com/2009/07/lowepro-backpack-flipside-400-aw.html&h=375&w=500&sz=139&tbnid=pkf_D7H0i9FibM:&tbnh=98&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dflipside%2B400&zoom=1&q=flipside+400&hl=pl&usg=__jpMWgZf2SHDwJZBYBLyn7ty_M8E=&sa=X&ei=D6WxTLWBM4nIswbHnInRDQ&ved=0CCYQ9QEwCA

Dziękuje wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

nickt
10-10-2010, 17:45
Żeby utwierdzić Ciebie, że dobrze zrobiłeś napiszę co ja mieszczę w moim flipside 400
D700 z gripem z zapiętym 70-200 lub 35/50 i wtedy pod spodem 70-200. Po bokach 35, 50, 105, 55 i tamron 17-35. Z boku yongnuo 560, z przodu sb900 i druga Yongnuo 560. Do tego jeszcze ładowarka, colorchecker, jakieś pierdoły typu filtry, osłona na lampę wbudowaną, jakieś szmatki, gruszka itd itd. Pojemna bestia, przy czym ten zupełnie dolny rząd jest trochę niewygodny. Klapa nie odpina się do samego dołu i czasami ciężko szybko coś wyciągnać.
Niemniej jednak wykonanie i pojemność genialna, przy czym nie wygląda na taki duży jaki jest!

Greg77
11-10-2010, 02:15
Niemniej jednak wykonanie i pojemność genialna, przy czym nie wygląda na taki duży jaki jest!

Dokladnie, do samolotu wpuszcza bez pytan, ladnie wykonany i zgrabny. Minus to wyciaganie sprzetu z dolnej czesci i uchwyt na statyw jest tylko umowny;)

Lucid
11-10-2010, 07:25
Dokladnie, do samolotu wpuszcza bez pytan, ladnie wykonany i zgrabny. Minus to wyciaganie sprzetu z dolnej czesci i uchwyt na statyw jest tylko umowny;)

będzie problem z przypięciem 2x w803??

Gio
11-10-2010, 11:35
Greg77

Dzieki za info. Już postanowiłem że kupuje Flipside 400
Przekonało mnie to zdjęcie:

http://farm3.static.flickr.com/2645/3742412384_5ec6499956.jpg



Przecież chciałeś z tulipanami. W tym plecaku masz szanse je doszczętnie połamać...

Modron
11-10-2010, 17:46
Wyglada na to ze autor juz sie zdecydowal, pora na mnie.

Szukam plecaka podrozno/fotograficznego (pol na aparat i pol na inne szpargaly). zalezy mi przede wszystkim na tym aby nie wygladal jak plecak na aparat. Przedzial na sprzet nie musi byc duzy, ma sie tam zmiescic D700, 50mm, 16-35 i lampka

ktokolwiek widzial? ktokolwiek wie?

Erie
11-10-2010, 17:52
Wyglada na to ze autor juz sie zdecydowal, pora na mnie.

Szukam plecaka podrozno/fotograficznego (pol na aparat i pol na inne szpargaly). zalezy mi przede wszystkim na tym aby nie wygladal jak plecak na aparat. Przedzial na sprzet nie musi byc duzy, ma sie tam zmiescic D700, 50mm, 16-35 i lampka

ktokolwiek widzial? ktokolwiek wie?

przykładowo Kata DR 466, Kata DR 467, Tamrac Aero 80, i wiele wiele innych - pytanie tylko jaka cena, jaka pojemność części turystycznej, czy chcesz/ nie chcesz przegrody na laptopa

Modron
11-10-2010, 18:04
przykładowo Kata DR 466, Kata DR 467, Tamrac Aero 80, i wiele wiele innych - pytanie tylko jaka cena, jaka pojemność części turystycznej, czy chcesz/ nie chcesz przegrody na laptopa

mialem Kate DR ... i w sumie wszystko ok ale te model nie byl za wygodny do wyciagania i wkladania aparatu (a byl to mniejszy D80) i oslona przeciwdeszczowa latwo sie zsuwala podczas marszu.
cena nie jest az tak wazna poki jest w granicach rozsadku (1000zl odpada)
czesc turystyczna taka na ksiazke, jablko i jakis lekki sweterek jak sie zimno zrobi
przegroda na laptopa nie konieczna bo mozna zawsze wrzucic do duzego plecaka

AdamoN
11-10-2010, 18:33
Przecież chciałeś z tulipanami. W tym plecaku masz szanse je doszczętnie połamać...


