PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2010 Japanese Grand Prix



adolfik9501
07-10-2010, 14:53
Witam,

Zbliżamy się do kolejnego wyścigu F1 tym razem na torze Suzuka International Racing Course. Będzie to 22 wizyta na Suzuce.

Tor ma układ taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Zdjęcia z satelity nie będzie gdyż w Google Earth dalej jest dostępne takie w którym połowę toru skrywa chmura. W razie jakby kto chciał sam się przekonać to podaję namiary: 34°50'37.73" N, 136°31'55.64" E

Obecnie, tzn. od 2003 r. mamy do czynienia z 5 wersją toru, jednak nie przypominam sobie by zmieniali coś poza układem szykany przed wjazdem na prostą start/meta.

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5807 m
Ilość okrążeń: 53
Total Distance: 307.471 km
Pierwsze Grand Prix: 2003 r. (1987 r.)
Ostatnie Grand Prix: 2009 r.

Dostępny jest także diagram z opisem zakrętów i mini zdjęciami tychże na oficjalnej stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/japan_839/circuit_diagram.html) F1.

---------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Rubens Barrichello (Ferrari F2003-GA/Ferrari 052 3.0 V10) 1:25'11.743 hrs. 216.611 km/h.

(1987 - Gerhard Berger (Ferrari F1-87/Ferrari 033 1.5 V6T) 1:32'58.072 hrs. 192.861 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:28'20.443 hrs. 208.900 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'29.599 min. 233.320 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):

2005 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/20-Mercedes-Benz FO110R 3.0 V10) 1'31.540 min. 228.372 km/h.

Wyniki wyścigu z zeszłego roku prezentują się następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 8 październik 2010 r.

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 9 październik 2010 r.

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00 -

Niedziela, 10 październik 2010 r.

Wyścig: 08:00

Dostępny jak zawsze będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz jakieś streamy do znalezienia w necie, m.in. na stronach:

http://olektv.pl/ (http://olektv.pl/news.php)

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

http://hqtv.com.pl/ (http://hqtv.com.pl/www/transmisje.php)

--------------------------------------------

Z wideoteki YT proponuję:

peZsE3mSHPU

oraz trochę historii z serii Senna vs Prost:

n50TWnKujrE

Przypomnę, że w kolejnym roku Senna się odwdzięczył Prostowi nie odpuszczając po starcie na pierwszym zakręcie. Obaj skończyli poza torem. Wówczas jednak zdobył tytuł.

Obaj nie byli święci, a razem w McLarenie (1988 - 1989) tworzyli najmocniejszy zespół wszech-czasów, zarazem najbardziej toksyczny. Wojna od Suzuki 1989 zaczęła się na całego ;)

------------------------------------------------

Zapraszam.

MadOnion
07-10-2010, 15:08
Jedynie zmiany kosmetyczne na 2 zakrętach. Czekamy na pierwsze treningi.

adolfik9501
07-10-2010, 15:19
Z wjazdem do boksów też mieszali, lecz to również kosmetyka.

EDIT: Co do treningów to nie wiem czy czekać, czy się obudzić czy po prostu przespać ;)

MadOnion
08-10-2010, 06:15
Wyniki pierwszego treningu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/4260/11193441.jpg)

Edit:
Tak myślałem ze RBR będzie masakrował, Kubica cakiem optymistycznie.

MadOnion
08-10-2010, 08:38
Wyniki drugiego treningu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img409.imageshack.us/img409/7919/53514337.jpg)

Sendilkelm
08-10-2010, 08:50
Dziś musiałem iść do pracy, ale jutro już wstanę wcześniej - szkoda tylko, że na 8:00 jestem umówiony ;/
Robercik bardzo ładnie ... oby nie położył 3 kwalifikacji.

adolfik9501
08-10-2010, 09:08
Wygląda to dobrze: Kubica przed (prawie) wszystkimi ;)
Wygląda to źle: RedBulle znowu sporo z przodu.

Pozostaje nadzieja, że w kwalifikacjach Robercik i Renault nie dadzą tyłka oraz na to, że uda się komuś wyprzedzić RedBulle.

