PDA

Zobacz pełną wersję : Nada to się do czegoś?



NBA
24-09-2010, 11:29
Szukam czegoś do błyskania z SB-800... Oświecanie z korpusu zwłaszcza przy kontrastowych scenach już mnie nie zadowala... a na jakieś SOF-Boxy mnie nie stać... Pytanie do specjalistów - nada to się do czegoś? Zmiękczy światełko, czy lepiej nie zawracać sobie głowy? Wiem, że cena idzie w parze z jakością...

http://allegro.pl/zestaw-reporterski-parasolka-statyw-uchwyt-uniw-b-i1230193562.html

Link poglądowo...

marszull
24-09-2010, 12:40
Przejrzyj sobie ten watek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69088
na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie, plus jeszcze duzo innych informacji

Bonzo
24-09-2010, 13:20
statyw W803 bo ten jest raczej w tej aukcji w plener nie bardzo się nadaje :) jest lekki a nawet bardzo lekki także lekki podmuch i wszystko się wywali ;) a nawet jak dociążysz to przy mocniejszych podmuchach na max podniesieniu będzie się wyginał w łuk :) proponuje taki zestaw ale z W806.

szymony
24-09-2010, 18:49
proponuje taki zestaw ale z W806.
którego też wypadałoby dociążyć, inaczej wywali się tak samo jak W803. No dobra 3s później ;-)

willy_fil_
24-09-2010, 19:10
Mam takie statywy i faktycznie w terenie trzeba je dociążać. Jeśli pytasz o parasolki to oczywiście że się nadają... taka parasolka bardzo fajnie rozprasza światło z sabiny przynajmniej u mnie... Tego uchwytu nie mam ale wydaje się ok...
Nie wiem czy osobno nie jest taniej... sprawdź...

Ale specjalistą nie jestem... pozdrawiam

Wujot
25-09-2010, 20:53
Uchwyt lampy jest taki sobie - bez bardzo mocnego zakręcenia (przy pomocy np. monety) nie trzyma lampy. A i wtedy warto na wszelki wypadek czymś zabezpieczyć. Część statywowa jest ok, regulacja pochylenia też.

NBA
26-09-2010, 09:42
Bardzo dziękuje za pomoc... Chyba się skuszę...

Lucid
26-09-2010, 09:50
Uchwyt do trzymania lampy jest metalowy, nie przeszkadza to jak wszystkie styki sabiny są zwarte??

Tomek-B
26-09-2010, 10:42
Uchwyt do trzymania lampy jest metalowy, nie przeszkadza to jak wszystkie styki sabiny są zwarte??

Nie przeszkadza, nie sa zwarte.

The Structorr
26-09-2010, 11:00
Uchwyt lampy jest taki sobie - bez bardzo mocnego zakręcenia (przy pomocy np. monety) nie trzyma lampy. A i wtedy warto na wszelki wypadek czymś zabezpieczyć. Część statywowa jest ok, regulacja pochylenia też.

Ten uchwyt do lampy jest fatalny. Kupowałem po jednej sztuce chyba wszystkie tanie, chińskie uchwyty dla porównania i ten jest chyba najgorszy (albo 2 w kolejce).
Poszukaj sobie na allegro czegoś takiego (http://cgi.ebay.co.uk/Flash-Shoe-Umbrella-Holder-Light-Stand-1-4-3-8-Type-E-/110487564241?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ CameraFlashUnits_JN&hash=item19b9926fd1) albo jeśli Ci się nie spieszy to kup bezpośrednio z HK na ebay. Tani, metalowy i lampa z niego nie spada, to chyba mój faworyt w kwestii jakość/cena.

Szprychu
26-09-2010, 13:07
Uchwyt do trzymania lampy jest metalowy, nie przeszkadza to jak wszystkie styki sabiny są zwarte??

Styki nie dosięgają metalowej części.

Potwierdzam to co pisze The Structorr. Mocowanie lampy w tej wersji jest tragiczne i często wypada.

FHR
26-09-2010, 13:46
Skusiłem się na zestaw jak w tej aukcji i to się na mnie zemściło. Lampa "zaliczyła glebę", nie błyska i czeka na serwis.

O zestawie:
- słabe mocowanie lampy,
- lekki statyw, powieje trochę mocniej i się przewraca,
- delikatne pręciki pod czaszą parasola, jeden już mi się złamał.

Krótko: chińska tandeta. Nie polecam.