adolfik9501
23-09-2010, 16:19
Witam,
Kolejny wyścig odbędzie się na torze Marina Bay Street Circuit i jak sama nazwa wskazuje jest to tor uliczny. Na dodatek jest to jedyny wyścig nocny w F1 (start o 20:00 czasu lokalnego), więc rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Wyścig na tym torze odbędzie się po raz trzeci.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Diagram toru zaś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Na stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/singapore_838/circuit_diagram.html) F1 również jest diagram, lecz wzbogacony o tycie zdjęcia zakrętów ;)
Ujęcia na tor z satelity nie będzie, bo połowy "toru" jeszcze nie ma w bazie zdjęć Google. Jakby co podaje namiary: 1°17'29.76" N, 103°51'23.71" E
Tradycyjnie trochę danych (dane w nawiasach dotyczą lat 2008-2009):
Długość toru: 5073 m (5067 m)
Ilość okrążeń: 61
Dystans wyścigu: 309,316 km (308,950 km)
Na torze dokonano drobnych poprawek, w tym poprawiono wyjazd z boksu by wszystkim żyło się lepiej ;) Wobec tego zmieniła się długość toru, a co za tym idzie i dystans wyścigu.
-----------------------------------
Z braku laku, wszelkie naj dotyczą poprzedniej, co za mocne słowo, wersji toru:
Pierwszy zwycięzca:
2008 - Fernando Alonso (Renault R28/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:57'16.304 hrs. 158.068 km/h.*
Ostatni zwycięzca:
2009 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/24-Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:56'06.337 hrs. 159.845 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'44.801 min. 174.056 km/h.
Rekord toru (najlepsze Fastes Lap):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.599 min. 172.740 km/h.
* Oczywiście pamiętamy w jakich to okolicznościach udało się wygrać wyścig. Skończyło się na poszlakach, wzajemnych oskarżeniach, Alonso tradycyjnie nic o niczym nie wiedzieł (patrz afera w McL, czy TO na Hockenheim), Flavia i Patta zaś wywalono czyniąc ich kozłami ofiarnymi - czy zasłużenie czy nie tego się nie dowiemy, chyba że z pamiętników Flavia ;)
Jeśli prawdą jest, że wyścig ustawiono, to Alonso miał cholerne szczęście, że się udało. Jeśli to tylko zemsta Piqueta jr/sr za wywalenie z roboty, to Alonso miał również cholerne szczęście wykonując szybki pitstop, że reszta wyścigu się ułożyła. W CARTach dość często się takie szarady z taktyką odbywają i to działa, jak dopisze szczęście oczywiście. Dla przypomnienia można sobie przypomnieć jak Hamilton wygrał przegrany wyścig w Monaco w 2008, również szybki pitstop a potem dużo szczęścia.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że Flavio to stary szachraj jeszcze z czasów Benettona i Schumachera więc wszystko jest możliwe.
---------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
--------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 24 wrzesień 2010 r.
1 Trening: 12:00 - 13:30
2 Trening: 15:30 - 17:00
Sobota, 25 wrzesień 2010 r.
3 Trening: 13:00 - 14:00
Kwalifikacje: 16:00 -
Niedziela, 26 wrzesień 2010 r
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html) oraz streamy do znalezienia między innymi na tych stronach:
http://olektv.pl/ (http://olektv.pl/news.php)
http://www.sport-typ.info/
http://www.meczyki.pl/
-------------------------------
Z filmoteki YT polecam:
W3Tt1KpelPM
dZrCVbU6pWQ
Zapraszam.
Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.
Kolejny wyścig odbędzie się na torze Marina Bay Street Circuit i jak sama nazwa wskazuje jest to tor uliczny. Na dodatek jest to jedyny wyścig nocny w F1 (start o 20:00 czasu lokalnego), więc rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Wyścig na tym torze odbędzie się po raz trzeci.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Diagram toru zaś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Na stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/singapore_838/circuit_diagram.html) F1 również jest diagram, lecz wzbogacony o tycie zdjęcia zakrętów ;)
Ujęcia na tor z satelity nie będzie, bo połowy "toru" jeszcze nie ma w bazie zdjęć Google. Jakby co podaje namiary: 1°17'29.76" N, 103°51'23.71" E
Tradycyjnie trochę danych (dane w nawiasach dotyczą lat 2008-2009):
Długość toru: 5073 m (5067 m)
Ilość okrążeń: 61
Dystans wyścigu: 309,316 km (308,950 km)
Na torze dokonano drobnych poprawek, w tym poprawiono wyjazd z boksu by wszystkim żyło się lepiej ;) Wobec tego zmieniła się długość toru, a co za tym idzie i dystans wyścigu.
-----------------------------------
Z braku laku, wszelkie naj dotyczą poprzedniej, co za mocne słowo, wersji toru:
Pierwszy zwycięzca:
2008 - Fernando Alonso (Renault R28/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:57'16.304 hrs. 158.068 km/h.*
Ostatni zwycięzca:
2009 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/24-Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:56'06.337 hrs. 159.845 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'44.801 min. 174.056 km/h.
Rekord toru (najlepsze Fastes Lap):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.599 min. 172.740 km/h.
* Oczywiście pamiętamy w jakich to okolicznościach udało się wygrać wyścig. Skończyło się na poszlakach, wzajemnych oskarżeniach, Alonso tradycyjnie nic o niczym nie wiedzieł (patrz afera w McL, czy TO na Hockenheim), Flavia i Patta zaś wywalono czyniąc ich kozłami ofiarnymi - czy zasłużenie czy nie tego się nie dowiemy, chyba że z pamiętników Flavia ;)
Jeśli prawdą jest, że wyścig ustawiono, to Alonso miał cholerne szczęście, że się udało. Jeśli to tylko zemsta Piqueta jr/sr za wywalenie z roboty, to Alonso miał również cholerne szczęście wykonując szybki pitstop, że reszta wyścigu się ułożyła. W CARTach dość często się takie szarady z taktyką odbywają i to działa, jak dopisze szczęście oczywiście. Dla przypomnienia można sobie przypomnieć jak Hamilton wygrał przegrany wyścig w Monaco w 2008, również szybki pitstop a potem dużo szczęścia.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że Flavio to stary szachraj jeszcze z czasów Benettona i Schumachera więc wszystko jest możliwe.
---------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
--------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 24 wrzesień 2010 r.
1 Trening: 12:00 - 13:30
2 Trening: 15:30 - 17:00
Sobota, 25 wrzesień 2010 r.
3 Trening: 13:00 - 14:00
Kwalifikacje: 16:00 -
Niedziela, 26 wrzesień 2010 r
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html) oraz streamy do znalezienia między innymi na tych stronach:
http://olektv.pl/ (http://olektv.pl/news.php)
http://www.sport-typ.info/
http://www.meczyki.pl/
-------------------------------
Z filmoteki YT polecam:
W3Tt1KpelPM
dZrCVbU6pWQ
Zapraszam.
Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.