PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Widok z Hook Head



Greg77
05-10-2010, 21:00
Fota obrabiana na nowym monitorze, mowta jak wyglada;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/i/dsc6309zmver3.jpg/)

maniak666
05-10-2010, 21:04
Nie wiem jak wygląda Twój nowy monitor:mrgreen:
Fota zaś-kadrowo się widzi i owszem, choć kolorki nieco dziwnawe na moim lapku-jakby lekko wyprane. Nigdy Twoje prace nie miały takiej tonacji.

dem
05-10-2010, 21:05
U mnie woda wygląda na zieloną, a niebo zbyt niebieskie. Ale weź pod uwagę, mój sprzęt. Bardziej podobała mi się Twoja obróbka na starym monitorze :)

Greg77
05-10-2010, 21:07
Nigdy Twoje prace nie miały takiej tonacji.

No u mnie wyprane nie sa, ale napewno sa naturalne;)



U mnie woda wygląda na zieloną, a niebo zbyt niebieskie. Ale weź pod uwagę, mój sprzęt. Bardziej podobała mi się Twoja obróbka na starym monitorze :)


Woda miala byc taka bo taka byla, przy dobrym swietle ocean jest turkusowy....niebo za niebieskie to nie jestem pewien. Co do obrobki to jest taka sama jak wczesniej, tyle ze wiecej widze.

Zdjecie mialo byc jasne, robione bylo niemal w polodnie;)

Bartekkw
05-10-2010, 21:08
niebo mogles troche podciagnac. Zasadniczo blado jest

wingeo
05-10-2010, 21:14
..... no i naturalne kolory :D Nie mówię, że poprzednio było źle, kwestia przyjętej konwencji, ... ale na pewno teraz jest naturalniej.

dem
05-10-2010, 21:15
A propo niebieskiego nieba, to chodziło mi o ten fragment po lewej nad horyzontem, gdzie nie ma chmur. Dla mnie odrobinę zbyt niebiesko. I jak prawią chłopaki, ciut blado. No ale skoro to w południe, to może i tak było.

Czekamy na kolejne prace :D

PABLOOK
05-10-2010, 21:25
Mi kolorki pasują po całości :).
Naturalne, stonowane barwy, tak jak ma być :).

P.S. No pochwal się, coś tam zakupił ;)?

jendryn
05-10-2010, 21:36
Chyba nie kalibrowałeś jeszcze, ponieważ dość blado i jak wspomniano niebieskie niebo wygląda dość nienaturalnie.

Greg77
05-10-2010, 21:43
Dobra kalibruje jeszcze raz, mialem zla game ustawiona:D

Nikonozaur
05-10-2010, 21:43
Widzę zdania podzielone, jestem z entuzjastami naturalnych kolorków bez zabarwień hawajskich. Może ciut za jasno jest, ale to kwestia dotarcia się z monitorem.

Greg77
05-10-2010, 22:23
No niestety po kolejnej kalibracji jest dokladnie taki sam efekt, jasnosc to raczej moja wina, chcialem jasno i przez dwa tygodnie przerwy stracilem wyczucie.
Wersja poprawiona....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img245.imageshack.us/i/dsc6309versjakolejna.jpg/)

maniak666
05-10-2010, 22:27
No i teraz mz jakby lepiej. Bardziej hawajsko:D w stosunku do poprzedniej wersji. A że ja tam lubie słodycze to i bardziej mi się widzi.

darko
05-10-2010, 22:28
Nabrało trochę życia, jest lepiej

jacekz40
05-10-2010, 22:29
chcialem jasno i przez dwa tygodnie przerwy stracilem wyczucie.
Cześć Grzegorz :smile: to niestety nie możesz robić sobie takich długich przerw :mrgreen:
Wersja poprawiona bardziej cieszy oczy.

wingeo
05-10-2010, 23:02
kolorystycznie jest dokładnie tak samo, ... ale przyciemnienie faktycznie poprawiło odbiór

harb
06-10-2010, 08:12
czekałem aby zobaczyć to na monitorze, więc tak dwójka jest lepsza ale nijak się to ma do wcześniejszych Twoich zdjęć na których każda kępa trawy i każdy kamień miał swoja kolorystykę, nie wiem czy to za sprawą monitora czy miejsca, (bo pamiętam że pora była niezbyt odpowiednia i światło waliło mocne jednak mimo to to skaliste urwisko było tak ujmujące że bez względu na brak odpowiedniego światła robiliśmy tam foty ) ale za bardzo ta fotografia jest uśredniona, Grzesiu popatrz na kolor tych zieleni w PD one są rudo zielone, trawom pod nogami w LD brakuje też właściwego koloru zieleni te kępy są jak wyprane, kamienie pod klifem są zbyt szare powinny w takim świetle być bardziej jasne i trochę świecić, rudości na skałach mam na myśli porosty, są tam bardziej intensywnie nasycone i tworzą takie rudawe wysepki, cała prawa ściana jest zbyt mało zróżnicowana kolorystycznie, te takie niby schodki po prawej, ich stopnie powinny być jasne są szarawe bez konkretnego koloru - podsumowując fota wygląda jak nie Twoja, sądzę że po pierwsze jak na nowy monitor który opanujesz tak na 100% sadzę ze po dwóch miesiącach tak jest zawsze, ja przechodziłem to samo - wybrałeś dość trudne zdjęcie, może nie do końca dał się dobrze skalibrować sprawdż to, spróbuj obrobić na nim raz jeszcze fotkę którą już zrobiłeś i jest bardzo dobra np tę
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=157381
muszę zdradzić tajemnicę że magazyn
http://www.photoradar.com/home
poprosił Grzegorza o dużą wersję tej fotografii do konkursu zdjęcia roku, podobnie jak Nikonozaura i jego kamienie
wracając do tematu, więc obrób ja raz jeszcze i porównaj efekty, zobaczysz na ile nowy monitor zmienia Twój dotychczasowy styl
oczywiście to nie jest tak że Greg77 przestał umieć robić zdjęcia, piszę to wszystko po to ażeby uzmysłowić każdemu z nas że pracując długo na pewnym typie monitora wyrabiamy sobie pewien styl obróbki jak gdyby intuicyjnie dostosowany do możliwości danego sprzętu, i każda przesiadka na nowy niesie ze sobą konieczność dostosowania się do tego nowo nabytego


pozdrawiam serdecznie życząc Ci jak najszybszego opanowania tej nabytej nowości :)

Hoobie
06-10-2010, 12:12
Wg mnie przyciemnienie zdecydowanie pomoglo ;) Zreszta - sam wiesz...

Sebastianito
06-10-2010, 14:29
nie jest przygaszone...

darek_d
06-10-2010, 17:07
dwójka, ale jeszcze bardziej wyraziste niebo bym widział. Kolor fakt, nie Twój, bardzo naturalny-neutralny. Ze"starego" monitora bardziej mi się widziało, ale to kwestia czasu dla Ciebie.