PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2010 Singtel Singapore Grand Prix



adolfik9501
23-09-2010, 16:19
Witam,

Kolejny wyścig odbędzie się na torze Marina Bay Street Circuit i jak sama nazwa wskazuje jest to tor uliczny. Na dodatek jest to jedyny wyścig nocny w F1 (start o 20:00 czasu lokalnego), więc rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Wyścig na tym torze odbędzie się po raz trzeci.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Diagram toru zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Na stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/singapore_838/circuit_diagram.html) F1 również jest diagram, lecz wzbogacony o tycie zdjęcia zakrętów ;)

Ujęcia na tor z satelity nie będzie, bo połowy "toru" jeszcze nie ma w bazie zdjęć Google. Jakby co podaje namiary: 1°17'29.76" N, 103°51'23.71" E

Tradycyjnie trochę danych (dane w nawiasach dotyczą lat 2008-2009):

Długość toru: 5073 m (5067 m)
Ilość okrążeń: 61
Dystans wyścigu: 309,316 km (308,950 km)

Na torze dokonano drobnych poprawek, w tym poprawiono wyjazd z boksu by wszystkim żyło się lepiej ;) Wobec tego zmieniła się długość toru, a co za tym idzie i dystans wyścigu.

-----------------------------------
Z braku laku, wszelkie naj dotyczą poprzedniej, co za mocne słowo, wersji toru:

Pierwszy zwycięzca:

2008 - Fernando Alonso (Renault R28/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:57'16.304 hrs. 158.068 km/h.*

Ostatni zwycięzca:

2009 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/24-Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:56'06.337 hrs. 159.845 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'44.801 min. 174.056 km/h.

Rekord toru (najlepsze Fastes Lap):

2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.599 min. 172.740 km/h.

* Oczywiście pamiętamy w jakich to okolicznościach udało się wygrać wyścig. Skończyło się na poszlakach, wzajemnych oskarżeniach, Alonso tradycyjnie nic o niczym nie wiedzieł (patrz afera w McL, czy TO na Hockenheim), Flavia i Patta zaś wywalono czyniąc ich kozłami ofiarnymi - czy zasłużenie czy nie tego się nie dowiemy, chyba że z pamiętników Flavia ;)
Jeśli prawdą jest, że wyścig ustawiono, to Alonso miał cholerne szczęście, że się udało. Jeśli to tylko zemsta Piqueta jr/sr za wywalenie z roboty, to Alonso miał również cholerne szczęście wykonując szybki pitstop, że reszta wyścigu się ułożyła. W CARTach dość często się takie szarady z taktyką odbywają i to działa, jak dopisze szczęście oczywiście. Dla przypomnienia można sobie przypomnieć jak Hamilton wygrał przegrany wyścig w Monaco w 2008, również szybki pitstop a potem dużo szczęścia.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że Flavio to stary szachraj jeszcze z czasów Benettona i Schumachera więc wszystko jest możliwe.

---------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

--------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 24 wrzesień 2010 r.

1 Trening: 12:00 - 13:30
2 Trening: 15:30 - 17:00

Sobota, 25 wrzesień 2010 r.

3 Trening: 13:00 - 14:00
Kwalifikacje: 16:00 -

Niedziela, 26 wrzesień 2010 r

Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html) oraz streamy do znalezienia między innymi na tych stronach:

http://olektv.pl/ (http://olektv.pl/news.php)

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

-------------------------------

Z filmoteki YT polecam:

W3Tt1KpelPM

dZrCVbU6pWQ

Zapraszam.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

radkins
23-09-2010, 17:57
No więc jak myślicie... jest szansa że Renault powtórzy trick i Petrow wykręci "Piqueta" a Robercik wygra jak Alfonso w 2008? :lol:

Szybszy26
23-09-2010, 18:06
Robert i bez pomocy Pietrowa będzie w czubie. Wiec nie potrzebne takie zagrywki.

adolfik9501
23-09-2010, 18:18
No więc jak myślicie... jest szansa że Renault powtórzy trick i Petrow wykręci "Piqueta" a Robercik wygra jak Alfonso w 2008? :lol:

