PDA

Zobacz pełną wersję : Glebia ostrosci i FF



rabijki
30-12-2006, 12:20
na stronie fotopolis sa wyniki testu dotyczacego glebi ostrosci w lustrzankach ff i nieff. wyniki chyba nieco uspokoja posiadaczy nikonow i ogranicz ( mam nadzieje ) liczbe postow na temat kiedy bedzie w nikonie ff...

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5251

qwerty1237
30-12-2006, 13:37
Matryca pelnoklatkowa glownie zapewnia lepsza jakosc obrazu wiec osobiscie nie moge sie doczekac kiedy bedzie mnie stac na zakup takowej puszki. A glebia ostrosci to juz najmniejszy problem.

żółto-czarny
01-01-2007, 21:07
Wychodzi z tego, że lepiej sprawić sobie szkło mające 70/2,8 niż bardziej portretowe 105/2,8 i odsuwać się z nim od modelki...

rabijki
01-01-2007, 22:44
glebia ostrosci to nie jest najmniejszy problem, a ff to wcale niekoniecznie lepsza jakosc. to wszystko niestety nie jest tak proste jak ci sie wydaje.

qwerty1237
02-01-2007, 00:06
glebia ostrosci to nie jest najmniejszy problem, a ff to wcale niekoniecznie lepsza jakosc. to wszystko niestety nie jest tak proste jak ci sie wydaje.

Masz moze jakas teorie na ten temat skoro tak twierdzisz??? Czy po prostu rzuciles sobie stwierdzeniem.

rabijki
02-01-2007, 00:44
nie jestem teoretykiem, wiec trudno tu mowic o teorii. watek nie jest konkretnie o naszym sporze wiec ogranicze sie do starego, jarego i jakze na miejscu w tym przypadku: wlacz szukaj.
przejzyj co pisano wczesniej o matrycach ff ( wady, zalety, problemy ze szklami),
poszukaj dlaczego zdaniem forumowiczow sa lepsze, a dlaczego nie.
sprawdz najpierw czy rzeczywiscie zawsze najmniejszy lub brak mnoznika ogniskowej ( przepraszam wszystkich za splycenie tematu) daje najlepszy efekt, a zobaczysz ze nie!!!

temat rzucilem bo glebia ostrosci jest chyba najczestrzym argumentem na rzecz ff.
watek jest zatem o tym ze problem glebi praktycznie upadl, a nie kolejnym biciem piany ff czy nie ff.

qwerty1237
02-01-2007, 02:46
temat rzucilem bo glebia ostrosci jest chyba najczestrzym argumentem na rzecz ff.
watek jest zatem o tym ze problem glebi praktycznie upadl, a nie kolejnym biciem piany ff czy nie ff.

Zgadza sie problem glebi ostrosci upadl o czym wspomnialem wyzej a czemu zaprzeczyles.


...a ff to wcale niekoniecznie lepsza jakosc. to wszystko niestety nie jest tak proste jak ci sie wydaje.

Jezeli porownasz testy FF w Canon'ie 5D z Nikonem D200 zobaczysz o czym powyzej napisalem. Jakosc jest i to o wiele lepsza i nie moim zamiarem jest przedstawiac wyzszosci jednej marki nad druga.

Czornyj
02-01-2007, 07:46
Matryca pelnoklatkowa glownie zapewnia lepsza jakosc obrazu wiec osobiscie nie moge sie doczekac kiedy bedzie mnie stac na zakup takowej puszki. A glebia ostrosci to juz najmniejszy problem.
Faktycznie - najmniejszy. Jeżeli chcesz kupić 5D to patrząc na twój zestaw obiektywów, czekają cię naprawdę spore wydatki...

rabijki
02-01-2007, 13:35
przykro mi ale to bez sensu przerzucanie sie inaczej ustawionymi slowami.
czornyj - no wlasnie chocby ten fakt o ktorym piszesz... nie kazde szklo do ff