PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka zdjęcia, kto chętny :)



tomdoe
21-09-2010, 15:33
Witam

Jeśli jest ktoś chętny pobawić się w obróbkę to zapraszam do zassania mojego NEF'a.

Jestem ciekaw jak można podejść do tego zdjęcia używając wszelkiej maści programów do obróbki.

link do NEF'a http://w366.wrzuta.pl/plik/3pHK6b9js1Z/dsc_2009

Jest to Grota w Szkocjii bardzo klimatyczne miejsce, tylko moje niskie umiejętności nie pozwalają na ukazanie całego piękna tego miejsca.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/i/dsc2009c.jpg/)

Czornyj
21-09-2010, 15:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/pieczara.jpg)

stock
21-09-2010, 16:20
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/2druoeu-3.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2druoeu.jpg)

dem
21-09-2010, 17:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/218/0dsc2009.jpg)

Karbulot
21-09-2010, 18:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/img267/3467/plikfinalny.jpg)

Karbulot
21-09-2010, 18:57
Jako, że wszyscy dają na dłuzszym boku 800, mam też mniejszą wersję.
Zdjąłem też więcej zielonego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/img842/7682/90782623.jpg)

Andrzej Olender
21-09-2010, 19:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mankament.pl/download/drzewo.jpg)

lok_men
21-09-2010, 20:00
jak dla mnie najlepiej obrobił Stock egzequo z Karbulot- ta wersja I z większą ilością zielonego. Zwróćcie uwagę na ten wodospad, który znajduje się w głębi na ostatnim planie. W zasadzie to jest kwestia indywidualna każdemu coś innego się podoba, ale ciekawe, która obróbka najbardziej odzwierciedla to co autor wątku na żywo widział? Może niech sam się wypowie:)

Nikonozaur
21-09-2010, 20:02
Też sobie spróbowałem, boskie jest to miejsce!



***



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


***

kkokosz
21-09-2010, 20:24
To i ja dodam, zwyczajowo w przygaszonych barwach :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/img339/218/0dsc2009.jpg)

Zgadzam się z Nikonozaurem, że miejsce świetne (no i fotka zacna wielce :) )

tomdoe
21-09-2010, 21:01
Miejsce naprawdę robi wrażenie :) wiecej fotek w dziale przyroda, link ponizej

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=158549

Byłem tam tylko raz i to dosłownie na kilka chwil, nawet nie miałem czasu zastanowić się nad kadrem ponieważ miałem mało czasu, następnym razem gdy tam pojadę to napewno spędze tam kilka godzin i przemyśle dokładnie kadry.

Miejsce jak nie z tego swiata, jakby czas się zatrzymał, polecam każdemu odwiedzić jesli bedzie w okolicy. Położenie GPS wkleilem w wątku powyżej.

Pozdrawiam

Pebal
22-09-2010, 11:05
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/0_dsc_2009-3.jpg
źródło (http://www.mmj.pl/~snibisz/tmp/0_dsc_2009.jpg)

matys
22-09-2010, 17:17
Jak tak patrzę na te fotki to mam dziwne wrażenie, że jak zabiorę zdanie w dyskusji można by się pokłócić. Przecież to tylko subiektywna opinia. Biorę fotkę do domu i sam się pobawię. Może i mi coś fajnego wyjdzie :)

swoją drogą - miejsce urokliwe faktycznie. Ciekawe jak tam jest nad ranem

onia
22-09-2010, 21:25
Żaden ze mnie guru ... i totalnie nie znam się na obrabianiu zdjęć ale lubię czasem poczytać co ludzie sądzą ...

tragedia ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/218/0dsc2009.jpg)

rotor
22-09-2010, 23:11
Żaden ze mnie guru ... i totalnie nie znam się na obrabianiu zdjęć ale lubię czasem poczytać co ludzie sądzą ...

tragedia ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/218/0dsc2009.jpg)

nooo, najlepiej nie jest..

onia
23-09-2010, 08:02
nooo, najlepiej nie jest..

mam nadzieje ze tez nie najgorzej ... bo jakoś nie mam weny do krajobrazów :)

darkmajin
23-09-2010, 09:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/558/0dsc20rrr09.png)

lubię takie tematy najlepsze jest to że każdy ma inna wizje :D

crisder
23-09-2010, 09:22
spróbuje i ja


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/i/majaproba.jpg/)

darkmajin
23-09-2010, 09:45
crisder przyznaj że jesteś wampirem i lubisz krew inaczej powiem że trochę przesadziłeś z czerwonym ;)

crisder
23-09-2010, 10:09
oooo a to nie jest krew....? ;)
no dobra przesadziłem :) zaraz poprawiam....

