Zobacz pełną wersję : głowica - przedział cenowy 900-1200zl
lukasz b
26-09-2010, 22:23
witam!
szukam głowicy kulowej - najcięższy zestaw który bedzie musiała wytrzymać to C5D mk2(+grip) + 70-200L IS
nogi to MF 055 PROB
dzięki za pomoc :-)
A ja myślałem, że tak wypasiony aparat jak C5D mk2 statywu nie potrzebuje :)
lukasz b
26-09-2010, 22:56
A ja myślałem, że tak wypasiony aparat jak C5D mk2 statywu nie potrzebuje :)
ale "dostałem" kopa :-| to wynika że jestem za "słaby" na ten aparat :-P:-P:-P:-P
chyba, że ma ukryte opcje :-P o których nie wiem :-P
Może to
http://www.pstryk.pl/details:5622/manfrotto+490rc4+maxi+ball+head+w.+rc4+rapid+plate
albo to
http://www.pstryk.pl/details:5625/manfrotto+488rc4+midi+ball+head+w.+rc4+rapid+plate
lukasz b
27-09-2010, 08:43
dzięki :-) masz może jakieś doświadczenia z nimi ?
MF 488RC4 może i da radę, ale 490RC4 - niestety jej waga zmusza mnie to zrezygnowania z niej :-(
a co sadzicie o firmach spod litery G ??
Jak masz taki budżet to zastanowiłbym się nad którąś z tych:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt29328-g%C5%82owica-Gitzo-GH1780QR.html
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt29330-g%C5%82owica-Gitzo-GH2780.html
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt29311-g%C5%82owica-Gitzo-GH2780QR.html
lub inną podobną http://www.foto-net.pl/sklep/oferta,statywy,Gitzo%20g%B3owice.html
Ja mam MF 488RC4, ale teraz kupilbym i polecam MF 498RC4 ze wzgledu na mozliwosc ustawien "plynnosci" glowicy (kulki).
Benro B2 z okladem wystarczy.
Manfrotto akurat glowice ma tak biedne, ze az piszczy. zwlaszcza seria 48x to mechaniczny syf
Nikonamający_na_7
27-09-2010, 11:46
Mam też MF 498 RC4, wszystko pięknie z tą wstępną regulacją głowicy, pomocne i praktyczne jak ktoś się przyzwyczai do trzeciego pokrętła (dodatkowa operacja, czyli czas!). Mnie pasuje. Gdyby nie to, że padła regulacja głównego docisku (naprawa gwarancyjna z wysyłką 5 dni), to bym naskoczył na Akustyka za opinie, że głowice Manfrotto to mechaniczny syf. Może nie do końca syf, ale coś jest na rzeczy.
Nie wiem dlaczego padła głowica, ale 4 - latni zdolny człowiek coś przy niej majstrował ;-)
Ja mam 490rc4. Wadą dla mnie jest to, że nie "chodzi" płynnie. Jest niby takie pokrętło z regulacją docisku, ale to o kant pośladka rozbić. Poza tym solidna i pancerna. No i płytki RC4, mniodzio.
felis.nigra
27-09-2010, 17:47
Benro B2 z okladem wystarczy.
Benro serii B to bardzo dobre głowice (ja mam B1 i jestem zadowolony).
lukasz b
27-09-2010, 19:19
dzięki za wskazanie paru modeli ;-) będę musiał się przejechać do sklepu (którego nie lubię :-P) bo sie składa ze mają tam 498RC4 jaki i coś na G :-)
a na Benro też zwrócę uwagę - chwilowo
dobranoc
podepnę się do tematu, ktoś testował głowice hydrostatyczne od manfrotto 468MGRC2(3,4), na papierze wygląda wyśmienicie ale jak w praktyce?
podepnę się do tematu, ktoś testował głowice hydrostatyczne od manfrotto 468MGRC2(3,4), na papierze wygląda wyśmienicie ale jak w praktyce?
używałem dość długo i sobie chwaliłem, niestety spróbowałem : http://www.foto-net.pl/sklep/produkt29311-g%C5%82owica-Gitzo-GH2780QR.html i już tak zostało, choć złego słowa o 468MGRC nie mogę powiedzieć ( miałem płytki RC4 ).
lukasz b
28-09-2010, 09:34
możesz coś więcej "opowiedzieć" o tej głowicy ( Gitzo GH2780QR ) ?
możesz coś więcej "opowiedzieć" o tej głowicy ( Gitzo GH2780QR ) ?
mogę, ale co Ciebie interesuje?
lukasz b
28-09-2010, 10:28
czy rzeczywiście waży okolo 0,5kg jak jest na w/w stronie sama praca głowicy - mam tylko trochę doświadczenia z głowicą MF 804RC2 - sprawia problemy przy transportowaniu? (może i głupie pytanie ale nie wiem o co dokładnie spytać :( )
tak, waży tylko 0,5kg:). Zakres regulacji i szybkość oraz precyzja - wszystko na ++++, nie ma się do czego w ogóle doczepić więc jeżeli kogoś stać to w ciemno polecam - brać. Do tej pory nie trafiłem jeszcze na coś lepszego, a oglądałem naprawdę już dużo różnych głowic. No i spokojnie precyzyjnie reguluje zestaw D3 + N500.