MadOnion
08-10-2010, 09:10
Kubek o mały włos nie skończył treningu na bandzie... pozatym KUB i PET w każdym sektorze w pierwszej trójce najwiekszych prędkości.

Sebastianito
08-10-2010, 17:19
Pieknie sie zapowiada...

adolfik9501
09-10-2010, 06:56
Wyniki 3, mokrej sesji treningowej:

1. Alguersuari 1:55,902
2. Glock 2:07,497

Reszta kierowców nie wykonał mierzonego przejazdu ;)

dzejms
09-10-2010, 07:06
Chyba dzisiaj nie pojezdza.

siona
09-10-2010, 07:14
i po co wstawałem w środku nocy :/

adolfik9501
09-10-2010, 08:12
Chodzą słuchy, że qual jutro o 3:00 naszego czasu...

costi
09-10-2010, 08:14
Ale lodeczki w pitlane byly urocze :D

Sendilkelm
09-10-2010, 09:45
Mogliby nie robć Q i ustawić ich na pozycjach z 2 serii treningowej :)

A swoją drogą jak będzie o 3:00 to obejrzę wszystko za jednym zamachem. Czyli F1+Polska-USA :)

adolfik9501
09-10-2010, 10:00
Kwalifikacje przełożono na niedzielę, na godzinę 3:00 naszego czasu.

siona
09-10-2010, 10:31
Mogliby nie robć Q i ustawić ich na pozycjach z 2 serii treningowej :)



to zdaje się dalej jest niewykluczone :D

Szybszy26
09-10-2010, 15:31
Nie no porażka wstawać o 3 w nocy. Jeszcze nie wiem czy się zmobilizuje. Oby nie padało i było co oglądać. Ciekawe czy Polsat się postara i będzie na otwartym. W programie o tej godzinie są "Tajemnice Losu" wiec chyba nie będzie. Zostaje Polsat sport Extra którego nie posiadam. Jakoś na necie mi się nie chce oglądać. Mam nadzieje że przed wyścigiem puszczą jakiś skrót czy coś.

adolfik9501
09-10-2010, 15:55
Hamilton dostanie nową skrzynię biegów. Do rachunku zostanie mu dopisane cofnięcie o 5 miejsc na starcie względem pozycji wywalczonej w kwalifikacjach.

Robert_P
09-10-2010, 17:54
Wyniki 3, mokrej sesji treningowej:

1. Alguersuari 1:55,902
2. Glock 2:07,497

Reszta kierowców nie wykonał mierzonego przejazdu ;)

Zapomniałeś jeszcze o Sefty Car on zrobił kilka pomiarowych :-)))

mst1
09-10-2010, 19:03
http://www.polsat.pl/Program_TV,2848/index.html Wygląda na to, że kwalifikacje będą w otwartym Polsacie. Może uda się wstać :smile:

mpwt
09-10-2010, 20:51
Ktoś zdradzi gdzie w sieci mogę obejrzeć kwalifikacje? Żyję w świecie bez telewizora :D

adolfik9501
09-10-2010, 21:04
Ktoś zdradzi gdzie w sieci mogę obejrzeć kwalifikacje? Żyję w świecie bez telewizora :D

W pierwszym poście masz namiary na strony ze streamami.

mpwt
09-10-2010, 21:13
Ops, nie założyłem okularów na nos :oops:

ra-fal
09-10-2010, 22:25
kiedyś były takie opony pirelli P5000 :idea:vgdyby na tej bazie podobne zbudowali do F1 z podobnym "rowem mariańskim" to dałyby radę http://img79.imageshack.us/i/pneux0014az.jpg/ w dzisiejszych warunkach... spisywały się super... nawet "piszczały" na supermokrym asfalcie... serio, choć mam wrażenie, że odrobinę inaczej wyglądały.. ale... 1996 r. szmat czasu

kaktus
09-10-2010, 22:33
Idealnie :) Pobudka na qual, potem ide focic wschod slonca i powinienem wrocic akurat na wyscig :D

Swoja droga po dzisiejszym qualu chyba wszyscy na tym forum przestali lubic Vettela - Canonier :P

mpwt
09-10-2010, 23:44
Daleko nie zajdziesz. Wschód o 7 :lol:

adolfik9501
10-10-2010, 02:55
Jest tu kto?

