Zobacz pełną wersję : CV - jak to napisac?
No to teraz was rozsmiesze zapewne moim pytaniem ale trudno:
pomagalem w studiu jako oswietleniowiec, pomocnik fotografa, sam tez fotografuje (nie jest to jako doswiadczenie zawodowe bo nie mam na to papierow).
Jak to ujac jako umiejetnosci?
napisz w tzw zakłądce UMIEJĘTNOŚCI
pomagałem fotografowi, nabywałem doświadczenie jako oświetleniowiec
a w dziale HOBBY - lubie fotografowac :)
no wlasnie w tej zakladce chcialem to jakos tak ujac ;)
No to teraz was rozsmiesze zapewne moim pytaniem ale trudno:
pomagalem w studiu jako oswietleniowiec, pomocnik fotografa, sam tez fotografuje (nie jest to jako doswiadczenie zawodowe bo nie mam na to papierow).
Jak to ujac jako umiejetnosci?
pomagalem w studiu jako oswietleniowiec, pomocnik fotografa, sam tez fotografuje (nie jest to jako doswiadczenie zawodowe bo nie mam na to dokumentow).
ciesze sie ze moglem pomoc.
Umiejętność pracy z oświetleniem (zdobywałem doświadczenie jako pomocnik fotografa) ?
Umiejętność pracy z oświetleniem
to to ma kazdy, kto nie posiada okna w toalecie...
Rafał_Sz
15-09-2010, 13:51
to to ma kazdy, kto nie posiada okna w toalecie...
Nieprawda. W tym przypadku można kierować się przeczuciem. :lol:
...
A na poważnie, to pisz szczerze prawdę o tym co potrafisz. Osobiście jak chcę kogoś zatrudnić, to pierwsze o czym rozmawiam to o posiadanych umiejętności lub możliwości zdobycia takowych już w czasie pracy (mówiąc kolokwialnie - jak ktoś jest kumaty). Papiery i dyplomy to ostatnia rzecz jaka ma u mnie wpływ na końcową decyzję. Zdecydowanie wolę ludzi, którzy rozumieją to czego dotychczas się nauczyli. I wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste...
to ja juz sam nie wiem :(
no oczywiscie pisze szczerze, ale chce tez dobrze wypasc - piszac jasno, zrozumiale i wlasnie nie kolokwialnie.
Rafał_Sz
15-09-2010, 13:53
to ja juz sam nie wiem :(
Pamiętaj, że papier wszystko przyjmie i kilka chwil rozmowy z przyszłym pracodawcą może być cenniejsze niż tysiąc stron starannie napisanego CV. Przy okazji widzisz u kogo miałbyś pracować.
Istotny jest też charakter przyszłej pracy. Jako kto i gdzie chciałbyś się zatrudnić?
Ja jestem w "komisji" rekrutacyjnej i naprawdę to co pisze w CV ma stosunkowo małe znacznie. Byle było w miarę składne, bez błędów i zgodne z rzeczywistością w zakresie możliwym do weryfikacji.
Ja jestem w "komisji" rekrutacyjnej i naprawdę to co pisze w CV ma stosunkowo małe znacznie.
a to co w liscie motywacyjnym?
Szukam jakiejkolwiek pracy, bo zaczalem szkole zaocznie i musze zaczac zyc samodzielnie. Magazynier, kierowca, drukarz, fakturzysta, ale najchetniej do jakiegokolwiek studia bym sie przyjał z jakąkolwiek posadą (co studio foto to studio foto)
Rafał_Sz
15-09-2010, 13:58
CV
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,74861.html?adw=1&gclid=CLPurp2wiaQCFcsf3wodMF-1Jg
http://www.poradnik-praca.pl/wzory-i-pytania/wzory-cv
list motywacyjny
http://cv.pracanowo.pl/list_motywacyjnywzory.php
CV
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,74861.html?adw=1&gclid=CLPurp2wiaQCFcsf3wodMF-1Jg
http://www.poradnik-praca.pl/wzory-i-pytania/wzory-cv
list motywacyjny
http://cv.pracanowo.pl/list_motywacyjnywzory.php
dzieki ale moje pytanie dotyczy czegos innego ;)
Rafał_Sz
15-09-2010, 14:07
No to teraz was rozsmiesze zapewne moim pytaniem ale trudno:
pomagalem w studiu jako oswietleniowiec, pomocnik fotografa, sam tez fotografuje (nie jest to jako doswiadczenie zawodowe bo nie mam na to papierow).
Jak to ujac jako umiejetnosci?
dzieki ale moje pytanie dotyczy czegos innego ;)
Tak wiem. Opisz w CV co dokładnie robiłeś, pomoc przy oświetleniu to dość szerokie pojecie. Równie dobrze mogłeś trzymać statyw albo zajmować się dokładnym pomiarem i rozłożeniem światła pod katem konkretnych scen tworzonych dla ... co dawało możliwość uzyskania ... Prawda? To samo tyczy się pomocy fotografa. Fachowcowi u którego będziesz później pracował pierdół nie wciśniesz, ale po samym stwierdzeniu "jako pomocnik" wiele się o Tobie nie dowie.
chyba napisze tak pol ogolnikowo a reszte najwyzej opowiem, o ile mnie zaprosza na rozmowe
Rafał_Sz
15-09-2010, 14:21
chyba napisze tak pol ogolnikowo a reszte najwyzej opowiem, o ile mnie zaprosza na rozmowe
Tylko za bardzo nie upiększaj, bo jak w praktyce wyjdzie, że CV było nieco "rozbudowane" możesz (nomen omen) znaleźć się w nie najlepszym świetle. ;)
W liście motywacyjnym tym bardziej. Tyle, że ja rekrutuje w obszarze gdzie bardzo łatwo sprawdzić wiedzę, więc może przez to nie przywiązujemy aż tak dużego znaczenia do CV i listu. Może w innych dziedzinach jest inaczej.
wiem wiem, jestem uczciwy :)
w doswiadczeniu moga znalezc sie jedynie rzeczy na ktore mam swiadectwo pracy tak?
Rafał_Sz
15-09-2010, 14:33
wiem wiem, jestem uczciwy :)
w doswiadczeniu moga znalezc sie jedynie rzeczy na ktore mam swiadectwo pracy tak?
Nie. Mogą się znaleźć rzeczy które możesz potwierdzić na papierze, słownie lub w praktyce.
np? bo nie wiem czy rozumiem do konca
velaskez
15-09-2010, 18:33
I pamiętaj, że CV powinno się zmieścić na 1 stronie A4;)
Przede wszysktim,
Uwazaj zeby nie napisac w CVce czegos na czym mozna Cie zagiac na rozmowie bo wtedy... roznie bywa.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.