PDA

Zobacz pełną wersję : Volkswagen Golf mk1



Bartli
27-09-2010, 00:39
Krótki filmik prezentujący pewnego Golfa :) Jest to moja pierwsza "produkcja", do tego pożyczonym aparatem.
Mam nadzieję że choć trochę przypadnie do gustu! :)

http://www.youtube.com/watch?v=4Ymt84dJM-w

superkomornik
27-09-2010, 07:41
To może ja zacznę :) Zamysł fajny, model interesujacy, ale...
jedno to dłuuuuzyzny. Aż się chce skrócić cześć ujęć nawet o połowę (szczególnie te z przeogniskowaniem). Sama długość przeostrzania też za duża.
Drugie to skokowa praca kamery, na panoramowaniu w pionie (gdy auto stoi) i w poziomie (gdy odjeżdża). Większość głowić fotograficznych nie nadaję się do filmowania, niestety.
I na koniec, wydaje mi się że część ujęć nie jest potrzebna, jak np to z kierownikiem szczerzącym kły do kamery ;)

Inną sprawą jest migotanie obrazu, ale domyślam się że kręciłeś aparatem bez manuala i nie można było tego zniwelować.

Bartli
27-09-2010, 12:28
Tak myślałem że ktoś wspomni, że ujęcia za długie :) Mi się akurat takie podobają chyba, filmik miał mieć klimat "relaksacyjny" :)
No właśnie mimo że statyw był z górnej półki, to jednak ciężko nim było płynnie "manewrować" podczas filmowania. No i niestety ujęcia nie są płynne, ale następnym razem popracujemy nad tym :)
Dla mnie akurat ujęcie z kierownikiem jest ważne w tym filmie, bo to nie miała być taka stricte prezentacja auta. Chodziło bardziej o pokazanie fajnego klimatu, gdzie auto jest tylko dodatkiem :)

Tak, film był kręcony D90, więc obraz jest jaki jest :)

W każdym razie dzięki za uwagi, będę pamiętał o nich następnym razem! :)

Escape
07-10-2010, 20:42
Jeśli filmik miał być relaksacyjny, to taki właśnie był (przynajmniej dla mnie).
To klatkowanie przy panoramowaniu faktycznie przeszkadza (nic by się nie stało gdyby to usunąć).
Troszkę przedobrzone jest też z tym przeostrzeniem (efekt fajny, ale co za dużo to nie zdrowo).
Ogólnie pluis.