Slon
10-10-2010, 02:57
ano jest ;) wlasnie wrocilem z wesela i siadam do TV :)

mpwt
10-10-2010, 02:57
Jest tu kto?

Ano jest :)

adolfik9501
10-10-2010, 02:59
No proszę ;) Borowczyk też wstał :mrgreen:

EDIT: Odpadli ci co zawsze oraz Buemi. Żadnych niespodzianek.

EDIT2: Jakby kogo interesowało to nasi kopacze (ziemniaków?) przegrywają ze zbieraniną narodów 2:1. Spotkanie trwa.

dzejms
10-10-2010, 03:33
po q1:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/6330/screenshot20101010at022.png)

adolfik9501
10-10-2010, 03:46
Hmm, nie wiem co myśleć o Renault. Ewidentnie Kubicy coś nie idzie... Niespodzianka to odpadnięcie Massy. Poza tym wszystko w normie.

EDIT: W spotkaniu rolników i farmerów remis 2:2. Wykopki trwają.

dzejms
10-10-2010, 03:49
Hmm, nie wiem co myśleć o Renault. Ewidentnie Kubicy coś nie idzie... Niespodzianka to odpadnięcie Massy. Poza tym wszystko w normie.


Raczej wszystko w normie. To chyba innym nie szlo w P1 i P2.

po q2:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/8430/screenshot20101010at024.png)

edit: Jezeli bedzie o 4 miejsca nizej niz Szynkowski to go przeskoczy, bo H ma "grid penalty -5" za wymiane skrzyni.

dzejms
10-10-2010, 04:01
No brawo Robek.

edit: A jednak bedzie 3.

adolfik9501
10-10-2010, 04:01
To się Robert spiął! Jest 4, a wystartuje 3.

Sendilkelm
10-10-2010, 04:01
Pięknie :)

mpwt
10-10-2010, 04:02
Czyli warto wstać za 4h ;)

adolfik9501
10-10-2010, 04:05
Wynik gonitwy za kawałkiem skóry rolników z Polski oraz farmerów z kraju ceniącego wolność i prawo własności (a trzymających Indian w rezerwatach) 2:2.

MadOnion
10-10-2010, 04:05
No miła niespodzianka już nie miałem nadzieji :]

adolfik9501
10-10-2010, 04:10
Kolega dzejms coś przysypia ;) więc wstawiam wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

dzejms
10-10-2010, 04:16
Kolega dzejms coś przysypia więc wstawiam wyniki:

Sluchalem co maja ciekawego do powiedzenia na konferencji. Czas sie kimnac.

Polsar74
10-10-2010, 07:00
czyli co - Kubica z 4 pola startowego będzie jechał ? Re-nów-ką ???

dzejms
10-10-2010, 07:46
czyli co - Kubica z 4 pola startowego będzie jechał ? Re-nów-ką ???

z 3-go. Szynkowski jedzie 5 pol w tyl za wymiane skrzyni.

adolfik9501
10-10-2010, 07:57
He he Di Grassi pokazał ;) Choć to zapewne wina Tuska z Putinem ;)

EDIT: Swoją drogą to ciekawe jak się spisze Button na twardej. Jeśli nie będą odstawać gumy od miękkich to będzie wysoko.

Robert_P
10-10-2010, 08:00
To się nazywa spektaktualny falstart ! Di Grassi niezle popłynął :-)

adolfik9501
10-10-2010, 08:03
To się nazywa spektaktualny falstart ! Di Grassi niezle popłynął :-)

Czekamy na naśladowców w wyścigu ;)

EDIT: Kubica awans na 2, a Pietrow a'la Di Grassi ;)

EDIT: HULK także odpadł, to dobrze może ochłonie trochę bo ostatnio jeździ jakby był sam na torze.

