PDA

Zobacz pełną wersję : D70s i obiektywy, dylemat.



Janis
28-12-2006, 00:02
Witam.
Mam wielki dylemat. Od razu zaznaczę, iż w lustrzankach i obiektywach jestem zielony, ale...
Czy to tylko różnica między sklepami, a może różnica techniczna.
Otóż:
Nikon D70s + Sigma 18-125mm DC jest 200 zł tańszy
od tego samego korpusu z obiektywem Nikkor 18-70mm f/3,5-4,5
Prosiłbym o wyjaśnienie, dziękuje.
Zaznaczam, obie oferty- nowe aparaty, sklepy fotograficzne.

Archangel
28-12-2006, 00:05
ale podaj ceny ;)

TomK
28-12-2006, 00:07
bez zastanowienia sie bierz zestaw II. Nie dosc ze bardzo dobry optycznie to ma SWM i sigma mu nie dorownuje.

Michal Puchacz
28-12-2006, 00:10
Nie znam się na Sigmach, ale wyrałbym Nikkora. Nikkor 18-70 ma dobre opinie jako zoom "kitowy". Ma mniejszy zakres ogniskowych niż ta Sigma, ale przyjmuje się, że zoomy z mniejszym zakresem ogniskowych są z regłuły lepsze optycznie niż zoomy z większym zakresem (choć sam mam ultrazooma...).
Mi tam zawsze do Nikona Nikkory najbardziej pasowały. Być może użytkownicy Sigm innaczej Ci podpowiedzą.

pilon
28-12-2006, 13:45
Bierz dwójkę :) 18-70 świetnie się sprawdza :)

AMI
28-12-2006, 13:52
Witam,

IMHO, to co ma wiekszy zakres zooma i podobnie kosztuje zazwyczaj musi byc gorsze od tego co ma wezszy zakres..poprostu za cene uniwersalnosci traci sie na jakosci.

A rymy skladam jak Mickiewicz Adam ;):D

Pozdrawiam:
AMI

PS. 18-70 przymkniety do f/8,0 naprawde b.dobry sprzęt!

Patio
29-12-2006, 13:14
18-70 przymknięty już do f/5.6 daje świetne wyniki można sprawdzić na optyczne.pl

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/12/911_roz_cent-2.jpg
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/911_roz_cent.jpg)
Wykres 18-70 dx
Zaciągnięte z optyczne.pl