PDA

Zobacz pełną wersję : Karta pamięci do D700



D_Z_I_A_D_E_K
21-09-2010, 18:55
Witam.

No właśnie nie wiem jaką wybrać.
SanDisk CF 8GB Extreme UDMA 60MB/s
czy
SanDisk CF 8GB Extreme 30MB/s

Czy te karty 30MB/s też są UDMA?
Czy faktycznie aparat wykorzysta mi to 60MB/s, bo w cenie tej karty mogę kupić 16GB 30MB/s.

D_Z_I_A_D_E_K
22-09-2010, 16:33
czy naprawdę nikt nic nie ma do powiedzenia w tej materii

Szprychu
22-09-2010, 16:55
Jak robisz sport itp, to jak najszybszą, jak inne reportaże/zdjęcia bez problemu Ext30MB/s. Mam 16GB Ext 30MB/s i nigdy nie zapchałem buforu tak, żeby mnie ograniczyło, a czasem przeciągnę serią 8kl/s.

Duszek
22-09-2010, 16:59
San Disk 4GB Extreme III 30Mb/s zawsze dawały rade u mnie 8kl./s

D_Z_I_A_D_E_K
22-09-2010, 17:10
a czy te 30mb/s też są udma?

Szprychu
22-09-2010, 17:26
Nie.

privilege
22-09-2010, 20:29
Dołączę się :)
Jakiej maksymalnej pojemności karty, czyta D700 ?
Jaką polecacie i co to jest to udama jeśli można w jednym zdaniu przy okazji :)

szewa80
22-09-2010, 21:23
W D700 z najnowszym firmware 1.02 można stosować karty do 64GB, ja osobiście używam i polecam karty SanDisk Extreme IV, mam od przeszło dwóch lat w wersji 8GB i nic się nie dzieje, żadnych błędów. Nawet jak lecę seriami na CH to jest ok. i w moim odczuciu nie opóźniają puszki.

Tu masz tabelkę z testami różnych kart na D700:

http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9550

marcz
22-09-2010, 23:13
W jakiejś gazecie foto czytałem ostatnio test jak zachowują się karty Kingstona pod D700 i między Kingstonem Elite Pro (133x) a Ulimate (jak dobrze pamiętam 600x) nie było praktycznie żadnej różnicy, więc nie sądzę żeby istniały realne przesłane za kupowanie super szybkich kart.
Moim zdaniem, najmniej problemowe i awaryjne są Sandiski, polecam więc nowe Sandiski Ultra, które mają 30MB/s. Optymalną pojemnością wydaje się być na chwilę obecną 8GB - idealny kompromis między ceną za GB i minimalizacją strat w przypadku ewentualnej awarii karty (dlatego lepiej np. 2x8GB niż 1x16GB).

lukasz b
26-09-2010, 22:10
jestem "wyznawcą" póki co 4x4GB - a która proponujecie firmę Lexar UDMA 4GB 300x czy SanDisk Extreme III 4GB - nie mogę znaleźć exIV
pozdrawiam

Nifir
02-10-2010, 00:37
Ja też się podepnę.
Interesują mnie 8GB:
SanDisk CF Extreme 60MB/s - 200zł
SanDisk CF Extreme III (Prędkość zapisu: 30MB/s) - 210zł
SanDisk CF Ultra 30MB/s - 120zł
LEXAR CF Professional x233 (35MB/s) - 190zł
LEXAR CF Premium x200 (30Mb/s) - 155zł

Co z tego polecicie? Priorytetem dla mnie jest nie prędkość, a niezawodność. D700/D300 nie ma dodatkowego slotu na karty, więc jak karta ma paść to bez zdjęć. :P

Nie raz w D90 trafiło mi się tak, że po włożeniu karty wyskakiwało: "karta nie jest sformatowana. Sformatować ją teraz?". Co prawda zawsze udało mi się jakoś odzyskać dane, ale każdy z was chyba wie jaki to stres. :)

marcinez
02-10-2010, 07:18
Nie raz w D90 trafiło mi się tak, że po włożeniu karty wyskakiwało: "karta nie jest sformatowana. Sformatować ją teraz?". Co prawda zawsze udało mi się jakoś odzyskać dane, ale każdy z was chyba wie jaki to stres. :)
Nie wiem jak zgrywałeś zdjęcia, ale mi nigdy nie przytrafiła się taka sytuacja, a używałem zamiennie kilka różnych kart pamięci. Może masz kłopoty z czytnikiem?