EDIT: Pietrow przyciął HULKa a Massa ściął Liuzziego.

siona
10-10-2010, 08:05
no kubeł świetnie ruszył

Sendilkelm
10-10-2010, 08:06
Teraz jak zjedzie SC, żeby Kubica nie przyspał tylko ;/ Na razie jest dobrze :)

Robert_P
10-10-2010, 08:06
Super !

siona
10-10-2010, 08:07
pietrov tez nieźle ruszył tylko się nie zmieścił :/

Sendilkelm
10-10-2010, 08:08
Z góry fajnie wyglądało jeszcze jak Liuzzi się rozpędzał :)

siona
10-10-2010, 08:10
no reno jak nie oni - bardzo szybcy byli

ale nie za długo :/

adolfik9501
10-10-2010, 08:10
I po ptokach.

Robert_P
10-10-2010, 08:10
K.....m.....

Sendilkelm
10-10-2010, 08:10
:(

mpwt
10-10-2010, 08:11
Można iść spać :(
Stracił koło...

dzejms
10-10-2010, 08:12
No i k..... m... pojezdzone. Kolo zgubil

siona
10-10-2010, 08:12
no nie przesadzajmy - na kubicy wyscig sie nie kończy

ale wtopa z kołem to im sie 3 raz zdarzyła :/

adolfik9501
10-10-2010, 08:13
Ciekawe jak to wytłumaczą po wyścigu.

siona
10-10-2010, 08:15
alonso mą nadzieją

adolfik9501
10-10-2010, 08:17
alonso mą nadzieją

Dobrze, że tego nie czytają obrońcy spod pałacu ;)

siona
10-10-2010, 08:22
eeeeeeeee tam

kurcze procesja się robi

Erie
10-10-2010, 08:27
niech to cholera... obudziłem Żonę w niedzielę rano na "kubicę", dostałem reprymendę że jest niedziela i że wcześnie rano i co...? ano nic... świetny start i... popis mechaników, ech...

mpwt
10-10-2010, 08:29
no nie przesadzajmy - na kubicy wyscig sie nie kończy

No pewnie, że nie. Ale biorąc pod uwagę , że czekałem na kwalifikację to wolę jeszcze teraz pospać. :(

siona
10-10-2010, 08:30
joooooo

kobayashi dał ostro

ekonet
10-10-2010, 08:32
A podobno ktoś (Di Grassi?) rozwalił furę podczas dojazdu na pole startowe? Widział ktoś?

siona
10-10-2010, 08:33
ja jeszcze spałem w czasie dojazdu

adolfik9501
10-10-2010, 08:35
A podobno ktoś (Di Grassi?) rozwalił furę podczas dojazdu na pole startowe? Widział ktoś?

W 130R pojechał prosto (znaczy w bandy) z tego co zauważyłem kątem oka.

siona
10-10-2010, 08:36
W 130R pojechał prosto z tego co zauważyłem kątem oka.

może on tez spał w trakcie dojazdu :P

adolfik9501
10-10-2010, 08:37
KOB szaleje :)

siona
10-10-2010, 08:40
KOB szaleje :)

na razie jedyny pozytyw wyscigu

Sendilkelm
10-10-2010, 08:43
Schumi mógłby spaść niżej ;p

adolfik9501
10-10-2010, 08:43
Dowalą jeszcze po wyścigu karę Massie (najpierw zjechał na trawę a potem ściągnął Liuzziego), Pietrowa chyba zaś jako RA zakwalifikują, chociaż kto wie.

EDIT: Sendilkelm KOB się do MSC zbliża więc poczekaj ;)

EDIT: Jak myślisz Maurycy ile kół zmienią Alonso?

EDIT: Maurycy tak jak myślałem zmienili wszystkie cztery.

EDIT: Ciekawe czy MSC sobie poradzi z ROS który opony wymineniał przy SC czyli ponad 20 okrążeń temu...

ekonet
10-10-2010, 08:51
EDIT: Jak myślisz Maurycy ile kół zmienią Alonso?

EDIT: Maurycy tak jak myślałem zmienili wszystkie cztery.
Maurycy uparcie od lat mówi "tylnie". ;)
Jest to tak zwany upór godny lepszej sprawy.

