PDA

Zobacz pełną wersję : Karty pamieci - o co chodzi z klasami?



Strus
21-09-2010, 20:17
Jako ze sie nie orientuje moze ktos podpowie. Akurat czytalem sobie o kamerce i w kwestii kart pamieci zalecane bylo korzystanie z kart minium Class 6. Na Amazonie na przyklad sa tez karty Class 10, tyle ze cholernie drogie bym powiedzial.
Sa tez karty Video HD i nie znalazlem przy nich informacji jaka to klasa...

O co generalnie chodzi ??

vuki
21-09-2010, 20:34
im większa cyferka klasy kart tym szybsza, lepsza, droższa karta
ja mam kamerkę FUL HD i w trybie progresive 50p wystarcza mi klasa 4 (Sandisc Ultra)
jak wziąłem kiedyś taką zwykła to faktycznie nie nadążyła zapisywać obrazu

Rafał_Sz
21-09-2010, 20:50
Tu masz to ładnie w tabelce opisane http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital , czyli class 6 zapisuje z prędkością 48 Mbit/s. Tez mi się wydaje, że "czwórka" wystarczy (32 Mbit/s).

Strus
21-09-2010, 20:57
Rozjasnilo sie .... Kupilem SanDisk Extreme HD Video class 6. Podziekowal pieknie