crisder
23-09-2010, 10:17
o tak.... mniej więcej
:)
wszystkich wrazliwych na krew przepraszam...:)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/i/majaproba.jpg/)

Me_how
23-09-2010, 11:04
A tak?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/5016674865_3f73819505_z-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4128/5016674865_3f73819505_z.jpg)

crisder
23-09-2010, 11:37
tym razem obrobiłem nefa


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img807.imageshack.us/i/probkac.jpg/)

Kalmar
23-09-2010, 11:49
Wytypuję Karbulota i Stocka kolejność nie przypadkowa, rozważałem wersję Czornego możliwe, że mam speiprzonego laptopa i kolory wyszły mi przejaskrawione.

korsarz
23-09-2010, 23:25
Też się pobawiłem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/218/0dsc2009.jpg)

wywar
24-09-2010, 00:06
No to i ja wkleję :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/img830/9759/nikon.jpg)

chevalier
24-09-2010, 08:27
Ja również podjąłem się próby:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.voila.pl/107/0s52t/index.php?get=1&f=1)

Bullter
24-09-2010, 09:56
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/i/0dsc2009.jpg/)

Atrax
24-09-2010, 10:46
To i moje :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/9485/rzeczka100.jpg)

Seeth
24-09-2010, 10:49
Ja to tak widzę:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img840.imageshack.us/img840/1938/0dsc2009small.jpg)

J51
24-09-2010, 11:20
Moja wersja:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/218/0dsc2009.jpg)

m@riusz
25-09-2010, 17:19
to i ja wrzucę :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img178.imageshack.us/i/0dsc2009.jpg/)

tomdoe
25-09-2010, 17:50
Seeth bardzo interesująca wizja, podoba mi się :)

m@riusz
25-09-2010, 18:13
A może tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/i/0dsc20091.jpg/)

Seeth
25-09-2010, 18:49
Seeth bardzo interesująca wizja, podoba mi się :)

Dzięki :) Testowałem akurat nowy sprzęt to trochę się pobawiłem z tym zdjęciem ;)

stig
25-09-2010, 19:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/218/0dsc2009.jpg)

jm
25-09-2010, 22:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/8083/0dsc2009s.jpg)

LensFoto
27-09-2010, 13:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/2druoeu-1.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2druoeu.jpg)

narazie w/g mnie najlepsze :)

stock
27-09-2010, 13:57
thx :)
kto by się spodziewał ze tyle róznych koncepcji kolorystycznych powstanie :)

goose
27-09-2010, 17:56
to może coś ode mnie:


1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/1930/11z168.jpg)


2.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/1930/11z168.jpg)


Z najlepszymi życzeniami! :)

squerx
29-09-2010, 14:30
to może i ja coś pokażę :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/6899/11of1r.jpg)
Pozdrawiam

grudzinsky
02-10-2010, 10:20
Ja to tak widzę:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img840.imageshack.us/img840/1938/0dsc2009small.jpg)

zabraklo dylko Bialego Gandalfa, Frodo, Arragorna, Gimly'ego i Legolasa :D normalnie jak z Wladcy Pierscieni...

kobas8
03-10-2010, 01:08
moim zdaniem oryginal jest najelpszy, tylko bardziej wyostrzyć, nie ma co psuć już i tak dobrego zdjęcia, reszta to k...

Gripowiec
04-10-2010, 21:31
... i ja coś dodam.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/218/0dsc2009.jpg)

sheva
06-10-2010, 01:03
z jednego zdjęcia zrobiliście ze 30... I prawie fajne! Wiem, że kadr świetny i za to brawa dla autora ale i u was widzę kawał nieziemskiej roboty. Dużo nauki przede mną, musicie jakiś tutek mi polecić ;)

Matiej
07-10-2010, 09:59
ale i u was widzę kawał nieziemskiej roboty. Dużo nauki przede mną, musicie jakiś tutek mi polecić ;)

Tutek ? Chyba jak zrobić kaszanę z dobrego zdjecia.
Patrząc okiem laika na te wszystkie zademonstrowane zdjęcia to kaszana maksymalna..(oprócz seetha ktory oddał chociaż mistyczny dobrze stonowany klimat, jest w tym jakis warsztat i ładnie to wyszło)

Albo przeostrzone jak u czornyja, albo zhadeerowane aż źle się robi..inne nie oddające klimatu oryginalnej foty. U wiekszosci fota zatraciła chociazby tą kapitalna mgiełkę z tyłu kadru otulającą kamienie.

