PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd stłuczkę z kafelków?



swider
28-09-2010, 14:09
Drodzy forumowicze,

powiedzcie, skąd można załatwić stłuczkę z kafelków (ew. fliz, jak kto woli :D)? Pytałem w marketach budowlanych czy nie mieliby na stanie, to dać, ani nawet odsprzedać -- nie chcą.

Mogą być kafelki uznane za odpad ze względu na niewielkie odpryski, ale równie dobrze całkowicie potłuczone i wymieszane skrawki z innych płytek.

Jakieś pomysły? :)

onia
28-09-2010, 14:10
kupić dobre i potłuc samemu ;)

Majek
28-09-2010, 14:11
Hmm... Producenci płytek? Dużo Ci tego trzeba?

swider
28-09-2010, 14:12
kupić dobre i potłuc samemu ;)
Na takie burżujstwo mnie nie stać :p


Hmm... Producenci płytek? Dużo Ci tego trzeba?
Z tego co się orientuję to w pobliżu żadnych wytwórców płytek nie ma. A co do ilości to nie, nie trzeba mi dużych ilości... żeby starczyło na mozaikę, na ścianę :)

clusca
28-09-2010, 14:21
Piszę całkiem poważnie - odwiedzić nowo wybudowane osiedla świeżo po odbiorze. Ludzie kończąc urządzanie mieszkań sporo odpadów wyrzucają. Jakieś ogłoszenie można na klatce schodowej wywiesić, że się będzie zbierało, to nawet się ucieszą, że nie trzeba samemu wynosić. Można też zadzwonić do firm zajmujących się wykończeniem wnętrz (w tym kafelkowaniem) i popytać, czy nie mają odpadów (najlepiej jak mają niezbyt wykwalifikowanych kafelkarzy, to i stłuczki mają więcej ;) )

onia
28-09-2010, 14:25
albo pokręć się trochę po mieście może ktoś robi gdzieś remont .. .tak chyba najłatwiej i najszybciej.

j_szczygiel
28-09-2010, 14:27
Moze kafelki z piecow beda odpowiednie? Sadze, ze w Krk spokojnie znajdziesz kogos kto w ramach remontu pozbywa sie pieca z jakimis ladnymi kaflami.

misiobudrysio
28-09-2010, 14:39
jak by Ci sie chcialo smignac do Bialegostoku to zapraszam mam ok 1m3 takiego szajsu do wywalenia {chodzi o stare plytki}
a w okolicy to po budowach sie pokrecic naprawde jeszcze Ci ktos flache postawi zebys mu to zabral

ropusz
28-09-2010, 14:41
Kup jakieś płytki, kilkanaście młotków i zrób imprezę dla forumowiczów. Dla nas będzie niezła zabawa a Ty sporo zaoszczędzisz ;)

m_cudny
28-09-2010, 19:22
Ppopytaj w sklepach i hurtowniach z takim towarem. Im też się czasem tłucze.

ptero
28-09-2010, 21:16
Ewentualnie możesz skontaktować się z firmami opróżniającymi strychy, piwnice...
PS.
W zeszłym tygodniu chyba 2 tony kafli wyrzuciliśmy

AsKier
28-09-2010, 21:19
BOMAR Kraków - próbuj

swider
28-09-2010, 22:10
Dzięki Wam bardzo za wszystkie sugestie, wiedziałem, że mogę liczyć na Waszą pomoc :)

Tommy
28-09-2010, 23:56
rano mi pół piwnicy tego wywieźli :D - zobaczę jutro czy coś zostało bo wiem że nie dali rady się zabrać więc pewnie nie wysprzątali na błysk ;)

swider
29-09-2010, 00:03
O widzisz! Pięknie... co prawda już nie mieszkam w Wieliczce, ale poświęciłbym się i przyjechał po to (o ile jest na tyle żeby opłacało się turlikać do Kraka) :D Może ktoś na forum z okolic Krakowa, Częstochowy ma jeszcze jakieś potłuczone płytki na zbyciu? :D

Tommy
29-09-2010, 00:09
ok - jak coś będzie to poczynie jutro fotki zapasów i sobie oszacujesz czy kolor i ilość Cię zadowoli :)

swider
29-09-2010, 00:34
ok - jak coś będzie to poczynie jutro fotki zapasów i sobie oszacujesz czy kolor i ilość Cię zadowoli :)
Super! Dzięki wielkie :)

Tommy
29-09-2010, 19:20
poszło PM bo wstyd publicznie pokazywać ;)