Chciałem chiałem... i mam nadzieje że je tam zmieszcze :)

Jeżeli masz inną propozycje chętnie wysłucham.

felis.nigra
12-10-2010, 11:50
Wyglada na to ze autor juz sie zdecydowal, pora na mnie.



to ja też się podepnę. Szukam plecaka do chodzenia w góry-wędrówki, czasem z delikatnym wspinaniem (trudność +/- Orlej Perci). Jeśli chodzi o pojemność części foto - D200, 18-200 VR, 50 1.8, czasem 70-300, w planach S 10-20 lub N 14-24 (jeśli do d200 dojdzie d700), Benro 2681 z głowicą B-1. przestrzeń niefotograficzna - ciuchy, jedzenie i picie na całodniową wyprawę. skłaniam się ku Lowepro CompuPrimus AW, wydaje mi się, że powinien być najlepszy. jeśli chodzi o ceny - budżet spokojnie wytrzyma 800-1000 zł.
czy CompuPrimus AW to dobry wybór?

Gio
12-10-2010, 16:24
Chciałem chiałem... i mam nadzieje że je tam zmieszcze :)

Jeżeli masz inną propozycje chętnie wysłucham.


Nie gustuję w rozwiązaniach z ładowaniem od strony pleców, dlatego się nie wypowiadałem. Ale przy tradycyjnej postaci plecaka na taki zestaw konieczne jest coś wielkości Compu Trekkera.

Matey3000
12-10-2010, 16:41
o tym plecaku z naszego forum
o tym plecaku z naszego forum. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=90317&page=2)

Greg77
13-10-2010, 05:07
będzie problem z przypięciem 2x w803??

Do samolotu....bedzie:D Jezeli mowa o stojakach do lamp;)
Poprostu uchwyt z kieszonka wyjmowana na statyw jest malo poreczny, wiekszy (ciezszy) statyw lata w lewo i w prawo, lekki statyw powinien trzymas sie spokojnie, poza tym jest druga mozliwosc przypiecia statyw, od gory sa dwa paski, mozna w poprzek;)



o tym plecaku z naszego forum
o tym plecaku z naszego forum. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=90317&page=2)

No wlasnie o tym watku pisalem wczesniej;)

Modron
13-10-2010, 11:47
wygrzebalem dla siebie plecak :)
Chinska firma chyba (ale renomowana) jestem bardzo zadowolony z pojemnosci

http://item.taobao.com/item.htm?id=4905080693

swoj kupilem za 220zl

Greg77
14-10-2010, 01:56
wygrzebalem dla siebie plecak :)
Chinska firma chyba (ale renomowana) jestem bardzo zadowolony z pojemnosci

http://item.taobao.com/item.htm?id=4905080693

swoj kupilem za 220zl

Najbardziej podoba mi sie specjalna kieszen na 70-200:mrgreen:

mini21
14-10-2010, 03:52
Fajna podróba Naneu Pro Alpha.
A z tym 70-200..... bez komentarza.
Ja bym na to nie wpadł ;p

Jedyne, czego w tym plecaku nie widzę, a jest w Naneu, to mocowanie na statyw (chyba, że na zdjęciu nie pokazali).

Modron
14-10-2010, 05:20
Fajna podróba Naneu Pro Alpha.
A z tym 70-200..... bez komentarza.
Ja bym na to nie wpadł ;p

Jedyne, czego w tym plecaku nie widzę, a jest w Naneu, to mocowanie na statyw (chyba, że na zdjęciu nie pokazali).

