IriV3r
09-09-2010, 19:02
Witam,
Piszę ten post gdyż chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób zlikwidowania/ zmniejszenia widoczności ruchu na zdjęciu. Poniżej daję przykład:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img138/9472/mesaa.jpg)
(Lewa dłoń, zdjęcie ma pewnie kilka innych mankamentów, jednak skupmy się na poruszeniu)
Zdjęcie było robione na koncercie, wbudowana lampa, na niskim iso (D80) i długim czasie. Stąd taki efekt jak mniemam. Proszę o odpowiedzi bez nerwów, gdyż pytanie pewnie jest banalne ale ja właśnie rozpoczynam swoją przygodę z obróbką cyfrową (wcześniej na f65 nie było takich problemów). Korzystam z Capture NX2 wersji próbnej.
Pozdrawiam
Piszę ten post gdyż chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób zlikwidowania/ zmniejszenia widoczności ruchu na zdjęciu. Poniżej daję przykład:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img138/9472/mesaa.jpg)
(Lewa dłoń, zdjęcie ma pewnie kilka innych mankamentów, jednak skupmy się na poruszeniu)
Zdjęcie było robione na koncercie, wbudowana lampa, na niskim iso (D80) i długim czasie. Stąd taki efekt jak mniemam. Proszę o odpowiedzi bez nerwów, gdyż pytanie pewnie jest banalne ale ja właśnie rozpoczynam swoją przygodę z obróbką cyfrową (wcześniej na f65 nie było takich problemów). Korzystam z Capture NX2 wersji próbnej.
Pozdrawiam