Nifir
02-10-2010, 11:29
Nie wiem, zdjęcia nie ulegały utracie, tylko uszkodził się plik wsadowy i po przełączeniu się na Linuksa wszystko mi ładnie wczytał. Nie zmienia to jednak faktu, że zacząłem się bardzo tego bać. Od miesiąca rozglądam się tylko za body mającymi dwa gniazda kart pamięci. :P

Czy oprogramowanie dołączone do kart do odzyskiwania danych działa też na innych kartach? Np. Jeżeli kupię Lexara Premium, a stracę dane na SanDisku Ultra, to będę nim w stanie odzyskać dane?

bartwal
02-10-2010, 12:12
Ja też się podepnę.
Interesują mnie 8GB:
SanDisk CF Extreme 60MB/s - 200zł
SanDisk CF Extreme III (Prędkość zapisu: 30MB/s) - 210zł
SanDisk CF Ultra 30MB/s - 120zł
LEXAR CF Professional x233 (35MB/s) - 190zł
LEXAR CF Premium x200 (30Mb/s) - 155zł


Wg mnie najlepszym wyborem cena/jakość jest SanDisk 60MB/s ;] http://www.ceneo.pl/756942s

Przemek Paśnik
02-10-2010, 12:28
Mam 8GB Ultrę i Extreme III, obie 30 MB/s, różnica jest niewielka na korzyść Extreme. Jeśli nie zależy Cie na prędkości, polecam Ultry. Jeszcze mi żadnego numeru nie zrobiła. Body jak w tytule wątku

Nifir
02-10-2010, 13:06
Zastanawiałem się nad Ultrą, ale te droższe mają dodatkowo oprogramowanie do odzyskiwania danych, gdyby np. SanDisk RescuePRO Recovery Software działało z SanDisk Ultra, to kupuję Ultrę i Extreme III (chcę łącznie kupić 2/3 karty), jeżeli nie to lipa. :P

pipol
02-10-2010, 14:09
Za pomocą SanDisk RescuePRO Recovery udało mi się ładnie odzyskać zdjęcia z "niechcący sformatowanej" karty Kingston mojej koleżanki, więc powinno działać ze wszystkim.

cupcakee
03-10-2010, 14:44
Mam pytanie do posiadaczy sandiskow 8GB Ultra 30mb/s.
Ostatnio robiac zdjecia zauwazylem, ze pomimo zwolnienia bufora musze troche odczekac az aktywny bedzie podglad zdjcia,
spotkaliscie sie z podobnym problemem?

Przemek Paśnik
03-10-2010, 16:33
Ja wyłączyłem podgląd. Co do reakcji body, raczej nie mam problemu, zdjęcie wyświetla się od razu po naciśnięciu przycisku odtwarzania. Nie wiem jaki może być powód opóźnienia u Ciebie, może wystarczy kartę sformatować?

bialogardzianin
03-10-2010, 20:58
Rozsądek podpowiada, że lepiej wziąć 2 x 4, niż 8GB. Zmiana karty to 3-5 sek i tylko połowa utraconych zdjęć w razie wypadku losowego. Extreme III 30mb wystarcza w zupełności do reportażu, w tym do serii trwających ponad 5 sek. Ewentualnie Pretec, ale im mniejszy, tym lepiej. Polecam 4GB, o ile są jeszcze w sprzedaży.

bastek
05-10-2010, 11:18
Ja mam Lexar 8gb x300 udma i w porównaniu do sandiska ultra 4gb jest dużo szybsza

KS
08-10-2010, 19:19
Ja kupiłem na Alledrogo Samsunga CF 8GB 233x. Karta w D200 sprawdzała się znakomicie. Szybko też zgrywały się nefy na dysk komputera. Karta wygląda solidnie.
Generalnie korzystam tylko z Sandisków oraz Preteców.

Ostatnio mnie zaskoczyła Sandisk Extreme III 4 GB... Na takiej karcie aparat mój robi 240 nefów i tyle pokazuje... w tym tygodniu podczas sesji po 121 zdjęciu karta padła. Pojawił się błąd i karty nie dało się używać. Zdjęcia na szczęście na karcie zostały. Wygląda to tak, jakby można było zapisać tylko 2GB a kolejnych już nie.

Mieliście podobne przypadki z kartami?

