PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o statyw Velbon Sherpa 803R- pomocy !



damian.dab85
09-10-2010, 18:42
Witam wszystkich,

Mam pytanie, dotyczące statywu Velbon Sherpa 803 R. Mianowicie, czy z głowicą kulową jest możliwość robienia zdjęć w pionie ?

Załączam link do statywu: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-803r-i-pokrowiec.html

Me_how
09-10-2010, 18:47
Oczywiście, jak spojrzysz na zdjęcie z linku do zobaczysz, że głowica ma wycięcie. To umożliwia odchylenie płytki do pionu.
Pozdrawiam

Antonioo
09-10-2010, 18:49
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/statyw_velbon_sherpa_803_glowica_1764968-2.jpg
źródło (http://u.cyfrowe.pl/225x0/b/7/statyw_velbon_sherpa_803_glowica_1764968211.jpg)

widzisz to wgłębienie? w tym miejscu możesz po odblokowaniu śruby przechylić głowice do poziomu a co za tym idzie aparat do pionu ;)

damian.dab85
09-10-2010, 19:38
Czy ma ktoś doświadczenie z tym statywem, bądź z głowicą kulową ? Czy zbytnio się nie wyrobi ? Którą głowicę polecacie : kulową czy trzykierunkową ? Zastanawiam się nad kupnem 750 R lub właśnie 803 R ? hmmm....już bardzo długo się zastanawiam i nie mogę się zdecydować ?

Antonioo
09-10-2010, 20:14
mi kulowe nie pasują,,,,,,ja mam skila 500dx.....polecam śmiało....

seb@stian
25-10-2010, 11:05
Damian, ja mam właśnie taki statyw. Oczywiście że można robić zdjęcia w pionie. Używam go z dość ciężkim sprzętem i statyw zachowuje się bardzo stabilnie. Super jest dodatek w postaci uchwytu dzięki któremu możemy statyw przykręcić do stołu i robić np zdjęcia makro w studio. Jeśli chcesz to podeśle Ci parę fotek na prw. pozdrawiam

damian.dab85
28-10-2010, 19:39
Bardzo chętnie :) Po proszę :)

damian.dab85
28-10-2010, 19:41
Może ktoś z Was posiada statyw Velbon Sherpa 750r. Zastanawiam się nad dwoma 750r i 803r . Może konkretne opinie i zdjęcia ?

ruffio
29-10-2010, 15:39
Jak masz możliwość to podjedź do MM w Szczecinie - mają 803'ke na stanie. Obmacaj, popatrz. Ogólnie jakieś wyprzedaże są.

Mi osobiście podoba się wykonanie i brak gałki blokującej głowicę w płaszczyźnie góra- dół. Blokada głowicy to te pokrętło z lewej. Fajnie chodzi - bardzo mały skok pomiędzy zwolnieniem a zablokowaniem. Jedyna wada to cena.