Sendilkelm
10-10-2010, 08:52
EDIT: Jak myślisz Maurycy ile kół zmienią Alonso?
EDIT: Maurycy tak jak myślałem zmienili wszystkie cztery.

Szkoda, że tego nie słyszałem ;/ Nie chce mi się iść do TV a w necie z polsatu coś się zacięło i oglądam po niemiecku :)

adolfik9501
10-10-2010, 08:54
Szkoda, że tego nie słyszałem ;/ Nie chce mi się iść do TV a w necie z polsatu coś się zacięło i oglądam po niemiecku :)

To była tylko moja wariacja na temat tego co ci panowie wyprawiają w studio.

ekonet
10-10-2010, 08:56
To była tylko moja wariacja na temat tego co ci panowie wyprawiają w studio.
Borowczyk parę minut temu powiedział "mechaniki" zamiast "mechanicy". ;)
Na "najszybszy czas" już nawet przestałem zwracać uwagę. (czas nie może być szybki)

siona
10-10-2010, 08:56
polsatu coś się zacięło i oglądam po niemiecku :)

oglądanie f1 na polsacie to jak robienie sesji glamur nokią

adolfik9501
10-10-2010, 08:58
Borowczyk Miszcz ;)

siona
10-10-2010, 09:13
muzin ma defekt chyba

TristisAnima
10-10-2010, 09:19
Prawdopodobny przebieg zdarzenia z Kubicą. Coś tam na tweeterze ćwierkał, że oponę przebił. Pewnie na prostej startowej podczas rozgrzewania opon pojechał za szeroko i wpadł na szczątki Pietrowa. Musiał zjechać do serwisu a ci po wymianie pewnie mu źle dokręcili :mad:

adolfik9501
10-10-2010, 09:23
Prawdopodobny przebieg zdarzenia z Kubicą. Coś tam na tweeterze ćwierkał, że oponę przebił. Pewnie na prostej startowej podczas rozgrzewania opon pojechał za szeroko i wpadł na szczątki Pietrowa. Musiał zjechać do serwisu a ci po wymianie pewnie mu źle dokręcili :mad:

Info po wyścigu wyjaśni wszystko, albo jeszcze bardziej zaciemni ;)
EDIT: Nie ma w LT info o wizycie w boksie Kubicy...

KOB szaleje c.d.!

siona
10-10-2010, 09:23
Prawdopodobny przebieg zdarzenia z Kubicą. Coś tam na tweeterze ćwierkał, że oponę przebił. Pewnie na prostej startowej podczas rozgrzewania opon pojechał za szeroko i wpadł na szczątki Pietrowa. Musiał zjechać do serwisu a ci po wymianie pewnie mu źle dokręcili :mad:

a bez paska miał?

LT nie pokazał IN PIT

a ROS godnie

adolfik9501
10-10-2010, 09:26
Rosberg out. Koło out. Cholera SC spieprzy wyścig Kobayashiemu.

EDIT: Nie ma SC! I dobrze. KOB szaleje dalej. Zaraz skopie tyłek Heidfieldowi.

EDIT: HEI to ciapa! KOBa puścił a Roberta w 2008 to nie! Wrrr

siona
10-10-2010, 09:29
Zaraz skopie tyłek Heidfieldowi.

TJaaaaaaaaa

tak jak alonso skopał masie w pamiętnym wyścigu

adolfik9501
10-10-2010, 09:37
Borówa dostał zdjęcia fotograficzne toru w Korei! Wow. On otrzymał a ja widziałem na autosporcie w necie. To samo a jak inaczej brzmi.

TristisAnima
10-10-2010, 09:37
Nie wiem może takiej inf. nie ma. Zasugerowałem się tym filmikiem gdzie widać (przynajmniej jak na moje oko), że wyjeżdża z alei serwisowej. http://www.youtube.com/watch?v=LYuy241p59w.

adolfik9501
10-10-2010, 09:40
Nie wiem może takiej inf. nie ma. Zasugerowałem się tym filmikiem gdzie widać (przynajmniej jak na moje oko), że wyjeżdża z alei serwisowej. http://www.youtube.com/watch?v=LYuy241p59w.