Toma
09-10-2010, 00:31
też kupiłem takie 2 samsungi, w znakomitej cenie bo jakieś 80zł/szt, śmigają aż miło, transfer zmierzony przy zgrywaniu przez czytnik hamy to jakieś 25MB/s

reszta kart to:

Sandisk Ultra II 8GB
Sandisk Ultra II 4GB
Sandisk Ultra III 8GB
Sony 4GB
A-Data 8GB

Z Sandiskiem miałem jeden w życiu przypadek, gdy zostawiłem kartę w czytniku podpiętym do kompa, poszedłem spać, komp wyłączyłem, rano przychodzę, odpalam, a na karcie - krzaczki... nie wiem czy była to kwestia jakiegoś impulsu elektrycznego... czy inne licho, raczej nie winię tu karty, a czytnik noname za parę zł. Było 2h stresu, czarne wizje, ale odzyskałem 99% danych, program to BadCopyPro - polecam.

wlopis
20-10-2010, 14:52
Kupiłem SanDisk Extreme 8GB UDMA, 60 MB/s jako podstawową, natomiast na zapas coś tańszego, ale polecanego również przez Nikona, kartę Lexar Premium 200x 30 MB/s.

cheyenne
01-11-2010, 20:41
Moi drodzy.
Podpowiedzcie proszę jakie karty są najpewniejsze.
Nic tak nie boli jak strata materiału za który ktoś zapłacił.
Do tej pory na d300 korzystałem z pqi 150x i sandiska ultra 2 15 mb/s i nigdy nie miałem kłopotu.
Wyznaję zasadę minimalizowania prawdopodobieństwa straty materiału więc fotografuję na kartach 4 gb i tej zasady będę się trzymał.
Po zrealizowaniu każdej części reportażu ślubnego kartę pakuję do pudełeczka i chowam do torby.
Jeśli już coś stracę to będzie mała część materiału - byle nie był to nigdy reportaż z ceremonii ślubu w kościele.

Nie chcę kart szybkich bo nie robię zdjęć seryjnych. Przy zgrywaniu też poczekam cierpliwie.
JEDYNYM KRYTERIUM JEST NIEZAWODNOŚĆ.

NBA
01-11-2010, 21:08
Podpowiedzcie proszę jakie karty są najpewniejsze.
Nic tak nie boli jak strata materiału za który ktoś zapłacił.


Mam dwie - Lexar Premium Series 80x - 8GB i 4 GB... Nigdy NIE zawiodły, a nie obchodzę się z nimi jak z jajem... . Polecam. Cenowo też ok

4GB używałem jeszcze na D300... nigdy się nie zablokowała nawet podczas serii RAW.

Hamarama
01-11-2010, 21:57
Lexar.

cupcakee
01-11-2010, 23:14
lexar x233

cervandes
02-11-2010, 12:28
[...]
Ostatnio mnie zaskoczyła Sandisk Extreme III 4 GB... Na takiej karcie aparat mój robi 240 nefów i tyle pokazuje... w tym tygodniu podczas sesji po 121 zdjęciu karta padła. Pojawił się błąd i karty nie dało się używać. Zdjęcia na szczęście na karcie zostały. Wygląda to tak, jakby można było zapisać tylko 2GB a kolejnych już nie.

Mieliście podobne przypadki z kartami?

bo kupiłeś podróbkę która ma 2Gb ale w tablicy alokacji ma wyrytą większa pojemność (stara historia np z pendrivami 256Gb które to po kliknięciu ppm i wybraniu właściwości pokazywały 256Gb ale pozwalały na zapis jedynie 2Gb).


Przestańcie kupować karty na bazarach i allegro - zaufajcie zaufanym sklepom. Ja karty kupuję zawsze w Baltrade, czyli hurt.com.pl. Od lat zawsze oryginalne produkty a i cena atrakcyjna.

burz
05-11-2010, 21:35
Przestańcie kupować karty na bazarach i allegro - zaufajcie zaufanym sklepom. Ja karty kupuję zawsze w Baltrade, czyli hurt.com.pl. Od lat zawsze oryginalne produkty a i cena atrakcyjna.

I to jest najlepsza rada w tym temacie:)

kZC_
07-11-2010, 20:52
Ja mam Lexar 8gb x300 udma i w porównaniu do sandiska ultra 4gb jest dużo szybsza


Lexar.


lexar x233

http://www.kenrockwell.com/tech/lexar/233x.htm
Lexar!

KS
08-11-2010, 21:59
bo kupiłeś podróbkę która ma 2Gb ale w tablicy alokacji ma wyrytą większa pojemność (stara historia np z pendrivami 256Gb które to po kliknięciu ppm i wybraniu właściwości pokazywały 256Gb ale pozwalały na zapis jedynie 2Gb).


