PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć wieże pod komputer?



m3
13-09-2010, 11:58
Witam :)

Ostatnio dość często słucham muzyki przez kompa ale głośniki z monitora nie grają jakoś rewelacyjnie :( Mam jednak na półce wieże (aiwa xr-em200). Pomyślałem że można by podłączyć ją do komputera tylko nie za bardzo wiem jak.
W komputerze mam z przodu i z tyłu wejście słuchawkowe a na tyle wieży mam wyjście AUX wolne. Czy do tego wystarczy taki kabel ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/19250-2.jpg
źródło (http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/192/19250.jpg)

I czy to bezpieczne ? Nie spali mi się karta dźwiękowa ?
Słuchał bym piosenek na wieży ale coś się popsuło i nie odczytuje mi płyt ;/ A kasetę mam tylko jedną :D

hegemon23
13-09-2010, 12:09
Hej,

Możesz śmiało tym kablem podłączyć i nie powinno się nic spalić.
Na początku ustaw głośność w kompie na 50% i gałkę głośności w Aiwie na min.
Puść jakąś muzykę z komputera i sprawdź czy jest ok;)

zaitsev
13-09-2010, 12:17
Mam dokładnie tak samo podłączoną wieżę do komputera od lat... Z tym, że w kompie nie w gniazdo słuchawkowe, tylko "złącze wyjścia liniowego". A może w sumie to to samo. ;-)

costi
13-09-2010, 12:19
To jeden pies - chodzi o zlacze do podlaczenia przednich glosnikow.

m3
13-09-2010, 12:35
Działa :) Podłączyłem i wszystko gra bardzo ładnie ;] tylko kabel trochę za krótki i musiał bym poszukać dłuższego. Dzieki za pomoc.Temat można zamknąć albo zostawić jak by ktoś miał podobny problem.

darkmajin
13-09-2010, 12:50
proponuje w kompie podłączyć do wyjścia a w wieży do wejścia ...

hegemon23
13-09-2010, 12:57
proponuje w kompie podłączyć do wyjścia a w wieży do wejścia ...

drobne niuanse ;)

Pawliko
13-09-2010, 18:56
kilka wieżyczek miałem właśnie takim kablem pod PC podłączone i śmigało elegancko przez lata ;)
teraz mam podpięty amplituner + 2 mega kolumny + sub JBL i jest grubo :D