To nie wjazd do boksu ale szykana, która nie bierze udziału w wyścigu ;) Poza tym dalej ma miękkie założone.

EDIT: Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDIT: Webber zabrał Vettelowi wisienkę z toru wykręcając FL na ostatnim kółku ;)

TristisAnima
10-10-2010, 09:43
Ano chyba że. Ciekaw jestem jednak kto nawalił i czemu znowu to byli serwisanci :-P.

adolfik9501
10-10-2010, 09:48
Konkretnie ta szykana:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

ekonet
10-10-2010, 09:48
Borówa dostał zdjęcia fotograficzne toru w Korei!
Tu bym taki kategoryczny nie był, bo o materiale filmowym też mówimy "zdjęcia". ;)

adolfik9501
10-10-2010, 09:50
Tu bym taki kategoryczny nie był, bo o materiale filmowym też mówimy "zdjęcia". ;)

O Borowczyku zaś się mówi komentator :mrgreen:

Erie
10-10-2010, 09:53
Na "najszybszy czas" już nawet przestałem zwracać uwagę. (czas nie może być szybki)

hmmm... niestety się mylisz - wystarczy duże centrum grawitacyjne i czas będzie wolniejszy, czyli może być szybki czas i wolny czas :), aczkolwiek nie w tym znaczeniu co chcieliby komentatorzy polsatu :)

adolfik9501
10-10-2010, 10:04
Klasyfikacja po wyścigu przedstawia się następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Webber ma 14 punktów przewagi. Za zajęcie 1 miejsca dostaje się 7 punktów więcej niż za 2. Jak widać, wbrew temu co wyliczyli fachowcy w studio podczas relacji, Webberowi nie wystarczy dojeżdżać by zdobyć tytuł przy trzech wyścigach do rozegrania.

kaktus
10-10-2010, 10:04
Daleko nie zajdziesz. Wschód o 7 :lol:

Na szczescie mieszkam w Wielkopolskim Parku Narodowym, wiec daleko nie mam. Co moge powiedziec o wyscigu? Nic - jestem caly czas pod wrazeniem tego, co widzialem miedzy 5:30 a 7:55 (ledwo na start zdazylem). Szron + mgla + bezchmurne niebo.... jutro powtorka :)

W walce o tytul pozostaje juz tylko 3 kierowcow, tytul konstruktorow raczej dla RBR... :( Go Alonso, go!

Boryszuk
10-10-2010, 10:22
skoro wątek lingwistyczny przeniósł się tutaj:


Również kierowca Williamsa nie mógł dalej kontynuować jazdy.

ekonet
10-10-2010, 10:43
hmmm... niestety się mylisz
Nie pierwszy raz i nie ostatni. ;)

Sendilkelm
10-10-2010, 11:09
Po raz pierwszy chyba tak dużo postów w wątku wyścigowym i to LIVE :) Oby częściej były wyścigi w nocy lub rano czasu naszego ;p

Polsar74
10-10-2010, 11:26
ludzie ! nie kupujcie re-no-wek bo im koła odpadają ;-)
jakby już francuz - to cytryna lepsza :-P Przynajmniej w WRC.

siona
10-10-2010, 11:32
bo w robocie to oglądam na lapie po DVB-T a na drugim ekranie mam LT

eeee bo rzadko oglądam w domu :/ wtedy mam 2 lapy a TV w TV :)

cinspire
10-10-2010, 11:49
ludzie ! nie kupujcie re-no-wek bo im koła odpadają ;-)
jakby już francuz - to cytryna lepsza :-P Przynajmniej w WRC.

Ale wtedy trzeba sobie na szofera zaangażować S. Loeb'a ;)

Kobayashi dzisiaj pokazał się super. Gdyby nie względy marketingowe i finansowe ("gazo-ruble"), po tym jak odpadł Kimi, w przyszłym roku najbardziej moim zdaniem pasowałby w Reni właśnie Kobayashi.
Fajny byłby duet z Robertem, jeśli będą dobre bolidy.

mu2yk
10-10-2010, 18:10
Na szczescie mieszkam w Wielkopolskim Parku Narodowym, wiec daleko nie mam. Co moge powiedziec o wyscigu? Nic - jestem caly czas pod wrazeniem tego, co widzialem miedzy 5:30 a 7:55 (ledwo na start zdazylem). Szron + mgla + bezchmurne niebo.... jutro powtorka :)

W walce o tytul pozostaje juz tylko 3 kierowcow, tytul konstruktorow raczej dla RBR... :( Go Alonso, go!

