PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw oświetleniowy do studia



pelamka
27-12-2006, 20:12
Chcę skompletować sobie sprzęt do studia fotograficznego, bedą to śluby, sesje zdjeciowe, martwa natura też myślę. Zaznaczam , że dopiero zaczynam na tym polu i nie wiem zbyt dużo o dobrych markach sprzętu oświetleniowego, statywach, ten do którego link podaje wydaje mi się ok za pieniądze które akurat mam do dyspozycji czyli 1500 PLN. Nie ma w nim ani tła, anistatywu na tło. Wiem , że są tu ludzie, którzy znają się na rzeczy
i mogą mi rozsądnie i szczerze doradzic. Aha, czy bedzie możliwość jakos ten zestaw w plener wywieść i też użyć, oczywiście z jakimś akumulatorkiem - też prosze o rade:) wiecej informacji na stronie: www.funsports.pl
Otóż zestaw nad którym się zastanawiam to:
2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

Nominalna wartość zestawu: 1742,-
Nasza cena za zestaw: 1499,-
Oszczędność: 243,-

Z góry dzięki za podpowiedzi:)

Gamling
27-12-2006, 21:02
Zaczynasz na polu fotografii ogolnie czy fotografii studyjnej? Zestaw na sam poczatek moze byc ale do komercyjnych zastosowan to troszke malo.

pelamka
27-12-2006, 21:08
na polu studyjnej, wczesniej lampki domowe , prześcieradla...
jeśli mało to czego jeszcze potrzebuję?

Jacek_Z
27-12-2006, 23:40
więcej pieniędzy najbardziej :)
to trochę słabe i tylko 2 lampki. będzie ciężko ładnie oświetlić co najmniej 2 całe postacie.
po co 2 parasolki i 2 softboxy.
lepiej zrezygnuj z czegoś tu i dołóż do lampy nr 3, albo kup jakąś choc jedną silniejsza. lampy nie musza być równej mocy, i tak nie ustawia sie symetrycznie oświetlenia.

pelamka
27-12-2006, 23:53
dzieki JACEK Z za podpowiedz, a polecilbyc jakas trzecia lampe do tego? czyli parasolki i softboxy nie potrzebne zupełnie?

phantomek
28-12-2006, 00:04
Albo soft boxy albo parasolki :) o to Jackowi chodzilo, a nie rezygnacja z tego i tego :)

Jacek_Z
28-12-2006, 00:12
tak, albo - albo.
co nie znaczy, że 1 lampa to tylko 1 nasadka na nią. Dobrze miec cos odmiennego - np zwykły reflektor do ostrego swiatła też sie czasem przydaje, choć moze nie wtedy gdy sie ma tylko 2 lampy i by robić pary ślubne.

softbox i parasolka daje inne światło.
parasolka - zależy w jakim pomieszczeniu sie uzywa.
lampa świeci też obok parasolki i jest sporo światła odbitego - także od ścian i jak masz małe pomieszczenie i białe ściany to będzie bardziej rozproszone niż softbox, który ma zakrytą budowe i nie daje nic na boki.
z drugiej strony parasolka transparentna daje cień, bo słabo sama miesza światło. świeci takim tzw gorącym punktem, intensywniej środkiem, niz bokami. softboxy maja równiejszy rozkład.
sam nie wiem co w twoim przypadku lepsze, trochę to zalezy od pomieszczenia (wielkość, białe sciany)

może kup jedną z lampek silniejszą - np CY300. albo 2 silniejsze i jedną słabsza - 2xCY300 i 1x CY200.

meliszipak
28-12-2006, 00:20
Właśnie stoję przed podobnym dylematem tzn. wyboru lampek i akcesoriów do prowizorycznego studia.
Ja będę fotografował głównie małe przedmioty, głównie biżuteria.

Zwróć uwagę, że w tym zestawie proponowany jest starszy model lamp tzn nie z serii K.
Różnią się one istotnym parametrem jakim jest regulacja mocy.

Przydatny jest statyw z boomem który umożliwi umieszczenie lampy z softboxem nad przedmiotem bądż modelem.
Jest taki w ofercie Funsportu- symbol W 501. Jest dość fajny ale niestety do ludzi trochę niski- max.
wysokość 212cm. Być może jest możliwość zamontowania samej poprzeczki do wyższego statywu.