PDA

Zobacz pełną wersję : Tania i ladna malpka :) :) :)



Strus
17-09-2010, 23:40
Niby moglbym w Innych systemach ale malpka ma z systemem tyle wspolnego co Pudzian z boksem :)

Mam od chyba 6ciu lat Nikona coolpixa 3700. Pierwszy w zyciu wlasny aparat hehe. Tego sprzetu uzyw czasem zonka. A to na jakies wypady z kolezankami a to czasem mnie uwieczni jak ja cos uwieczniam.... No i wlasnie chcialbym sie sam zobaczyc w lepszej jakosci :) Ale nie w super zajebiaszczo dobrej tylko w lepszej. Aparacik ma pstrykac ladne fotki w trybie AUTO i nie wlazic na ISO pierdylion bez potrzeby. Poza tym ma byc jak najmniejszy (plaski chyba teraz bedzie adekwatnym slowem) i ma byc cholernie tani. Tak powiedzmy do 500 zeta. Czy w tej kategorii w ogoile cokolwiek ma znaczenie czy kierowac sie wygladem ?

mini21
18-09-2010, 00:06
i ma mieć pewnie 20x zoom optyczny, stabilizację obrazu i kręcić filmy w Full HD ;)
Sorki, nie mogłem się powstrzymać.

A więc co do małych kompaktów, osobiście poleciłbym ci coś ze stajni Samsung'a.
Wiem, że to młoda firma i nie ma jeszcze mocno wyrobionej pozycji, ale jeśli chodzi o kompakty, to uważam, że na chwilę obecną ma najlepszy stosunek cena/jakość.

Jeśli szukasz czegoś małego, co zmieści ci się do kieszeni to rozpatrz model ES60 (3x zoom, wyś. 2,5") /ES70 (5x zoom, wyś. 2,7").
Dostaniesz je za ok. 300 zł, więc cena atrakcyjna, a sam aparacik przyjemny.

Jest jeszcze Panasonic F2, ale ma trochę gorsze parametry od Samsungów (mniejszy zoom i mniejszy wyświetlacz).

Natomiast jeśli chodzi o aparat płaski, to w tej cenie dostaniesz Panasonic'a DMC-FP1.

W podobnym segmencie cenowym dostaniesz jeszcze nikona S3000/4000 lub L21/22, ale powiem ci szczerze, że jakoś nie mam zaufania do kompaktów Nikona.

Strus
18-09-2010, 00:21
i ma mieć pewnie 20x zoom optyczny, stabilizację obrazu i kręcić filmy w Full HD ;)

hehe Az tak bujnej fantazji to ja nie mam. Choc optyka na poziomie N200 2.0 by byla wskazana :)

A tak serio dzieki za konkrety. Zaraz sobie pogogluje wspomniane modele



EDIT - a Fuji AV100 ? Kosztuje to to jakies 250zeta a chyba calkiem przyzwoite....

Majek
18-09-2010, 00:52
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze jakiś czas temu Panasy strasznie szumiały. Mam TZ1... Jak oglądam z niego zdjęcia, to mam wrażenie, jakby były telefonem robione. Chyba, że w nowszych modelach coś się zmieniło, bo sam aparat jest całkiem przyjemny, ale te szumy...

Rafał_Sz
18-09-2010, 07:56
Mam jakiegoś Coolpixa z serii S i jak na swoją cenę (coś koło 300 zł) robi bardzo słitaśnie zdjęcia. Przynajmniej dopóki jest dużo światła, bo jak się ściemnia, to już tylko szumi.

gilvhs
18-09-2010, 08:14
Ja polecam Canona ixus 100 is. Napaliłem się ostatnio na podwodny aparat, a w rezultacie kupiłem tego canona. :D Robi ładne zdjęcia, można ręcznie ustawić iso. A co przede wszystkim mnie skłoniło aby go kupić to jego wielkość. Jest mniejszy od mojego telefonu komórkowego.

grudzinsky
18-09-2010, 09:35
kumpel polecal mi Canona ixus'a 130, ale skoro chcesz cos za ok £120 to w jessopsie maja Coolpix'a s4000 o £120 funciakow taniej. wygralem go w POTY 2010 i musze przyznac, ze jakosc zdjec nie powala na kolana, ale smiejacego sie synka uchwyci zona, nakreci filmik HD jak sie smieje. maly zgrabny z dotykowym ekranem :)

Strus
18-09-2010, 13:22
No właśnie genralnie to ja nie chcę Nikona. Po tym moim 3700 to jakoś tak nie bardzo ......

Imago
18-09-2010, 13:32
Mam jakiegoś Coolpixa z serii S i jak na swoją cenę (coś koło 300 zł) robi bardzo słitaśnie zdjęcia. Przynajmniej dopóki jest dużo światła, bo jak się ściemnia, to już tylko szumi.
Hah mam to samo - za wygląd i dotykowy tył mój s60 ma 5 z plusem ale za jakość obrazowania marne 3 :D

bognik
18-09-2010, 13:36
EDIT - a Fuji AV100 ? Kosztuje to to jakies 250zeta a chyba calkiem przyzwoite....

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2021779&highlight=Fuji#post2021779 ;)

dzej
18-09-2010, 14:04
Ja bym polecal cos od Panasonika, albo Soniaka. Obydwie firmy, chyba jako jedyna daja stabilizaje optyczna do 500zl, poza tym 'robia ladne zdjecia'.

Kasandra
18-09-2010, 14:13
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2021779&highlight=Fuji#post2021779 ;)

O dzięki
właśnie szukałam tego topicu!
Nie wiem jak Wy je odnajdujecie jak już wypadną z widoku;-(
Ja się przymierzam do tego Fujika, ale jakoś zawsze tych niecałych 300 brakuje...
Niemniej jednak za tą cenę sprzęt idealny, żeby go mieć zawsze w torebce.

bognik
18-09-2010, 14:14
A ja Sony odradzam za to polecam każdą małpkę Canona. Solidnie wykonane i ładne (idealne dla kobiet) są wszystkie IXUS'Y, które są rewelacyjne. Stabilizację posiada np. ten http://allegro.pl/canon-ixus-95-is-sd1200-sdhc-4gb-aku-lad-i1228302536.html.


Nie wiem jak Wy je odnajdujecie jak już wypadną z widoku;-(
Mam ten wątek w subskrypcji :D

Strus
18-09-2010, 14:30
Tia..... a żonka mnie teraz zapytała czy któryś z tych aparatów to taki płaski i fajny jest..... :mrgreen: Chociaż nawet się Jej właśnie czarny fujik spodobał :)

bognik
18-09-2010, 14:54
Tia..... a żonka mnie teraz zapytała czy któryś z tych aparatów to taki płaski i fajny jest..... :mrgreen:
Coś takiego znalazłam http://allegro.pl/nowy-fuji-finepix-z300-ekran-dotykowy-karta-4gb-i1228306709.html ale nie wyobrażam sobie dobrego obrazowania z tak małego obiektywu :D

Strus
18-09-2010, 15:27
AV120 już w domu :) Czerwony ... hehe Pewnie wystarczy :) dzięki za wszystkie podpowiedzi