PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot G12



Władca Pixeli
14-09-2010, 19:01
http://www.dpreview.com/news/1009/10091412canong12.asp

Facet
14-09-2010, 21:06
Właśnie chciałem pierwszy donieść, ale mi klawiatura padła :P
No w sumie nie wiem na co czekałem, ale rewelacji nie ma. Taki G11+. Filmy HD i HDR. Może uznali, że lepszego kompakta nie można już zrobić hehe. Zobaczymy jak cena, rewolucji nie widzę.

wist
14-09-2010, 21:45
Najistotniejsze elementy matryca + Obiektyw pozostały bez zmian - jak w G11. Reszta to parametry regulacyjne, które jak na compakt pozostają mniej ważne. Cena prawdopodobnie będzie dla G12 - jako nowość też sporo wyższa?

meliszipak
14-09-2010, 21:58
Wielkość matrycy się liczy.
Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?

Facet
14-09-2010, 22:11
Wielkość matrycy się liczy.
Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?

Jak Sony im pozwoli :) W tej klasie to też trochę za duża rewolucja/inwestycja. Taka zmiana wymaga zmiany całej linii produkcyjnej obiektywów dostosowanych do obecnych matryc.

Władca Pixeli
15-09-2010, 04:20
Zobaczymy jak cena, rewolucji nie widzę.
W USA $499
http://www.bhphotovideo.com/c/product/734743-REG/Canon_4342B001_PowerShot_G12_Digital_Camera.html

Na dpreview na forum Canona wściekłość. Wszystko wskazuje, że G12 nie ma zoom'a przy filmowaniu.
Przypuszczenia są dwa.
Pierwsze to, że Canon dając dobre nagrywanie filmów do aparatu strzeli sobie w kolano bo wpłynie to sprzedaż swoich kamer. Problem w tym, że Nikon wypuszczając P7000 strzelił Canonowi w oba kolana :mrgreen:
Drugie przypuszczenie to, że śilnik w aparacie jest starego typu, głośny jak radziecki traktor i nie można zoom'ować bo będzie to słychać na filmie.
Tak więc wstawienie opcji HD w tym aparacie to niewypał. Lepiej wywalić wszystkie opcje filmowania i obniżyć cenę. W obecnej sytuacji Nikon przynajmniej na papierze prezentuje się lepiej.

Plusem Canona jest to, że do RAW dokładają prosty ale wystarczający program do obróbki. W przypadku Nikona nie wiadomo czy wersja NX2 będzie obsługiwać ten aparat czy Nikon niedługo zmusi użytkowników do kupna nowej wersji oprogramowania.

Facet
15-09-2010, 04:46
Nie wiem jak z tym zomowaniem na wideo (nie chcę mi się już dzisiaj czytać całości na dp, ale coś jest na rzeczy). Ma za to stereo...
Ma też Miniature Effect (http://www.flickr.com/photos/23956564@N07/4986817157/in/set-72157624823654429/) - ciekawe czy softowe, czy tilt-shifta. Jak obiektywne, to biorę go w cemno. :)

songvari
15-09-2010, 04:46
Napisane jest na stronie nikona, że RAWy z P7000 można obrabiać w NX2 w wersji 2.2.5

dziki_pl
15-09-2010, 10:57
Wielkość matrycy się liczy.
Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?

Pewnie nigdy, szczegolnie jesli ktos ma mysli matryce wielkoscia zblizone do m4/3
Mala matryca pozwala zrobic malego zoom'a, mi taka polityka odpowiada.
Matryca jest gorsza od m4/3 ale jest to kompromis ktory pozwala taki kompakt umiescic w kieszeni.

Facet
17-09-2010, 03:00
Pierwsze sample (http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/digital_cameras/powershot_g12#SampleImages). Fabryczne, ale coś.
Cena powinna być u nas taka jak G11 - na stronie USA G11 i G12 499 USD.