Najlepszy imho jest oryginał. A piękna tego miejsca nikt za ciebie nie odda aby je przywrócić..bo tylko ty je widziałeś i wiesz jak to wyglądało. Reszta sie moze bawić kolorkami, podsycaniem itd..z mizernym zreszta skutkiem jak widać. lol. :)

darkmajin
07-10-2010, 10:16
każdy widzi zdjęcie inaczej, podoba ci się oryginał to trzeba się cieszyć , sam nic nie pokazałeś a aparat nie odda ci tego co widzi ludzkie oko dlatego trza ruszyć czasem kolor/podostrzyć.... bzdury gadasz imho imho ....

grudzinsky tylko skomentował autorem jest Seeth który najbardziej zaingerował w zdjęcie

skoro iyho oryginał najlepszy, ale po oryginale Seeth'a
paradox found = 1

skoroś laik jak twierdzisz to nie komentuj czegoś na czym się nie znasz :>

Zen
07-10-2010, 11:12
a może w taki sposób ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/4134/0dsc2009nef.jpg)

Matiej
07-10-2010, 11:24
każdy widzi zdjęcie inaczej, podoba ci się oryginał to trzeba się cieszyć , sam nic nie pokazałeś a aparat nie odda ci tego co widzi ludzkie oko dlatego trza ruszyć czasem kolor/podostrzyć.... bzdury gadasz imho imho ....

grudzinsky tylko skomentował autorem jest Seeth który najbardziej zaingerował w zdjęcie

skoro iyho oryginał najlepszy, ale po oryginale Seeth'a
paradox found = 1

skoroś laik jak twierdzisz to nie komentuj czegoś na czym się nie znasz :>

:) tom się ubawił...

Oczywiscie ze kazdy widzi zdjecie inaczej. Ale są pewne granice co dobre a co złe..To jak z urodą...dla jednych to dla jednych tamto ale kanon istnieje i 98% mezczyzn powie. ze np..zeta Jones jest ładna :) Taki truizm. Tak samo z malarstwem i fotami... przeostrzone zdjecie jest bee, za bardzo zhadeerowane jest beee (choc i tu bywają wyjątki od reguły) itd itp..sa pewne granice. Nie wiem czego tu nie rozumiesz... i nie potrzebnie wymyslasz paradoksy i jakies pierdoły o "znaniu się" ;)

Wyraziłem swoja opinie bo człowiek wyzej jest najwyrazniej nowicjuszem przygnieciony "autorytetem" forum i traktuje każdą przerobioną fotę jak arcydzieło bo dla niego mazgnięcie pedzlem w PSie to juz czarna magia.

A że skoroś widzę sam spec od tematu..i uwazasz ze większośc fot tu podrasowanych to mistrzostwo świata ..to sory..ale ja wymiękkam ;)

pozdro i bez urazy. EOT.

korsarz
07-10-2010, 22:53
@Matiej, 1. skończ z gimnazjalnym slangiem. Fota = zdjęcie, fotografia.
2. Jeśli Czornyj przeostrzył to znaczy, że możesz wyrzucić swój monitor na śmietnik ewentualnie udać się do okulisty. Akurat ten człowiek wie co robi.
3. To pięknie, że masz swoje zdanie jak każdy odbiorca, ale jest coś takiego jak tzw. "kultura wizualna". :) Zechciej sięgnąć do jakiegoś opracowania z historii fotografii ew. przeglądaj dużo prac.
I pamiętaj: focić - nie. Fotografować - tak. Fota - nie. Fotografia, zdjęcie - tak.
Pozdrowienia

Azazel85
08-10-2010, 01:37
Szkoda że nie numerowaliście zdjęć - możnaby teraz ankietę na forum zrobić, który szlif obróbki najbardziej "gapiom" się podoba :)

hds
08-10-2010, 12:08
zlepcie z tych wszystkich propozycji coś w stylu hdra:P

burz
08-10-2010, 14:34
Seeth poszedł najdalej ze swoją wizją, takie to... malarskie... fajne zdjęcie:)

GeparD
11-10-2010, 05:47
sam sie nie podejme ale wizja Zen'a dla mnie najbardziej sie podoba