PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Dobranoc.



Nikonozaur
03-10-2010, 22:25
Mijałem jakąś wioskę i w luce między drzewami nagle ten widoczek. Słońce już dawno zaszło więc wziąłem się za łapanie światła, którego już go nie było...



***




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)



***

Zapraszam.

***

Rob123
03-10-2010, 22:27
Wyszło całkiem fajnie biorą pod uwagę że nie było światła :)

Paablitos
03-10-2010, 22:28
Bardzo ladnie, nastrojowo, spokojnie.
Pozdrawiam, Paweł

ostrytux
03-10-2010, 23:05
Takie inne, niemniej bardzo fajnie zestawione w karze - mnie się podoba.

wingeo
03-10-2010, 23:13
....... wziąłem się za łapanie światła, którego już go nie było...

..... lepiej łapać rano :grin:, bo wcześniej czy później, ..... się pojawi. Klimat jest, ..... mnie się podoba.

Seeker
03-10-2010, 23:16
Niby takie nic, a fajne.

Nikonozaur
03-10-2010, 23:22
..... lepiej łapać rano :grin:, bo wcześniej czy później, ..... się pojawi. [...]
Tak Romku, wiem, nastał jednak taki czas w moim życiu, że wyrwanie się z domu na więcej niż godzinę to już problem. Zabrzmi to przewrotnie, ale chciałbym żeby to trwało jak najdłużej... Na razie muszę korzystać z szuflady, a niestety jakichś epokowych kadrów tam nie mam. Tym bardziej cieszę się, że fotka podoba się. :)

Locter
03-10-2010, 23:23
Fajnie, sielsko, ja jestem na tak.

maniak666
03-10-2010, 23:23
Fajne, fajne, a najfajniejszy ten dymek...

Szuwar
03-10-2010, 23:39
Ale klimacik.

I faktycznie ten dymek jest przepiękny.

harb
04-10-2010, 08:31
..... lepiej łapać rano :grin:, bo wcześniej czy później, ..... się pojawi. Klimat jest, ..... mnie się podoba.

mnie również :) ale jak to mówia z kapci nie wyrywa, po prostu przyjemne w odbiorze zdjecie bardzo dobrze zrobione

PABLOOK
04-10-2010, 08:56
Taka sielanka o zmroku.
Wchodzę w to :).

Bartekkw
04-10-2010, 09:31
Ładnie Ci ten D-siebenhundert w ciemnicy rysuje :) Jest klimat

Reju
04-10-2010, 09:43
...a wilki w pobliskim lesie zaczynały swój koncert ;)...podoba się

MarianS
04-10-2010, 10:29
Bardzo dobry kadr z klimatem.Pozdrawiam

jurek1906
04-10-2010, 11:04
Niby nic,a cieszy oko ,żal ciut lepszego światła, ale dymek to rekompensuje :).

rainer
04-10-2010, 11:36
Prosty kadr, ale księżyc i dymek świetnie go dopełniają. :)

ART69
04-10-2010, 11:39
Rewelacji w kadrze nie ma, ale ładnie to skomponowałeś :-) przyjemny odbiór....

dem
04-10-2010, 12:39
To ja napiszę, że mi nie bardzo podchodzi. Gdyby było światło, wtedy zapewne kadr zyskał by na uroku. Promyki zachodzącego słońca dodały by ciepła i blasku. A tak jest sobie chałupa, drzewa i księżyc. Mam nadzieję, że się nie obrazisz Andrzeju, ale to jest najsłabsze zdjęcie w Twoim wykonaniu, jakie tutaj widziałem.

Nikonozaur
04-10-2010, 13:13
To ja napiszę, że mi nie bardzo podchodzi. Gdyby było światło, wtedy zapewne kadr zyskał by na uroku. Promyki zachodzącego słońca dodały by ciepła i blasku. A tak jest sobie chałupa, drzewa i księżyc. Mam nadzieję, że się nie obrazisz Andrzeju, ale to jest najsłabsze zdjęcie w Twoim wykonaniu, jakie tutaj widziałem.
Oczywiście nie obrażam się w żaden sposób, ale "zapolemizuję".
Wiem, że "gdyby było światło" fotka wyglądałaby trochę inaczej, co nie oznacza, że lepiej. Poza tym jest to widok wschodni więc o ferii barw zachodu można jedynie pomarzyć, co z kolei nie oznacza, że o tej porze i w tym kierunku focić nie nada. Wręcz odwrotnie, traktując zdjęcie wykonane w takich warunkach jako wprawka jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu. Może nie jest efektownie, ale za to efektywnie, co dla mnie jest bardzo ważne. Zresztą po co gdybać, wystarczy wyjść wieczorkiem i pstryknąć z ręki coś z chałupą, drzewem i księżycem by przekonać się jak prosto jest uzyskać ostry obraz ze szczegółami bez pomocy słońca za plecami. ;)

grunia99
04-10-2010, 13:20
Bardzo ładny kadr. Księżyc to żeś Panie wypatrzył taki, że Panie jak z obrazka Panie. Ładny i wyrazisty. Kiedy go zobaczyłem skojarzył mi się z filmem Georges'a Melies'a "Podróż na Księżyc".

tromek7
04-10-2010, 14:02
Niby nic niezwykłego, typowy polski kadr, ale ma power. Bardzoi mi sie podoba

dem
04-10-2010, 14:21
Oczywiście nie obrażam się w żaden sposób, ale "zapolemizuję".
Wiem, że "gdyby było światło" fotka wyglądałaby trochę inaczej, co nie oznacza, że lepiej. Poza tym jest to widok wschodni więc o ferii barw zachodu można jedynie pomarzyć, co z kolei nie oznacza, że o tej porze i w tym kierunku focić nie nada. Wręcz odwrotnie, traktując zdjęcie wykonane w takich warunkach jako wprawka jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu. Może nie jest efektownie, ale za to efektywnie, co dla mnie jest bardzo ważne. Zresztą po co gdybać, wystarczy wyjść wieczorkiem i pstryknąć z ręki coś z chałupą, drzewem i księżycem by przekonać się jak prosto jest uzyskać ostry obraz ze szczegółami bez pomocy słońca za plecami. ;)

Odniosę się do wytłuszczonego zdania. Nie neguję Twojego warsztatu, bo udowodniłeś tutaj wielokrotnie, że jest on wysokich lotów. To zdjęcie jest jak najbardziej poprawne technicznie. W zasadzie od strony obróbki trudno coś wytknąć. Ale jak sam zauważyłeś, nie jest to zdjęcie efektowne. Niczym nie porywa i nie zachwyca. A przeca każdy z nas takie lubi najbardziej. Efektownie przedstawione momenty ulotne, niejednokrotnie trwające tylko krótką chwilkę. To dla nich właśnie zrywamy się, lub kładziemy spać w środku nocy. Tego mi tutaj zabrakło. Czegoś ulotnego, nietuzinkowego, czego nie dostrzegł by przechodzący obok Kowalski. Takie właśnie rzeczy pokazywałeś dotąd na swoich zdjęciach, czym bardzo wysoko podniosłeś sobie poprzeczkę. To zdjęcie po prostu odstaje od innych. Oczywiście nie jest złe, ale kiedy widzę nowy temat z Twoim zdjęciem, to automatycznie oczekuję czegoś, do czego nas przyzwyczaiłeś, czegoś wyjątkowego i efektownego :)

Miłego popołudnia :D