Ta kieszen na 70-200 to wymysl sprzedajacych raczej niz producenta :)
z tym Naneu to mnie zaskoczyles i z czystej ciekawosci postanowilem sprawdzic czy to czasami na ta sama firma (jak opel i vaxuall) bo plecaki sa identyczne. Okazuje sie ze Jenowa to firma z Hong Kongu i jest na rynku 2x dluzej niz Naneu
tu link do strony z hong kongu http://www.jenova.com.hk/ pozatym maja ciekawe pozycje ktorych nie ma na stronie, jak ta (wg mnie super) http://item.taobao.com/item.htm?id=4379914518l

pozatym podroby kupuje sie w chinach za 10% ceny ;) heh np taki plecak National Geographic.
tu orginalny http://item.taobao.com/item.htm?id=1430097406
a tu chinski http://item.taobao.com/auction/item_detail.htm?item_num_id=5025772538 :)

Greg77
14-10-2010, 06:01
Ta kieszen na 70-200 to wymysl sprzedajacych raczej niz producenta :)


Tak czy inaczej to wstyd takie cos pokazywac!

mini21
14-10-2010, 06:30
Ta kieszen na 70-200 to wymysl sprzedajacych raczej niz producenta :)
z tym Naneu to mnie zaskoczyles i z czystej ciekawosci postanowilem sprawdzic czy to czasami na ta sama firma (jak opel i vaxuall) bo plecaki sa identyczne. Okazuje sie ze Jenowa to firma z Hong Kongu i jest na rynku 2x dluzej niz Naneu
tu link do strony z hong kongu http://www.jenova.com.hk/ pozatym maja ciekawe pozycje ktorych nie ma na stronie, jak ta (wg mnie super) http://item.taobao.com/item.htm?id=4379914518l

pozatym podroby kupuje sie w chinach za 10% ceny ;) heh np taki plecak National Geographic.
tu orginalny http://item.taobao.com/item.htm?id=1430097406
a tu chinski http://item.taobao.com/auction/item_detail.htm?item_num_id=5025772538 :)

Firma może i starsza, ale modele bierze od innych producentów.
Niestety, drugi link nie działa (nie przenoszą do strony z plecakiem).
Przejżałem ofertę z ich strony i mam nieodpartę wrażenie, że gdzieś już podobny plecak widziałem:
http://www.jenova.com.hk/shopimages/4053/mmobj/largeobj/6519350482446237820.jpg, chyba w ofercie Lowepro.

Warto przejżeć ich katalog:
http://www.jenova.eu/images/2010_cataloque.pdf
Niektóre wyroby zostały też zaciągnięte z Kata'y

Ciekaw jestem, jak z wykonaniem tych plecaków.

Modron
14-10-2010, 06:49
tu jeszcze raz ten drugi link http://item.taobao.com/item.htm?id=4379914518

mozliwe ze wzornictwo sciagaja ale co do wykonania plecakow nie mam zastrzezen (na pierwszy rzut oka) wyjdzie w praniu bo kupilem dopiero kilka dni temu. Wczesniej mialem Kate i naprawde nie widze roznic w jakosci

Nifir
14-10-2010, 07:06
Ja mam Compu Traker Plus AW i mieści wszystko. :P Obecnie mam włożone wszystko co w stopcje (do M808RC4 :P) (80-200 z tulipanem) plus światłomierz, drugi korpus (F70), wszelkiej maści ładowarki (do paluszków i EN-ELi) i jeszcze jest miejsce.

anita-głowacka
11-11-2010, 22:59
Plecaki Crumplera są dość solidnie wykonane. Przy okazji mają ciekawą "stylistykę".
Właśnie przymierzam się do zakupu. Torba niestety niszczy kręgosłup.

GeparD
12-11-2010, 03:23
Wyglada na to ze autor juz sie zdecydowal, pora na mnie.

Szukam plecaka podrozno/fotograficznego (pol na aparat i pol na inne szpargaly). zalezy mi przede wszystkim na tym aby nie wygladal jak plecak na aparat. Przedzial na sprzet nie musi byc duzy, ma sie tam zmiescic D700, 50mm, 16-35 i lampka

ktokolwiek widzial? ktokolwiek wie?
a ja powtorze jak mantre FastPack 250/350 - mam 350, swietnie sie spisuje i dlatego zawsze polece kazdemu kto szuka plecaka na foto plus jakies szpargaly. Mieszcze w tym troche mniej sprzetu bo D80 z gripem i 18-55mm do tego 50/1.8 f801, blyskotka, pare filtrow cokina z holderem, gruszka i jeszcze miejsca jest az nadto. W gornej czesci smialo zmiesci sie jakis sweter czy wiartrowka albo inne szpargaly. Szelki sa wygodne, do tego pas biodrowy i piersiowy z regulowana wysokoscia.