PDA

Zobacz pełną wersję : drukarka do 500zł



bazej
23-09-2010, 18:22
Tak jak w temacie chce kupić jakąś o ile to możliwe sensowną drukarkę do kwoty 500zł. Drukarka miałaby posłużyć do drukowania zdjęć jak i codziennych drobnch wydruków dokumentów itd. Co jest ważne oczywiście jakość wydruku jak już zaznaczyłem cena oraz koszty eksploatacji. Co Waszym zdaniem może być odpowiednie. Wiem że kasa minimalna, ale może coś się uda za to kupić. mogą być używki

Czornyj
23-09-2010, 18:25
Epson P50

bazej
23-09-2010, 18:32
Czornyj miałem kiedyś tę drukarkę? Orientujesz się jak z materiałami eksploatacyjnymi? I co to jest ten ciss warto kupić z tym?

robsonzbydzi
23-09-2010, 20:54
Mam p50, jakość wydruków rewelacyjna, biją na głowę odbitki nawet z dobrych labów, są tylko problemy z odcieniami szarego, zawsze łąpią jakąś sominantę, pewnie moża to jakoś oprofilować ale ja się auczyłem z tym żyć. Wada - oryginalne zbiorniczki wychodzi drogo a w środku mało tuszu, polecam CISSa ale ryzykujesz zapchanie głowicy, moja włąsnie jest w serwisie na udrażnianiu, le za to drukujesz za grosze.

Me_how
23-09-2010, 20:59
Ale jak kupisz porządne atramenty, np. Lyson to zatkanie Ci nie grozi. :-D

bazej
25-09-2010, 07:13
Takie właśnie rozwinięcie tematu bardzo mi się podoba krótko zwięźle i na temat. teraz jeszcze proszę o jakiś link do tego tuszu który nie zapycha głowic i cenę. I jeszcze pytanie drukarka nowa czy mogłaby być używana?

malibu
25-09-2010, 07:45
zdecydowanie wybierałbym nową drukarkę

bazej
26-09-2010, 09:40
a może macie jakiś sklep gdzie najtaniej można to kupić. Chciałbym z tym cissem myślę, że to dość pomocne tym bardziej jak się kupi wspomniane wcześniej tusze i nic się nie dzieje z drukarką

veldon
26-09-2010, 13:25
Podpisuję się pod Malibu, nigdy nie wiesz, czego się spodziewać po uzywanym sprzęcie, tym bardziej, że Epsony mają niewymienialną głowicę. W komplecie z CISS-em nie kupisz nowego sprzętu, chyba że gdzieś na Allegro, więc sam musisz poszukać odpowiedniego sklepu. I patrz raczej na cenę drukarki, bo skoro zamierzasz w nią ingerować, to gwarancja Ci niepotrzebna tak naprawdę. A CISS sobie dokup razem z tuszami np. na inks.pl. Ja tam kupowałm swojego Lysona i wszystko gra:)

pikpok
29-09-2010, 23:05
polecam CISSa ale ryzykujesz zapchanie głowicy, moja włąsnie jest w serwisie na udrażnianiu, le za to drukujesz za grosze.
co ty żeś tam kurka nalał ? ja drukuje dziennie po po kilkanaście, kilkadziesiąt fotek dużo naprawdę dużo ... są dni że drukarka praktycznie nie odpoczywa ale żadnego problemu z cissem nie miałem . No może raz jak tusze spadły strasznie nisko( nie z mojej winy tylko kuriera) i pojemniki ( te w drukarce) opróżniły się do 0 ale nalałem tusz siorbnąłem strzykawką i wszystko wróciło do normy. Po za tym trzeba o nią dbać czyszczenie głowicy co 3 dni to u mnie norma. A i używam tuszy tylko od 1 sprawdzonego sprzedawcy :)

Me_how
30-09-2010, 00:21
a może macie jakiś sklep gdzie najtaniej można to kupić. Chciałbym z tym cissem myślę, że to dość pomocne tym bardziej jak się kupi wspomniane wcześniej tusze i nic się nie dzieje z drukarką

