PDA

Zobacz pełną wersję : Maty masujące



Sejsmolog
17-09-2010, 15:25
Drodzy forumowicze,
Ponieważ od dłuższego czasu doskwiera mi kręgosłup, szczególnie w odcinku lędźwiowym, pomyślałem o zakupie maty masującej zakładanej na fotel. Oglądałem takie maty, a nawet relaksowałem się na nich, w sklepie dla idiotów. Przypadła mi do gustu mata firmy HoMedics ale nie pamiętam symbolu. Kosztowała 699zł, z takim zgrabnym czarnym pilotem, z masażem Shiatsu, rolling i wibracyjnym oraz podgrzewaniem. Nie znam się kompletnie na takich matach a pomyślałem, że takie coś byłoby niegłupie na moje dolegliwości.
Zatem pytam szanownych forumowiczów o zdanie na temat sensu kupienia takiej maty, a jeśli ów sens jest, o polecenie konkretnej firmy a może modelu.
Z góry dziękuję

wąski
17-09-2010, 16:26
Witam,
Moja matka posiada matę tej firmy i z tego co mogę powiedzieć to masaż jest świetny i relaksujący ale po dwóch miesiącach awarii uległ mechanizm masujący kark. Kule, które się w nim poruszają strzelały i jakby o coś tarły. Materac został oddany na gwarancję gdzie go naprawiono (naprawa trwała miesiąc). Teraz po upływie 9 miesięcy od zakupu dolny mechanizm piszczy i zgrzyta więc znów czeka go serwis. Materac używany jest 1-2 razy w tygodniu więc to raczej nie wina nadmiernej eksploatacji.

Sejsmolog
17-09-2010, 19:10
Może ta firma to akurat nie najlepszy wybór. A może ktoś polecić inną firmę?

szelas
18-09-2010, 20:01
Nie testowałem mat, ale również mam problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym.
Poszedłem do lekarza, dostałem skierowanie na "Szkołę pleców", poszedłem na dwie sesje z terapeutą + dostałem zestaw ćwiczeń. Po tygodniu zapomniałem, że mam kręgosłup, nic mnie nie boli. Koszt jednej wizyty u terapeuty to ok 20 zł (w Centrum Medycznym Damiana) - w innych centrach może być taniej lub drożej (medicover to 69 zł) - NFZ 0zł (tylko nie wiem jak z oczekiwaniem).
W internecie są zestawy ćwiczeń do ściągnięcia za darmo, ale warto wydać kilka złotych, żeby terapeuta pokazał co i jak wykonywać, a czego nie robić.
Przede wszystkim lekarz zleci zrobienie prześwietlenie, które powinno wykazać co jest przyczyną dolegliwości, a poza tym z prześwietleniem łatwiej będzie terapeucie wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Sejsmolog
20-09-2010, 07:48
Chyba faktycznie podaruję sobie tą matę i odwiedzę lekarza :-)