PDA

Zobacz pełną wersję : nie nagrywa 5 min



himself
30-09-2010, 16:30
Witam
od jakiegos czasu mam nikona d90 w sumie jako 3 puszke.
Chcialem sobie pokrecic troche filmow
i przy max rozdzielczosci pokazuje mi ze mam 5 minut na film, jednak nigdy do 5 minut nie dalo sie nagrac filmu, chyba najdluzszy film to 50sekund pozniej aparat przestaje nagrywac i pokazuje sie konunikat ze konczenie nagrywania filmu prosze czekac.

Panowie i panie czemu tak sie dzieje ?

Pietern
30-09-2010, 16:35
Pińć minut to czas jaki sobie policzyli indżyniery do Nikona, żeby się matryca nie "przegrzała".
Widać u ciebie idzie to szybciej.
Albo masz za małą kartę pamięci... :-)

Blasius.G
30-09-2010, 17:17
Pińć minut to czas jaki sobie policzyli indżyniery do Nikona, żeby się matryca nie "przegrzała".
Widać u ciebie idzie to szybciej.
Albo masz za małą kartę pamięci... :-)

Komentarzy na optycznych sie naczytales. Nie powtarzaj bzdur bo to az smutne. Nic tu nie ma do rzeczy nagrzewanie matrycy tak jak i nic tu nie ma do rzeczy problem ogloszony urzytkownikom Alfa 33 i 55 przez Sony.

pioter m
30-09-2010, 17:17
Albo sie bufor zapchal. Ja nie zaobserwowalem takich cyrkow na moim d90.
Konczenie nagrywania takze nastepuje praktycznie od razu, dlatego obstawiam zapychajaca sie karte.

BoloSr
30-09-2010, 17:29
Witam
od jakiegos czasu mam nikona d90 w sumie jako 3 puszke.
Chcialem sobie pokrecic troche filmow
i przy max rozdzielczosci pokazuje mi ze mam 5 minut na film, jednak nigdy do 5 minut nie dalo sie nagrac filmu, chyba najdluzszy film to 50sekund pozniej aparat przestaje nagrywac i pokazuje sie konunikat ze konczenie nagrywania filmu prosze czekac.

Panowie i panie czemu tak sie dzieje ?

dziwne ja mam D90 od tygodnia i bez problemu idzie nagrac 20 minut :)

pako7726
30-09-2010, 17:46
Ale chyba tylko w rozdz. 640x424 ?

Pietern
30-09-2010, 18:23
Komentarzy na optycznych sie naczytales. Nie powtarzaj bzdur bo to az smutne. Nic tu nie ma do rzeczy nagrzewanie matrycy tak jak i nic tu nie ma do rzeczy problem ogloszony urzytkownikom Alfa 33 i 55 przez Sony.


Zamiast się wysilać i mnie strofować, lepiej napisz jak jest. Wszyscy będą mieli korzyść. Ty też bo nie będziesz smutny.

BoloSr
30-09-2010, 18:25
dokladnie :)

Desperados
30-09-2010, 18:35
A moze to wina kary pamieci ;> ? Napisz jaka posiadasz ?

Blasius.G
30-09-2010, 19:26
Zamiast się wysilać i mnie strofować, lepiej napisz jak jest. Wszyscy będą mieli korzyść. Ty też bo nie będziesz smutny.

Zwracam honor. Faktycznie długość ogranicza między innymi czujnik termiczny w aparacie i coś tam z maksymalną długością pliku (ale na tym drugim już się nie znam kompletnie co to i dlaczego:))
Niemniej Sony ma nieco inny problem bo tam czujnik nie działa jak trzeba i aparat sam się wyłącza, a później tzreba czekać aż ostygnie.

@ himself napisz nam przy jakiej temperaturze twój problem wystąpił.

Pietern
30-09-2010, 19:59
To drugie też nie jest tajemnicze, bo to wielkość pliku - 2GB.
Honoru mi nie zwracaj, boś mi go nie zabrał. Wystarczy, że będziesz grzeczniejszy.

himself
30-09-2010, 21:16
karta jaka posiadam to pretect 4gb 133x

Jatin
30-09-2010, 23:17
Ograniczenie w Nikonie nie ma nic wspólnego z przegrzaniem matrycy (w niższych rozdzielczościach można nagrywać dłużej) kwestia rozbija się o zastosowany przez Nikona kodek który ogranicza nagranie do 5 min było o tym na forum.

docxxx
01-10-2010, 12:43
kodek kodekiem, ale warto wiedziec, ze dla systemu plikow FAT max. rozmiar pliku to 2GB, FAT32 - 4GB, a dla NTFS troche wiecej ;) (nie chce mi sie sprawdzic, ale chodzi juz o terabajty:)

himself
02-10-2010, 11:17
dobra nie kasztanic tylko mowic co w moim przypadku jest nie tak :

BoloSr
02-10-2010, 11:33
dobra nie kasztanic tylko mowic co w moim przypadku jest nie tak :

a probowales nagrywac w mniejszej rozdzielczosci ???

Blasius.G
02-10-2010, 17:48
Ograniczenie w Nikonie nie ma nic wspólnego z przegrzaniem matrycy (w niższych rozdzielczościach można nagrywać dłużej) kwestia rozbija się o zastosowany przez Nikona kodek który ogranicza nagranie do 5 min było o tym na forum.

Też tak myślałem ale jednak ma tu wpływ właśnie zabezpieczenie termiczne. Sony ma z tym problem bo nie działa ono jak trzeba i w nim także mniejsze rozdzielczości generują niższe temperatury dając możliwość dłuższego nagrania. Dlatego myślę, że kolega mógłby mieć z tej strony problem. Mogło być gorąco, aparat nagrzany i czujnik kończy nagrywanie.