PDA

Zobacz pełną wersję : XP, Dual Monitor i Color Management



seler
14-09-2010, 10:20
Witam,
Taka sytuacja: do laptopa (T61p) z nvidią na pokładzie podłączam NEC'a na którym pracuję.
Nec jest skalibrowany i oprofilowany, LCD laptopa też był skalibrowany i oprofilowany.
Nec-kiem zarządza SpectrView gdzie mam ustawione dwa profile, do pracy w dzień i wieczorem.
I teraz jak podłączę do laptopa Neca i ustawię na dual view to Spectraview nie znajduje tego neca i nie ustawia właściwego profilu. Dopiero w ustawieniach Edit->Display muszę mu wskazać który monitor to Nec i wtedy rozpoznaje.
Ale to dopiero początek tematu. Bo mimo iż Spectraview już ma przypisany monitor to kolory są mocno ocieplone.
Dopiero wyłączenie (w łindołsie) monitora laptopa i restart kompa na samym Nec-u powoduje że spectraview odnajduje Neca i wczytuje właściwy profil i barwy są ok.

Jak zrobić żeby to działało normalnie?

sznuras
14-09-2010, 20:08
Z tego co kiedyś się dowiedziałem przy profilowaniu monitora to pod windą się nie da aby można było jednocześnie obsługiwać dwa profile. Takie rzeczy to tylko.... w MACu :lol:

Greg77
14-09-2010, 20:16
Z tego co kiedyś się dowiedziałem przy profilowaniu monitora to pod windą się nie da aby można było jednocześnie obsługiwać dwa profile. Takie rzeczy to tylko.... w MACu :lol:

Da sie! Tyle ze nie wiem do konca jak jest z juz oprofilowanym monitorem.

Czornyj
14-09-2010, 20:28
Błąd (albo sterów, albo hardware'owy - nie wiem dokładnie) zwykle nVidii pod Windowsem - oba wyświetlacze mają błędnie przydzielany ten sam identyfikator i w efekcie system przypisuje im ten sam profil monitora. Z powodów ambicjonalnych desperacko usiłowałem rozwiązać ten problem, przeczytałem pół internetu, pytałem colormanagementowych guru wszechświatowej sławy, zastosowałem wszystko, co tylko się dało - ni ch..., nic nie pomaga.

seler
15-09-2010, 10:03
Błąd (albo sterów, albo hardware'owy - nie wiem dokładnie) zwykle nVidii pod Windowsem - oba wyświetlacze mają błędnie przydzielany ten sam identyfikator i w efekcie system przypisuje im ten sam profil monitora. Z powodów ambicjonalnych desperacko usiłowałem rozwiązać ten problem, przeczytałem pół internetu, pytałem colormanagementowych guru wszechświatowej sławy, zastosowałem wszystko, co tylko się dało - ni ch..., nic nie pomaga.

Ja w końcu zrobiłem tak że profil laptopa wywaliłem w p...zdu, jedynie Firefoxa w pluginie CM załadowałem tym profilem, a w gimpie stosuję zamiennie oba profile w zależności na czym akurat pracuję..