1. EDIT: Głupio to wyglądało, czepiać się po fakcie więc ni ma ;)
2. Nie ma maga Flavio, obecne kierownictwo zespołu jeszcze nie okrzepło w tym cyrku, ale za kilka lat kto wie.
3. Robert to nie nic niewiedząca beksa byczek Fernando i nie potrzebuje pomocy...
4. Vitek do nie ciapa Piquet, tata tylko pieniądze załatwia a nie dyryguje synem...
5. Olbrzymia doza szczęścia była potrzebna by taki myk Alonso-Piquet wykonać, akurat się udało, dlatego też nie mam przekonania czy myk ów rzeczywiście był zamierzony, przeca ilości wyjazdów SC się nie da przewidzieć.

EDIT: Przypominam, że w Sauberze wystąpi Quick Nick (i znikł) za Pedro De la Rose.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

MadOnion
23-09-2010, 21:34
Kolejny tor na ktorym bardzo ciezko sie wyprzedza, kwalifikacje będa bardzo ważne oraz sytuacja z ewentualnymi wypadkami podczas GP. Średnio lubie ten tor ale może w niedziele zmienie zdanie ;)

adolfik9501
24-09-2010, 11:47
Sakon nie wystąpi w Singapurze, gdyż się zatruł nieświeżym sushi, którym poczęstował go szef HRT. Zastąpi go Christian Klein. Szef HRT nie wyklucza, że te same sushi użyje przed GP Japonii ;)

adolfik9501
24-09-2010, 13:37
Wyniki pierwszej sesji treningowej na mokrym, pomału przesychającym torze:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Sebastianito
24-09-2010, 16:30
Dawaj Robert! A teraz ide czytac komentarze na WP.pl :) tam sa znafcy :)

marki
24-09-2010, 17:04
ciekawe co nawala u Roberta...

adolfik9501
24-09-2010, 17:07
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Kobayashi : Heidfield - 2:0
Senna : Klein - 2:0


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

MadOnion
24-09-2010, 17:55
Zapomniałeś dopisać RBR - Reszta stawki 99:0
;p

ASAHI
24-09-2010, 21:23
Dalej nie wiadomo co nawaliło u Roberta?
No nie ładnie to wyglądało..

adolfik9501
25-09-2010, 00:08
Zapomniałeś dopisać RBR - Reszta stawki 99:0
;p

O oczywistych oczywistościach nie piszę ;) Skupiłem się tylko na pojedynkach wewnątrz-zespołowych nowy/stary kolega.


Dalej nie wiadomo co nawaliło u Roberta?
No nie ładnie to wyglądało..

Hydraulika.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

ASAHI
25-09-2010, 09:23
Dzięki Adolfik, doczytałem póżniej. Miejmy nadzieje że mechanicy poskładali to wszystko :D

ASAHI
25-09-2010, 13:32
Robert ma na razie najlepszy czas w trzecim treningu :-)

Już 5 czas.

adolfik9501
25-09-2010, 14:06
Wyniki trzeciej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

KOB : HEI - 2:1
SEN : KLI - 2:1


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

adolfik9501
25-09-2010, 17:13
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Hulkenberg zostanie cofnięty o 5 miejsc za wymianę skrzyni.

KOB:HEI - 3:1
SEN:KLI - 2:2

Dziwne dość zachowanie Renault w Q3, ciekawe jak się będą tłumaczyli ;)

Start będzie jutro ciekawy, może być nawet jakaś kolizja jak VET będzie chciał wygrać wyścig w 5 sekund...


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

ASAHI
25-09-2010, 17:27
No strategia zawiodła. Może gdyby miał 2 kółka pomiarowe byłoby lepiej. Dziwne zachowanie Renówki..

kaktus
25-09-2010, 18:41
Ale mi sie podoba :D Red Bull mial tu rzadzic i dzielic niczym na Hungaroringu - a jednak klapa. Czyzby elastyczne czesci podwozia i spoilerow? :) To zapowiada niesamowita walke do konca sezonu, ja jestem na tak!

