Zobacz pełną wersję : [Sport] Tenis
Sendilkelm
09-10-2010, 12:04
Generalnie bardzo się interesuję sportem, szczególnie jeśli udział biorą Polacy. :)
"Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do finału bardzo mocno obsadzonego turnieju ATP na twardych kortach w Pekinie. Polski debel, rozstawiony z numerem 4., w półfinale wyeliminował najlepszą do niedawna parę świata, Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia (Kanada/Serbia). "
Moim zdaniem ta para nieźle sobie ostatnio poczyna. A z każdym miesiącem tak naprawdę coraz lepiej. :)
Ja również interesuję się tym sportem, często nawet gram.
Co do Polaków w tenisie to niestety mało ich, a w szczególności mało tych w pierwszej setce. Problem na pewno leży w samym szkoleniu, jak w większości sportów w Polsce. Miejmy nadzieję że kiedyś się to zmieni. Deblowa para radzi sobie całkiem nieźle i oby tak dalej. Może kiedyś będą tak dobrzy jak bracia Bryan.
Są tutaj na forum jeszcze jacyś fani tenisa? Bo to ciekawy temat do dyskusji.
Sendilkelm
09-10-2010, 16:12
Widać, że mały odzew więc i pewnie fanów mało. Ja grałem może kilka razy w życiu, ale staram się na bieżąco śledzić poczynania naszych w WTA i ATP. Szkoda mi Radwańskiej, że tak nierówno gra i jeszcze do tego ta kontuzja.
Ale fakt, szkoda że w Polsce zazwyczaj kibicuje się tylko jednostkom. Gdyby było ich więcej to nie widać byłoby aż tak bardzo porażek, bo mogliby się w nich wymieniać. :) A tak każde potknięcie jest bardzo widoczne, bo nie ma kto inny popełniać błędów.
Co do Radwańskiej to fakt ostatnio ta kontuzja i nie równa gra nie napawa optymizmem, ale miejmy nadzieję ze przyszły sezon będzie lepszy i że wskoczy do pierwszej 5, bo to byłby już na prawdę spory sukces.
Ja też trochę nie rozumiem "polityki" jej ojca, nie dość że ciągle on ją trenuje z tego co wiem, a zawodnik powinien zmieniać trenera, bo każdy trener ma pewne umiejętności i potem już po prostu nie potrafi niczego więcej nauczyć. Nie rozumiem także tego że Radwańska nie ma żadnego sponsora, nie wiem na co czeka ojciec bo teraz mogli by na tym zbić niezłą kasę, zatrudnić dobrego trenera i może była by poprawa i większe sukcesy, a tak ani nie mają kasy z sponsoringu, ani nie mają dobrego trenera (ale to tylko takie moje spekulacje)
A każdy wie że sportowcy żyją tylko z reklam itp. bo to spora kasa.
Polecam ci także stronę: http://www.itftennis.com/ możesz tutaj śledzić poczynania tych słabszych polskich zawodników, którzy dopiero zaczynają karierę.
Sendilkelm
01-07-2013, 16:37
No i ładnie :) Mamy Polaka w półfinale Wimbledonu :)
Wreszcie ktoś w polskim, męskim tenisie będzie lepszy od Fibaka :)
Agnieszka niestety nie będzie miała lekko z Chinką. Miejmy jednak nadzieję, że da radę.
Amadeusz
01-07-2013, 22:49
Agnieszka niestety nie będzie miała lekko z Chinką. Miejmy jednak nadzieję, że da radę.
Lepszej okazji już nie będzie. Jak nie teraz to nigdy. Co do panów to Murray jest mocny, no ale może ;)
Jest naprawdę dobrze, ale może być weselej:
Wimbledon - ten okres w roku, kiedy niewidomym wydaje się, że telewizja publiczna zaczęła puszczać porno.
Amadeusz
02-07-2013, 12:09
Wimbledon - ten okres w roku, kiedy niewidomym wydaje się, że telewizja publiczna zaczęła puszczać porno.