W transporcie - nie ma żadnego problemu, zawsze mam zamontowaną do statywu, jedynie płytki mam osobno.
lukasz b
28-09-2010, 11:38
ciśnienie na nią mi rośnie :-P
a jak myślisz, miedzy 1780 a 2780 wielka różnica będzie ?
w sklepie który pokazałeś w linku mają dostępną 1780 i chyba jeszcze dziś tam pojadę :P
jest różnica wielkości ( a co za tym idzie ciężaru ), 1780 jest delikatniejsza, więc jeżeli nie potrzebujesz do 500-ty to wystarczy;)
lukasz b
28-09-2010, 15:36
byłem i bawiłem sie 1780, czwartek/piatek zobacze 2780 i wtedy zdecyduje...
ahh... wiedząc ze to takie małe śmieszne (1780)... nie bedzie pasowało do nóg :-/ bedzie trzeba sie za nowymi nogami rozejrzeć :P
ahh... wiedząc ze to takie małe śmieszne (1780)... nie bedzie pasowało do nóg :-/ bedzie trzeba sie za nowymi nogami rozejrzeć :P
Gitzo też ma baaardzo porządne nogi i to do wyboru i koloru;) no i cena mało przystępna:(
lukasz b
28-09-2010, 16:33
Gitzo też ma baaardzo porządne nogi i to do wyboru i koloru;) no i cena mało przystępna:(
co zrobić ?
:arrow: sprzedać wszystko co rejestruje jaki kolwiek obraz i zapomniać o fotografii :razz: jedyna co przychodzi mi do głowy :razz:
:arrow: lub się na to pogodzić... :-o
lukasz b
28-09-2010, 22:37
teraz mi się jeszcze przypomniało - mianowicie coś wiecie na temat głowic GIOTTOS ?
może ktoś ma, miał dotykał ;-)
Mariusz888
28-09-2010, 22:56
wilk325 - Ty widzę, że masz duży "obcyk" w ofercie Gitzo - znasz może jakieś nogi z ich oferty godne polecenia, cenowo tak do 1,5k zł, możliwie lekkie i stabilne - mają serie bazaltową chyba coś w tych granicach ale ich oznaczenia i ilość modeli w różnych sklepach ceneo są chyba nie do ogarnięcia (nie wiadomo co nadal jest a co jest już pieśnią przeszłości ;) )
ew. jak ktoś wie to proszę się nie krygować :D
teraz mi się jeszcze przypomniało - mianowicie coś wiecie na temat głowic GIOTTOS ?
może ktoś ma, miał dotykał ;-)
Ja użytkuję MH-1001 dwa pokrętła, trzecie do "panoramy", o dziwo pokrętło regulacji docisku działa bardzo przyzwoicie można wyregulować precyzyjnie opór, blokuje bardzo przyzwoicie znaczy trzyma jak cho@$$%%, wszystko chodzi bardzo gładko, używam z lekkim zestawem tak do 1.5 kg czyli znacznie poniżej nominalnego udźwigu: z "wad" jakie zauważyłem to nie wiem dlaczego ale (jak zaczynam focić) to pokrętło główne zawsze mi jakoś wypada ze złej strony :) tzn z prawej ale to pewnie jakaś moja wada bardziej niż głowicy, no i krechę na kółku od panoramy miałem narysowaną tragicznie niechlujnie jakiś debil to chyba na oko bez linijki rysował już lepiej jakby nic nie narysował - wada w żaden sposób nie wpływa na działanie głowicy, ale ile razy na to patrzę to mój zmysł estetyczny cierpi. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony lekka, stabilna, działa płynnie, używam z "carbonowymi" nogami Sherpa pro CF 535.
wilk325 - Ty widzę, że masz duży "obcyk" w ofercie Gitzo - znasz może jakieś nogi z ich oferty godne polecenia, cenowo tak do 1,5k zł, możliwie lekkie i stabilne - mają serie bazaltową chyba coś w tych granicach ale ich oznaczenia i ilość modeli w różnych sklepach ceneo są chyba nie do ogarnięcia (nie wiadomo co nadal jest a co jest już pieśnią przeszłości ;) )
ew. jak ktoś wie to proszę się nie krygować :D
serii bazaltowej nie znam, sam mam statywy: Gitzo GT3530LS i statyw Gitzo GT5541LS ale to carbon i trochę droższy;)
Mariusz888
29-09-2010, 11:05
No tak - 2,7 i 3,7k odpowiednio ale udźwig 18 i 25kg ;) to ja na razie nie za bardzo mam co na czymś takim zawieszać - pod np 500'te to inna sprawa ;)
Nie poleciłbym serii bazaltowej, przynajmniej nie w tej cenie. Już lepiej przeglądać sklepy w poszukiwaniu karbonowej okazji, np. tutaj: http://www.speedgraphic.co.uk/carbon_fibre_etc/gitzo_gt2541_mountaineer_tripod/16925_p.html masz Mountaineer'a niewiele droższego od bazaltu. Mam jego poprzednika (2540) i jest super. Lekki (ca 1.4 kg), kolumna skracalna do zera, więc i do makro się nadaje. Udźwig 12 kg wystarcza do uwieszenia profesjonalnej puszki + 300 mm.
Wracając do sedna sprawy - jeśli chodzi o głowice, to z czystym sumieniem polecam taką: https://www.photoproshop.com/product_info.php/manufacturers_id/10/products_id/28?osCsid=rordo1ak7vclhvgnc8k9gmhjk3. Fakt, droga, ale lekka jak piórko i bardzo stabilna. Praca przynajmniej na poziomie RRS lub Kirk, a zdaniem wielu nawet lepsza. Może warto rozważyć tę opcję.
lukasz b
04-10-2010, 23:20
stało się, nabyłem głowice Gitzo GH1780QR :-):-):-)
miałem też w ręku 2780 - to juz konkretniejsza głowica :-)
jutro/pojutrze wstawię zdjęcia - jezeli beda chętni ;-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.