Wg moich wyliczeń szanse na tytuł ma jeszcze pięciu a nie trzech kierowców. W zasadzie to zmiana systemu punktowania kierowców uatrakcyjniła walkę o tytuł najlepszego kierowcy. Mimo wszystko trzymam kciuki za Fernando.

adolfik9501
10-10-2010, 20:13
Pietrow dostał karę za swój wyczyn a'la Di Grassi plus ścięcie Hulkenberga obniżenia o pięć miejsc na starcie do kolejnego wyścigu. Co ciekawe szalejący Massa po torze i poza nim, efektem czego było wyautowanie Liuzziego nic nie dostał.

siona
10-10-2010, 20:16
Co ciekawe szalejący Massa po torze i poza nim, efektem czego było wyautowanie Liuzziego nic nie dostał.

ale to masa jest
no i w czerwonych jeździ

bardziej pobłażany od czerwonych jest tylko muzinek - on jest święta krowa a i służby zawsze do jego usługi:/

mpraglowski
10-10-2010, 20:19
ludzie ! nie kupujcie re-no-wek bo im koła odpadają ;-)
jakby już francuz - to cytryna lepsza :-P Przynajmniej w WRC.

Na pl.misc.samochody zawsze cytowana była zasada:

Nie kupować samochodów na F: Fiatów, Fordów, Fszystkich Francuskich ;)


Co do C4 i Loeb-a to w WRC od kierowcy jednak więcej zależy niż w F1 a Loeb to kosmita ;)

Boryszuk
10-10-2010, 20:21
Na pl.misc.samochody zawsze cytowana była zasada:

Nie kupować samochodów na F: Fiatów, Fordów, Fszystkich Francuskich ;)




wyjątkiem są folzwageny ;)

adolfik9501
10-10-2010, 22:03
Oglądając na spokojnie start stwierdzam, że Pietrow dostał karę za to, że Hulkenbergowi się auto zepsuło na co nie miał wpływu... Ładnie widać (od 1:03) jak efektownie cosik tryska z tyłu Williamsa. Przeca za uwalenie spoilera się nie karze. Swoją drogą atomowe starty ma sowieta.

o-P4amy_X58

EDIT: Poza tym Lapsfield postraszył Witka, a ten jak zupełnie nie Rusek, się przestraszył i odbił na Niemca. Przy widoku od przodu fajnie to widać.

siona
10-10-2010, 22:19
EDIT: Poza tym Lapsfield postraszył Witka, a ten jak zupełnie nie Rusek, się przestraszył i odbił na Niemca. Przy widoku od przodu fajnie to widać.

no fakt odbił od najszybszego bo go najszybszy spychał

myślę, że się renówka odwoła i myślę, że szanse ma spore

adolfik9501
10-10-2010, 22:25
(...)

myślę, że się renówka odwoła i myślę, że szanse ma spore

Nie wiem ile mają czasu na złożenie odwołanie, lecz myślę że dalej są w szoku po tak spektakularnie zakończonym weekendzie wyścigowym.

mpwt
10-10-2010, 23:11
Dziwna sprawa z Pietrowem. Start niesamowity, szkoda że wyleciał.

Co do problemu Kubicy


- Miałem trochę szczęścia, gdyż puściły nakrętki koła w bolidzie Roberta - mówi serwisowi motorsport.com kierowca Red Bulla. - Widziałem problem w bolidzie Kubicy już od pierwszego okrążenia. Z bolidu Renault leciały jakieś drobne elementy. Wiedziałem, że go wyprzedzę. .
http://f1.wp.pl/kat,101084,title,Webber-widzialem-problem-w-bolidzie-Kubicy,wid,12743287,wiadomosc.html

MadOnion
11-10-2010, 11:46
Zemsta Raikkonen'a