Przestańcie kupować karty na bazarach i allegro - zaufajcie zaufanym sklepom. Ja karty kupuję zawsze w Baltrade, czyli hurt.com.pl. Od lat zawsze oryginalne produkty a i cena atrakcyjna.

Pudło. Karta miała 4GB i kilka miesięcy pracowałem na niej zapisując zdjęcia. Kupiona została w Digital - sklepie Kodaka w W-wie.

Padła i tyle.

arecki
08-11-2010, 22:07
Przestańcie kupować karty na bazarach i allegro - zaufajcie zaufanym sklepom. Ja karty kupuję zawsze w Baltrade, czyli hurt.com.pl. Od lat zawsze oryginalne produkty a i cena atrakcyjna.

na allegro jest bardzo dużo sprawdzonych i zaufanych sklepów/sprzedawców. kupiłem już parę kart (sandisk, lexar) i nie było nigdy z nimi żadnego problemu. Trzeba jedynie wiedzieć gdzie i u kogo brać...

pozdr

cupcakee
08-11-2010, 23:39
W fotojokerze sa tez te lexary: http://www.e-fotojoker.pl/product/karty-pami-ci/compact-flash-cf/lexar-compact-flash-8gb-x233/

DeeJay
26-01-2011, 11:54
Mam https://partnex.strefazysku.pl/index.php/produkt/140204/CF_Card_Ultra_fast_400X_32GB_TS32GCF400

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/9860/imgcache.jpg)
Cena:271zł za 32GB więc tylko brać! :)
Karta z D700 działa świetnie! Do tej pory używałem kart SanDisk Ducati, różnicy w predkościch nie widzę żadnej.

cheyenne
26-01-2011, 12:26
Co to za firma ten transcend?
Jaka jest trwałość i pewność zapisu i odczytu takiej karty?
Ogromnym ryzykiem w przypadku realizacji zleceń jest robienie ich na jednej karcie.
W razie awarii karty tracę wszystko.
Jak dla mnie to nadal wygrywa sandisk II 4 GB za 60 zł i 8 GB za 110 zł.
Jest pewnie i wystarczająco szybko.

DeeJay
26-01-2011, 13:06
E tam, ryzyko takie same (a nawet mniejsze) jak chociażby obsługa takich zleceń tylko jednym aparatem.
A Transcend to półka Sandisk, Lexar a awaryne jest jak wiemy wszystko :)

cheyenne
26-01-2011, 21:42
E tam, ryzyko takie same (a nawet mniejsze) jak chociażby obsługa takich zleceń tylko jednym aparatem.
A Transcend to półka Sandisk, Lexar a awaryne jest jak wiemy wszystko :)

po czym wnosisz że ten transcend to półka sandisk i lexar
ja pierwsze słyszę o takiej firmie

bastek
26-01-2011, 23:03
Każdy chwali swoje, tylko jak padnie karta na której masz jakieś zdjęcia z urodzin wujka to nie będzie tak bolało jak padnie karta z fotami z jakieś imprezy/sesji na której miałeś zarobić. Niezawodność ponad wszystko, dlatego polecam Lexara :)

DeeJay
27-01-2011, 09:29
Każdy chwali swoje, tylko jak padnie karta na której masz jakieś zdjęcia z urodzin wujka to nie będzie tak bolało jak padnie karta z fotami z jakieś imprezy/sesji na której miałeś zarobić. Niezawodność ponad wszystko, dlatego polecam Lexara :)

Nie chwalę tylko porównuję z Ducati.
Nikogo też nie namawiam :)

joker333
02-08-2011, 15:08
miał ktoś doczynienia z tą kartą?
jesli tak to jak się sprawuje

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.goblin.org.pl/image.php?c/1/w/320/h/320/woh/0/data/offer/8/00077239/2332/ANBHCHgZJCScHjeYfGHR.jpg)

flashmen
02-08-2011, 20:04
miał ktoś doczynienia z tą kartą?
jesli tak to jak się sprawuje

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.goblin.org.pl/image.php?c/1/w/320/h/320/woh/0/data/offer/8/00077239/2332/ANBHCHgZJCScHjeYfGHR.jpg)

mam ja od ponad miesiaca, kupilem na Allegro za 119pln,
uzywam z D700 na przemian z Sandiskiem ExtremeIII i Transcendem 400x,
szczerze to nawet nie wiem, ktora z nich siedzi w aparacie, bo nie dostrzegam zadnej roznicy.

