PDA

Zobacz pełną wersję : SB900 oraz radiowy wyzwalacz



fumio
02-10-2010, 07:57
Witam,
Ktoś może wie dlaczego moja Sabinka nie chce odpalać gdy wpinam ja
do radiowego wyzwalacza? Objaw jest taki ze urządzenia na diodach kontrolnych
się widzą a lampa nie odpala. Co prawda gdy naciskam test lub gdy nadajnik
jest na aparacie to Sabinka lekko przygaśnie i pokazuje po chili ze się ładuje.
Wygląda na to ze lampie wydaje sie ze błysnęła i zaczyna lądowanie. Sprawdzalem
to już na dwóch egzemplarzach i to samo? Co dziwne na Olympusie to kurcze działa trz.
lampa i body z Olimpusa. Link do urządzenia:

http://allegro.pl/promocja-wyzwalacz-w-plener-odbiorniki-nadajnik-i1240392270.html

Pozdrawiam, Fumio.

kux
02-10-2010, 09:29
Wygląda na to ze lampie wydaje sie ze błysnęła i zaczyna lądowanie.


dziwne, albo nie do końca rozumiem

gdyby błysneła, chociaż częściowo rozładowałaby kondensator....
skoro nie błyska to tego nie robi.....
ładowanie z kolei naładowanego kondensatora nie jest możliwe
(w pewnym uproszczeniu oczywiście, ale nie miejsce to na wykłady z elektroniki)

fumio
02-10-2010, 11:50
dziwne, albo nie do końca rozumiem

gdyby błysneła, chociaż częściowo rozładowałaby kondensator....
skoro nie błyska to tego nie robi.....
ładowanie z kolei naładowanego kondensatora nie jest możliwe
(w pewnym uproszczeniu oczywiście, ale nie miejsce to na wykłady z elektroniki)

No właśnie może to ciężko to opisać ale działa tak jak by normalnie błysnęła a nie błyska.
Wszystko zachowuje się tak jak by palnik odpalił a nie odpala.

Pozdr.

adolfik9501
02-10-2010, 12:08
Ja zapytam tak: w jakim trybie jest SB, czy nie aby w Remote?


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

kux
02-10-2010, 12:14
a no właśnie....
przy używaniu dodatkowych wyzwalaczy lampa musi chyba "myśleć", że jest na aparacie....

fumio
02-10-2010, 15:20
Ja zapytam tak: w jakim trybie jest SB, czy nie aby w Remote?


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

Sprawdzałem w każdym trybie. W trybie Remote zachowuje się jak tak samo jak w pozycji ON.
Dziwne bo jak ją wpinam na body to wszystko działa OK.

Pozdr.

fumio
02-10-2010, 15:24
A może jest tak, że sprzęt Nikona reaguje na inne "nóżki" w stopce niż np. Olimpus??
I w takim wypadku trzeba szukać jakiegoś radia strikte pod Nikona.
Jak by był ktoś z Rybnika ze sprzętem to bym podjechał i sprawdził jak
u niego się to zachowuje ;-)

Pozdr.

adolfik9501
03-10-2010, 23:13
1. Ten wyzwalacz, jak zresztą większość, działa na środkowy styk (zwiera środkowy w stopce i boczny nad/w stopce).
2. Każda lampa pozwalająca wyzwalać się ze środkowego styku powinna działać.

3. Ustaw SB900 w tryb M, żadne remote, TTL itp.
4. Jak nie zadziała to sprawdź czy dasz radę wyzwolić lampę w trybie M za pomocą drutu, zwierając centralny pin i tę blaszkę z boku.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

mazon
03-10-2010, 23:44
Dokładnie tak jak adolfik9501 pisze - SB-900 tylko i wyłącznie w trybie M lub ewentualnie A - o innych trybach zapomnij

fumio
04-10-2010, 13:31
1. Ten wyzwalacz, jak zresztą większość, działa na środkowy styk (zwiera środkowy w stopce i boczny nad/w stopce).
2. Każda lampa pozwalająca wyzwalać się ze środkowego styku powinna działać.

3. Ustaw SB900 w tryb M, żadne remote, TTL itp.
4. Jak nie zadziała to sprawdź czy dasz radę wyzwolić lampę w trybie M za pomocą drutu, zwierając centralny pin i tę blaszkę z boku.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

Dzięki. Wieczorem jak wrócę do domu sprawdzę.

Pozdrawiam.

fumio
04-10-2010, 15:09
Działa!!:-):-):-)
Faktycznie Sabinka musi być na M.

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.