Zobacz pełną wersję : Jaką kartę pamięci kupić do D5000?
No właśnie. Jaka pojemność i przede wszystkim, czy opłaca się dopłacać do niby lepszych kart?
darkmajin
21-09-2010, 11:36
droższe karty to niezawodność i szybkość, pojemność musisz wybrać sam(a)
mam 32gb lexara premium x40 starcza na wszystko , zaraz sie san diskowcy pojawią ;)
-poszukaj w licznych wątkach na ten temat
Szprychu
21-09-2010, 14:40
Sandisk lub Lexar. Czy opłaca się brać szybsze? Wg mnie nie, szczególnie do tej puszki.
SanDisk. Lepiej też dwie mniejsze niż jedna dużą. Wygodniej i bezpieczniej. Pojemność wedle uznania i zasobności portfela. Szybkość, o ile nie robisz ptaków i wściekle-szybkiego sportu Ultra wystarczy. Ja pracuję często nawet na 1GB CF na który wchodzi do 40RAW. Na jeden konkretny projekt wystarcza, cena jak za piwo obecnie.
A ta pucha obsługuje CF? Chyba nie, ale nie jestem pewny.
Myślałem o tej karcie: http://www.e-fotojoker.pl/product/secure-digital-sd/sandisk-sdhc-4gb/
marcinez
21-09-2010, 17:00
(...) Ja pracuję często nawet na 1GB CF na który wchodzi do 40RAW. Na jeden konkretny projekt wystarcza, cena jak za piwo obecnie.
Trochę przesadziłeś z tym piwem :) chyba, że miałeś na myśli sześciopak :)
Trochę przesadziłeś z tym piwem :) chyba, że miałeś na myśli sześciopak :)
Wyjście do pubu. 1GB już nawet nie można kupić, ale u mnie CF 2GB kosztuje 11funtów (ok 50zł) a 4GB 14funtów (ok 65zł).
A ta pucha obsługuje CF? Chyba nie, ale nie jestem pewny.
Nie. Podałem tylko przykład. Typ karty nieistotny, nadal SanDisk. Kup to, co potrzebujesz, czyli SD. Reszta tak jak pisałem :)
Czyli jezeli kupię taką kartę: http://www.e-fotojoker.pl/product/secure-digital-sd/sandisk-sdhc-4gb/
to nie będzie mi ona ograniczała trybu zdjęć seryjnych czy możliwości nagrywania filmów?
Polecam http://www.proline.pl/?p=SANDISK+SD+4GB+U2 spokojnie wyrabia z dużym zapasem
Czyli jezeli kupię taką kartę: http://www.e-fotojoker.pl/product/secure-digital-sd/sandisk-sdhc-4gb/
to nie będzie mi ona ograniczała trybu zdjęć seryjnych czy możliwości nagrywania filmów?
Podałem Ci linka do karty troszkę droższej ale szybszej i pewniejszej. Sam taką posiadam i spokojnie wyrabia z dużym zapasem
bright_orange
21-09-2010, 18:25
Polecam http://www.proline.pl/?p=SANDISK+SD+4GB+U2 spokojnie wyrabia z dużym zapasem
potwierdzam i polecam również
mam wersje ultra i extreme w d90 i szybkość odróżniam w zasadzie tylko przy zgrywaniu w czytniku. Nie ma sensu brać extreme chyba ze będziesz non stop seriami jechał ;) a znowu nie ma sensu mz brać tańszej o 15 zł :>
chyba, że dla Ciebie to nie mało wtedy bier i cykaj! :)
pozdrawiam ;)
Ok, dzięki wielkie za pomoc. :)
A czy ten czytnik będzie współpracował z tą kartą?
http://www.proline.pl/?p=MT5007+CARD+DRIVE
a ja se Toshibe za mowilem i mam nadziej ze bede zadowolony :)
marcinez
30-09-2010, 19:23
Jak już ją będziesz miał to podziel się wrażeniami. Zrób tez testy przy użyciu czytnika czy ta karta rzeczywiście jest taka szybka. Przyda się potomnym :)
Jak już ją będziesz miał to podziel się wrażeniami. Zrób tez testy przy użyciu czytnika czy ta karta rzeczywiście jest taka szybka. Przyda się potomnym :)
oczywiscie i porownam do Kingstona SD 2 GB ktory juz ma 5 latek :)
marcinez
30-09-2010, 19:55
Lepiej porównaj transfery w czytniku.
Lepiej porównaj transfery w czytniku.
ale czym ???? i czego dokladnie kart Toshiba czy karty starej i tej Toshiba ???
marcinez
30-09-2010, 20:06
Włóż kartę do czytnika i za pomocą programu do testowania szybkości dysków twardych zmierz transfery karty. Mnie interesuje ta toshiba.
Włóż kartę do czytnika i za pomocą programu do testowania szybkości dysków twardych zmierz transfery karty. Mnie interesuje ta toshiba.
a masz jakis marodajny soft do tego ???
a ja se Toshibe za mowilem i mam nadziej ze bede zadowolony :)
Będziesz ! Nie wiem dlaczego w Polsce te karty traktowane są po macoszemu , przecież to chyba jedyne nośniki na rynku, które są produkowane w Japonii.
Będziesz ! Nie wiem dlaczego w Polsce te karty traktowane są po macoszemu , przecież to chyba jedyne nośniki na rynku, które są produkowane w Japonii.
zamowilem tylko dlatego ze kumpel mi podpowiedizal co by kupil jakb teraz mial kupowac :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.