joker333
02-08-2011, 20:18
i o taka odpowiedz mi chodzilo jako że mój ulubiny sklep nie ma akurat na stanie sprawdzonych pretec z ktorych to jestem zadowolony a musze miec szybko to chyba wezme te cena wyśmienita 112 pln :)

lucek92
07-03-2015, 15:40
Potrzebuję na szybko jakąś większą kartę do D700, co lepsze?

http://www.morele.net/karta-pamieci-kingston-cf-ultimate-32gb-x266-cf-32gb-u2-280517/ czy http://www.morele.net/karta-pamieci-sandisk-cf-ultra-32gb-50mb-s-sdcfhs-032g-g46-615640/

nikoniarz
07-03-2015, 15:43
Bierz SanDiska.

wasilewk
07-03-2015, 16:54
Potrzebuję na szybko jakąś większą kartę do D700, co lepsze?

http://www.morele.net/karta-pamieci-kingston-cf-ultimate-32gb-x266-cf-32gb-u2-280517/ czy http://www.morele.net/karta-pamieci-sandisk-cf-ultra-32gb-50mb-s-sdcfhs-032g-g46-615640/

Ta lepsza:

http://www.morele.net/karta-pamieci-sandisk-compactflash-32gb-extreme-pro-160mb-s-sdcfxps-032g-x46-607494/?utm_source=criteo.com&utm_medium=baner&utm_content=728x90&utm_campaign=remarketing_criteo

lucek92
07-03-2015, 17:06
Szkoda, że 3 razy droższa. :evil:

manfred
05-05-2017, 07:45
Czy D700 obsługuje karty o takiej pojemności?
http://allegro.pl/karta-sandisk-compact-flash-32gb-ultra-50mb-s-i6431237911.html Zastanawiam się czy kupić 4 x 16 gb czy 3 x 32 gb. Nie wiem czemu ale mam obawy odnośnie zepsucia sie takiej karty i utraty materiału. Do tej pory miałem 8gb ale w przypadku firmy SD nigdy nic się nie zepsuło "odpukać "

madebyzosiek
05-05-2017, 07:50
Czy D700 obsługuje karty o takiej pojemności? Zastanawiam się czy kupić 4 x 16 gb czy 3 x 32 gb. Nie wiem czemu ale mam obawy odnośnie zepsucia sie takiej karty i utraty materiału. Do tej pory miałem 8gb ale w przypadku firmy SD nigdy nic się nie zepsuło "odpukać "
Ja mam zarówno 32 Ultra, jak i Extreme i obie w D700 działają bez problemu. Kupuj karty w porządnych sklepach, bo na allegro łatwo trafić na podróbkę.

manfred
05-05-2017, 07:52
No a ten sprzedawca wydaję się uczciwy przynajmniej tak wygląda z komentarzy. Znasz taki sklep?

madebyzosiek
05-05-2017, 08:26
No a ten sprzedawca wydaję się uczciwy przynajmniej tak wygląda z komentarzy. Znasz taki sklep?
Ja kupuję w cyfrowych, komputroniku, x-komie. Choć z allegro też miewałem karty i działały bez problemu, ale od blisko 5 lat kupuje tylko w sklepach :)

esperal
05-05-2017, 08:34
Ja kupuję w cyfrowych, komputroniku, x-komie. Choć z allegro też miewałem karty i działały bez problemu, ale od blisko 5 lat kupuje tylko w sklepach :)Zosiek ma rację. Karty powinno sie kupować tylko w sklepach. Z komentarzy wynika że być może sprzedawca sprzedaje podróby kart tylko jeszcze żaden z kupujących na to nie wpadł.

manfred
05-05-2017, 08:57
A tak z ciekawości po czym rozróżnić oryginał od podróbki?

W sumie niewiele drożej i sklep
https://www.morele.net/karta-pamieci-sandisk-cf-ultra-32gb-50mb-s-sdcfhs-032g-g46-615640/

Ale jednak decyduję się na zakup u źródła :-) chyba
http://sandisk-store.pl/pl/c/Karty-CF-i-CFast/2289543

esperal
05-05-2017, 09:11
A tak z ciekawości po czym rozróżnić oryginał od podróbki?Podróbki mają nadrukowane bardzo małą czcionką napis FAKE. Żartuje;-) Chyba nikt nie wie jak to odróżnić.

manfred
05-05-2017, 09:14
Jeśli nikt nie wie to i w sklepie nie będą mieć zielonego pojęcia czy kupują oryginał czy podróbę :-)

madebyzosiek
05-05-2017, 12:25
A tak z ciekawości po czym rozróżnić oryginał od podróbki

Po cenie :D