MadOnion
26-09-2010, 10:54
Szkoda tylko bo Renówka miała walczyć z Mercem a teraz dochodzi jeszcze Williams. Zapowiada się nudny wyścig ;p

mrpawcio
26-09-2010, 11:36
Jak popada to już nie będzie tak nudno :-)

costi
26-09-2010, 16:07
Alez piekna koncowka - brawo Robert! Szkoda problemu z oponami, ale i tak wybronil sie swietnie.

Heikki "pochodnia" Kovalainen tez byl niezly :D

Sendilkelm
26-09-2010, 16:09
Warto było obejrzeć :) Zewnętrzna wyśmienita ...

grudzinsky
26-09-2010, 16:09
koncowka w wykonaniu Roberta pierwsza klasa :) pieknie lyknal Masse :mrgreen: pozostalych tez...no szkoda, ze tylko 7 miejsce. moglo byc ciutke lepiej np. 6 ;)

MadOnion
26-09-2010, 16:10
KUBICA :o no no pokazał pazur

Boryszuk
26-09-2010, 16:56
O w mordę... Chwilę po drugim zjeździe Kubicy do boksu uciąłem sobie małą drzemkę. Wychodzi na to, że przespałem najciekawszą część wyścigu. Szlag by to...

jarek76
26-09-2010, 17:19
Wyścig niezły w wykonaniu Roberta, a nasi wspaniali komentatorzy jak zwykle nie wiedzieli co się dziej na torze:?

adolfik9501
26-09-2010, 20:29
Wyniki wyścigu*:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

* Hulkenberg także dostał karę za to samo co Sutil i spadł za niego w klasyfikacji z czasem +2:12,791.

Wyniki wzięte przed chwilą ze strony F1.

Vitek był miły i dał się zdublować i dzięki temu został na swoim miejscu zamiast być sklasyfikowanym na 9 miejscu. Swoją drogą to takie doliczenie po fakcie w tej sytuacji jest śmieszne, gdzie wyżej wymienieni jechali w pociągu, a wykroczenie było na pierwszym okrążeniu. Jakby dostali przejazd przez boksy to spadli by dużo dalej (+ ok. 25 sek.) i to w trakcje wyścigu... No ale, wiemy że sędziowie nie zawsze sobie radzą.

EDIT: Co się zaś tyczy komentatorów to trzymali swój wysoki poziom... idiotyzmu.

mpwt
26-09-2010, 22:02
Miłego oglądania :)

UiHJ2x8NrUE

Boryszuk
26-09-2010, 22:14
Dzięki!

Nigdy więcej nie zasnę podczas wyścigu...

adolfik9501
26-09-2010, 22:24
Biorąc pod uwagę ile okrążeń się wlekli za Glockiem, to jazda Kubicy zasługuje na wieeelkie uznanie.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

ASAHI
26-09-2010, 22:51
Marek spać możesz, tylko go nagrywaj :-)
A jazda faktycznie była widowiskowa i bez zbędnej brawury.

Sendilkelm
26-09-2010, 23:30
W Singapurze nadal trudno jest wyprzedzić, ale świetnie się bawiłem wyprzedzając jednego po drugim innych kierowców.

:)

stalen
27-09-2010, 00:06
Pierwszy raz od niepamiętnych czasów Kubica wyprzedzał tylu konkurentów.

ku6i
27-09-2010, 03:45
Miłego oglądania :)

UiHJ2x8NrUE

Komentarz:


Borowczyk k***a gdzie emocje ??!! to nie pogrzeb tylko WYŚCIG !!!!!!
:D

kaktus
28-09-2010, 14:22
Heikki "pochodnia" Kovalainen tez byl niezly :D

Jak juz dostal gasnice i zgasil, to myslalem, ze wsiadzie i pojedzie dalej :D

costi
28-09-2010, 22:47
W sumie bym sie nie zdziwil. W koncu Finowie zaradny narod :)

BTW.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/589/414261806.jpg)
:D

adolfik9501
28-09-2010, 22:51
Chłopaki mało wygadane, ale rozrywkowe. Jak tu ich nie lubieć :)


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.