Starring: Sharapova & Azarenka.
Aga dziś walczyła. Gryzła trawę jak mówią. Jestem pełen podziwu, bo nie obstawiałem jej zwycięstwa. Ale przecież druga taka szansa na wygranie Wimbledonu może się nie zdarzyc.
Szkoda, że Lisicki jest wiele bardziej wypoczęta. Dzisiejszy mecz dużo kosztował Agnieszkę. Obstawiam wygraną 50/50.
Amadeusz
03-07-2013, 09:34
Połowa zawodników na etapie ĆF to Polacy, a następna połowa będzie w PF :)
Xemksija
03-07-2013, 11:28
da się radę :) zobaczycie.
Aga dziś walczyła. Gryzła trawę jak mówią. Jestem pełen podziwu, bo nie obstawiałem jej zwycięstwa. Ale przecież druga taka szansa na wygranie Wimbledonu może się nie zdarzyc.
Szkoda, że Lisicki jest wiele bardziej wypoczęta. Dzisiejszy mecz dużo kosztował Agnieszkę. Obstawiam wygraną 50/50.
Oni mają swoje sposoby na szybki wypoczynek. Np. kąpiel w wodzie z lodem, sam Isia w jakimś wywiadzie mówiła że takie kąpiele bierze i po nich zmęczenie jest mniejsze.
Kurde, nie obejrzę dziś meczu Polaków... Ale trzymam kciuki za Kubotę :)
Kurde, nie obejrzę dziś meczu Polaków... Ale trzymam kciuki za Kubotę :)
Mam ten sam problem... I też kibicuję Kubotowi. Dolny śląsk.
Co do Agnieszki - skoro dała radę Chince, to PolkoNiemkę też pokona
Boryszuk
03-07-2013, 17:08
Ależ Kubot jest szybki!
A mogło być tak pięknie... Finał z Bartoli mógł się zakończyć sukcesem.
Miejmy nadzieję, że Jerzyk da radę. Lekko nie będzie, ale to szkot będzie pod presją. Może się udać ;)
Ależ Kubot jest szybki!
a dziwisz się ? Niech janowicz je załozy na finał to rozniesie tam wszystkich :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/2qv5jjo-1.jpg
źródło (http://i42.tinypic.com/2qv5jjo.jpg)
adolfik9501
05-07-2013, 11:42
Ależ Kubot jest szybki!
Jako, że nie oglądałem meczu więc zapytam czy chodzi o motorykę czy wynik ;)
Motorykę ma na pewno, ale jak z wynikiem, to nie wiem:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/Kubota_RTV500_Orange1-1.jpg
źródło (http://www.utvguide.net/images/Kubota_RTV500_Orange-1.jpg)
Boryszuk
05-07-2013, 14:12
Jako, że nie oglądałem meczu więc zapytam czy chodzi o motorykę czy wynik ;)
:mrgreen:
chodziło mi o motorykę bo pisząc tamto nie znałem jeszcze wyniku meczu :-)
Gdzie można zobaczyć dzisiejszy mecz? Tylko Polsat Sport czy coś jeszcze? Żeby tyle kanałów na nc+ mieć i nikt tego nie pokazywał...
Sendilkelm
05-07-2013, 15:23
Gdzie można zobaczyć dzisiejszy mecz? Tylko Polsat Sport czy coś jeszcze? Żeby tyle kanałów na nc+ mieć i nikt tego nie pokazywał...
Niestety z Wimbledonem tak jest. EuroSport nigdy go nie pokazuje :)
http://www.drhtv.com.pl/drhtv3.html
Desperados
05-07-2013, 20:09
A gdzie jeszcze można zobaczyć ten mecz ? na nc+ nigdzie nie widać :D a online ?
Desperados
05-07-2013, 20:41
http://meczelive.tv/na-zywo/tenis/jerzy-janowicz-andy-murray-turniej-wimbledon-10551.html znalazłem :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.