yozz84
03-10-2010, 11:33
chciałbym spróbować swoich sił w makro... na razie tanim kosztem ;) ze tak to ujme... jak mi sie spodoba to pomysle nad czyms z wyższej półki...
mam N50 1.8D, N70-300 VR I i pierścienie pośrednie manualne... takie jak tu: http://www.akcesoriafoto.com/pierscienie-posrednie-do-nikona-mf-manualne-p-181.html
niestety ale nie mam jeszcze lampy błyskowej :/ (jak zastapic to innym zrodlem swiatła?)
czy mogęprosić o jakieś początkow wskazówki co do ustawień sprzętu (głównie na body) abym mogl od czegoś zacząć? i dalej kombinować już samemu?
szukalem po forum ale wszedzie w watkach związanych z pierścieniami pośrednimi jest tylko o tym jakie pierścienie kupić, jakie nie i tego typu rozmowy... nie znalazlem nic o ustawieniach i związanych z tym dyskusjach...
ps1. znalazlem również coś takiego w necie:
- http://img534.imageshack.us/img534/7595/20100927123100.png
- http://img820.imageshack.us/img820/7240/20100927123627.png
nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym pinem, czy to ma sens i czy ingerowac w pierscienie czy bez tego sie obejdzie... czy inaczej da sie to obejsc...
ps2. dlaczego po podpieciu pierscieni i np. N50 w wizjerze mam totalnie ciemno? rozumiem ze obiekt który bede fotografowal bedzie musial byc dobrze oswietlony (czytalem gdzies w watkach) ale jak ostrzyc skoro w wizjerze nic nie widac?
z góry dziękuję za pomoc, wskazóki i rady... zawsze to czlowiek czegoś nowego sie nauczy ;)
mam N50 1.8D, N70-300 VR I i pierścienie pośrednie manualne... takie jak tu: http://www.akcesoriafoto.com/pierscienie-posrednie-do-nikona-mf-manualne-p-181.html
niestety ale nie mam jeszcze lampy błyskowej :/ (jak zastapic to innym zrodlem swiatła?)
czy mogęprosić o jakieś początkow wskazówki co do ustawień sprzętu (głównie na body) abym mogl od czegoś zacząć? i dalej kombinować już samemu?
szukalem po forum ale wszedzie w watkach związanych z pierścieniami pośrednimi jest tylko o tym jakie pierścienie kupić, jakie nie i tego typu rozmowy... nie znalazlem nic o ustawieniach i związanych z tym dyskusjach...
ps1. znalazlem również coś takiego w necie:
- http://img534.imageshack.us/img534/7595/20100927123100.png
- http://img820.imageshack.us/img820/7240/20100927123627.png
nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym pinem, czy to ma sens i czy ingerowac w pierscienie czy bez tego sie obejdzie... czy inaczej da sie to obejsc...
ps2. dlaczego po podpieciu pierscieni i np. N50 w wizjerze mam totalnie ciemno? rozumiem ze obiekt który bede fotografowal bedzie musial byc dobrze oswietlony (czytalem gdzies w watkach) ale jak ostrzyc skoro w wizjerze nic nie widac?
z góry dziękuję za pomoc, wskazóki i rady... zawsze to czlowiek czegoś nowego sie nauczy ;)