PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana profili kolorow w gimp pod windows



ozzy
29-12-2006, 22:06
Pytanie jak w temacie:

mam zdjecie zrobione w adobeRGB, chce je przekonwertowac w gimpie (wer. 2.2.13) do sRGB. Jak? czy mozna to rowniez zautomatyzowac?

pebees
29-12-2006, 22:16
Z tego co kojarzę to gimp 2.2.x nie obsługuje profili, może spróbuj zainstalować jakąś betę 2.3.x ?

ozzy
29-12-2006, 22:54
jest wersja developerska 2.3.x ale dla linuxa- dla windy nie widzialem nigdzie...
to moze chociaz jakis skrypt/plugin/nieduzy zewnetrzny program do tego celu?

pebees
30-12-2006, 11:40
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=121075&package_id=132024 , ale nie mówię, że będzie działać :)

Shah
30-12-2006, 20:25
jak to z betami bywa. raz zadziała, raz nie. na gimpuj.info ludzie w sumie nie mają większych problemów :)

ozzy
30-12-2006, 21:31
dziekuje za linka:)

jeszcze tylko nasunelo mi sie pytanie:
czy jest jakis plugin do gimpa, ktory umozliwilby mi obrobke NEF'ow?

ew. jesli nie to cos zewnetrznego- ALE chcialbym darmowego... mam triala capture one pro, ale co z tego? jak licencja wygasnie... c1LE- z jakimis kartami jest kod licencji?
moze cos innego?
chcialbym poprostu miec cos legalnego...


EDIT:
znalazlem plugin do gimpa do czytania RAWow roznej masci, NEFow tez:) gdyby chcial ktos skorzystac: http://ufraw.sourceforge.net/

ozzy
30-12-2006, 23:37
ufraw- nie podobaja mi sie efekty jego pracy, wiec nadal jestem zainteresowany darmowymi wywolywaczami NEFow... bede wdzieczny za sugestie:)

pebees
30-12-2006, 23:48
ozzy co Ci się nie podoba w efekcie wołania via ufraw?

ozzy
31-12-2006, 09:37
przy kilku pierwszych probach wyszlo mi straszne ziarno (ale takie naprawde klujace w oko- czerwone...) przy nastepnych podejsciach bylo OK :) wiec nie jest tak zle :) a czym bylo spowodowane ziarno to nie mam pojecia

brakuje mi tylko wostrzania NEFow
teraz dwa pytania:
1. czy ktos moze mi lopatologicznie wyjasnic jak zmienic profil kolorow danego obrazka?
<mam zarzadzanie kolorami w gimp- mam obydwa profile do wyboru w obszarze roboczym- sRGB i aRGB. co musze zrobic? gdy robie zdjecie w aRGB to ustawiam obszar roboczy aRGB (odkrywcze, nie?;) ). Otwieram plik zrobiony w aRGB, dokonuje poprawek... co dalej? jak przekonwertowac do sRGB?>

jeszcze jak sie ma profil kolorow z puszki do RAW? czy ma jakies znaczenie co jest ustawione w aparacie? zakladam ze nie. no wiec ufraw nie chce dawac plikow w aRGB... troche szkoda

december
02-01-2007, 11:35
walnąłem to w nowym wątku, może ktoś łebski nam pomoże...