Spróbuj poszukać na allegro. W zeszłym roku kupowałem w Warszawie nową drukarkę Epsona z gwarancją ale bez atramentów. Cena była niższa o mniej więcej komplet oryginałów.
Atramenty mogę polecić Lysona. Ja kupowałem do tej pory w inks.
Odnośnie CISS`a, to pytanie zasadnicze ile zamierzasz drukować: jeżeli dużo, to CISS. Jeżeli mało, to może tzw. wieczne kartridże.
Inks ma również CISS-y ale przyznam się, że miałem ze swoim problem: po roku rozszczelniły się połączenia rurek z damperami i zaczął się zapowietrzać. A im dłużej stał nieużywany tym więcej powietrza łapał. W każdym razie konieczne stało się okresowe odpowietrzanie układu. Zajmuje to jakieś 20 minut zabawy strzykawkami. Można tego oczywiście uniknąć uszczelniając cały układ za pomocą kleju przed rozpoczęciem użytkowania.
Druga sprawa, to cena: inks ma chore ceny. Ostatnio widziałem na allegro CISS kartridżowy do R285 za 99 PLN. Identyczny (na oko) w inks kosztuje 268 PLN.
Pozdrawiam

Vim
30-09-2010, 14:14
Witam
Czy ciss ten w zestawie do Epsona P50 będzie pasował także do Epsona PX710W ?
a jeśli nie, to czy wogóle da się zamontować jakiś ciss do urządzenia wielofunkcyjnego ?
Z góry dzięki za pomoc :)

veldon
16-10-2010, 13:25
Witam
Czy ciss ten w zestawie do Epsona P50 będzie pasował także do Epsona PX710W ?
a jeśli nie, to czy wogóle da się zamontować jakiś ciss do urządzenia wielofunkcyjnego ?
Z góry dzięki za pomoc :)

Co do pasowanie, nie wiem, są tu lepsi fachowcy. Natomiast czy da się zamontować CISS do urządzenia wielofunkcyjnego? Jak najbardziej:) Mało jest teraz drukarek i urządzeń, do których nie ma systemu stałego zasilania.

Darcio
04-01-2011, 23:07
Może to głupie ale tak się zastanawiam, czy P50 będzie w stanie wydrukować panoramę na papierze podanym z rolki?

Gio
05-01-2011, 22:14
Może to głupie ale tak się zastanawiam, czy P50 będzie w stanie wydrukować panoramę na papierze podanym z rolki?

Ze specyfikacji P50 wynika, że rolki ta drukarka nie obsługuje.

Darcio
17-01-2011, 14:40
Ze specyfikacji P50 wynika, że rolki ta drukarka nie obsługuje.

Zgadza się, z roli nie obsługuje wydruków, ale we właściwościach a dokładniej w "opcje papieru" mamy rozwijane okno "rozmiar" gdzie na samym dole jest "Definiowany przez użytk.". I teraz jeśli będę miał ucięty z roli papier w rozmiarze np szerokość 2100mm i długość 3100mm i podam go ręcznie to drukarka będzie w stanie wykonać wydruk zdjęcia na podanym formacie?

boeing
03-03-2011, 19:23
Odgrzewając a zarazem dodając coś do tematu.

1) jw ktoś napisał - inks ma chore ceny
2) kupiłem na allegro drukarkę z cissem i nie posiadam niektórych problemów, które ,czytając fora na fora, się pojawiają.
3) tusze Lyssona - podobno oferują najlepszą jakość, ale widziałem na innych forach wpisy o tym że i one po pewnym czasie się przebarwiają i nie są wcale najlepsze.
4) jeśli jednak chce się kupić tusze Lyssona to najlepiej dogadać się w kilka osób i je sprowadzić (no chyba że samemu sporo się drukuje)
5) przy wydrukach przynajmniej raz na 2 tygodnie - tusz nie powinien zatkać głowicy..

Pozdro, BNG