PDA

Zobacz pełną wersję : polar + szara połowka



Klos
05-05-2005, 01:30
filtry: polar + szara polowka

Mam pytanie odnosnie tych 2 filtrow

Chcial bym je zamocowac do Nikkora 18-70 i teraz :

czy adapter Cokina P umozliwi prace fitrow np hi-techa i odwrotnie ?
Czy te systemy sa kompatybilne ?
Czy polar ma byc przed czy za polowka ?
Czy zeby lens nie winietowal musze kupic polara slim ?
Czy mozna uzywac polara z oslona sloneczna hb-32 -domyslam sie ze bedzie ciezko
nim wtedy krecic

W takim razie czy mozna zlorzyc zestaw polar + polowka + oslona sloneczna ?

Narazie tylko moich pytan
z gory dziekuje za konstruktywne odpowiedzi

Moze ktos pokusi sie o podobanie konkretnego zestawu -chcial bym sie zmiescic do
450 zl za calosc (mocowania + polowka + polar)

Pozdrawiam

szymony
05-05-2005, 12:57
filtry: polar + szara polowka

Mam pytanie odnosnie tych 2 filtrow

Chcial bym je zamocowac do Nikkora 18-70 i teraz :

czy adapter Cokina P umozliwi prace fitrow np hi-techa i odwrotnie ?

Teoretycznie tak


Czy te systemy sa kompatybilne ?

j.w.


Czy polar ma byc przed czy za polowka ?

Chyba bez znaczenia


Czy zeby lens nie winietowal musze kupic polara slim ?

Kit sam w sobie winetuje :-)


Czy mozna uzywac polara z oslona sloneczna hb-32 -domyslam sie ze bedzie ciezko nim wtedy krecic

no


W takim razie czy mozna zlorzyc zestaw polar + polowka + oslona sloneczna ?

Można.
Zestaw cokin P (pierścień, uchwyt, filtry, modułowe osłony p. sło. lub kompedum)

Wojtek J.K.
10-05-2005, 00:18
filtry: polar + szara polowka

Q: czy adapter Cokina P umozliwi prace fitrow np hi-techa i odwrotnie ?
A: Spokojnie daje się używać uchwytu P Cokina i połówek Hitecha. Czy odwrotnie to nie wiem, nie próbowałem :wink:

Q: Czy polar ma byc przed czy za polowka ?
A: To NIE JEST wszystko jedno :idea: Polar powinien być od strony kadru :!:

Q: Czy zeby lens nie winietowal musze kupic polara slim ?
A: Mam na to patent, ale wymaga majsterkowania: użyj uchwytu P na jeden filtr (są do kupienia) i dorób z przodu płytkę z laminatu do wkręcenia polara 77 mm. Nie winietuje gdzieś do 25 mm. Jeśli dorobisz jeszcze jedną płytkę (mam w planach :mrgreen: ), pierścień mocujący uchwyt P, który da się założyć na rowek mocowania oryginalnej osłony p.słonecznej 18-70DX - to układ WCALE nie winietuje.

Q: Czy mozna uzywac polara z oslona sloneczna hb-32 -domyslam sie ze bedzie ciezko
nim wtedy krecić. W takim razie czy mozna zlorzyc zestaw polar + polowka + oslona sloneczna ?

A: w zw. z w/w rozwiązaniem ja używam wkręcanych osłon 77 mm (dwóch - do szerokich i wąskich kątów, w zależności od potrzeb). ALE: weź pod uwagę, że nie wszystkie polary SLIM mają gwint wewnętrzny....

Q: Moze ktos pokusi sie o podobanie konkretnego zestawu -chcial bym sie zmiescic do
450 zl za calosc (mocowania + polowka + polar)
A: Przy takiej kwocie, to:
uchwyt kup nie Cokina, tylko PPL (około 20-25 PLN)
połówka Hitecha: ok.100 PLN
polar - hmm... zostaje ok. 320 PLN - to może Marumi MC ? BTW - robią Slimy z gwintem wew. :) Biorąc pod uwagę, że to ma pracować z szerokim kątem, nie radzę oszczędzać na powłokach...

Pzdrwm-
- Wojtek J.K.

Redskull
10-05-2005, 09:32
No tu pojawia sie moje pytanie.

Jakie sa skutki montowania polarka od strony migawki a nie kadru? Oczywiscie przy rownoczesnym uzyciu polowki szarej

ALF
10-05-2005, 11:04
przede wszystkim będziesz miał utrudnione rozpoznanie właściwej polaryzacji

Wojtek J.K.
10-05-2005, 21:43
No tu pojawia sie moje pytanie.

Jakie sa skutki montowania polarka od strony migawki a nie kadru? Oczywiscie przy rownoczesnym uzyciu polowki szarej

podpowiedź : a widziałeś kiedyś powłoki p. odblaskowe na plastykowych połówkach :?:

To oczywiście nie wyczerpuje tematu 8) , generalnie: polar dlatego z przodu, że USUWA on część promieni - więc to, co wytnie nie będzie już powodowało niekorzystnych zjawisk na reszcie optyki, która jest za nim...

Redskull
11-05-2005, 12:06
No dobra, planowalem taki system, zeby qpic polarka kolowego z gwintem i do tego przykrecac holder cokin z sara polowka.... W zestwie, ze polowka na wierzu nie ma problemu a jak to zamocowac odwrotnie?

Klos
31-05-2005, 18:01
odpowie ktos na pytanie Redskull'a ?

Wojtek J.K. Czy mogl bys pokazac zdjecie Twojego zestawu ?

Redskull
31-05-2005, 20:40
Wlasnie,bo juz ze 4 razy pytalem na forum,nawet w osobnych watkach... Wszyscy uzywaja, a nikt nie podpowie?!?

ALF
31-05-2005, 21:35
Redskull, zadzwoń do raysfoto, tam ci dokładnie wsjo objaśnią i poinformują ile ta przyjemność kosztuje :twisted: :mrgreen:

szymony
31-05-2005, 21:38
Chyba zobaczysz tak jak powłoki na plstikowych połówkach :mrgreen:
Argumenty że nie ma powłok, że utrudniona polaryzacja bla bla itd. itp. brzmią może i sensownie, ale czemu w takim razie holder do takowych filtrów jest skonstruowany dokładnie odwrotnie :?: :?: :?: :?: