PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2010 Gran Premio Santander D'Italia



adolfik9501
09-09-2010, 13:34
Witam,

Tuż, tuż kolejny wyścig tym razem GP Włoch po raz 60 na torze Autodromo Nazionale Di Monza.

Układ toru prezentuje się tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Widok z satelity na tor zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(45°37'11.60" N, 9°16'58.77" E)

Oczywiście diagram toru z opisem zakrętów i mini zdjęciami tychże na oficjalnej stronie F1, czyli tu (http://www.formula1.com/races/in_detail/italy_837/circuit_diagram.html).

Kilka danych technicznych:

Długość toru: 5793 m
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 306.720 km
Pierwsze GP: 2000 (1950)
Ostatnie GP: 2009

-----------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:27'31.638 hrs. 210.287 km/h.
(1950 - Nino Farina (Alfa Romeo 159/Alfa Romeo 159 1.5 L8 ) 2:51'17.4 hrs. 176.543 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Rubens Barrichello (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:16'21.706 hrs. 241.000 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'20.089 min. 260.395 km/h.

Rekord toru, czyli najlepsiejszy Fastes Lap:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'21.048 min. 257.320 km/h.

---------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------

Harmonogram

Piątek, 10 wrzesień 2010 r.

1 Trening: 10:00 - 11:30
2 Trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 11 wrzesień 2010 r.

3 Trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00 -

Niedziela, 12 wrzesień 2010 r

Wyścig: 14:00

Tradycyjnie dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz jakieś streamy do znalezienia np. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

------------------------------

Z obszernej wideoteki YT proponuję (prawie) onboard Barrichello z 2004, jak dotychczas rekordowy czas Pole Position:

6l_uhy8NEWc

Zapraszam ;)

ASAHI
09-09-2010, 22:17
Adolfik, dzięki za info o wyścigu, tego potrzebowałem :-)
jutro oglądam treningi :-)

MadOnion
10-09-2010, 07:19
Ciekawe jakie prędkości będa osiągać bolidy na prostej.

ASAHI
10-09-2010, 10:50
Kubica na tą chwilę ma 3 czas treningu, największa prędkość to 333 km/h

Robert coraz szybciej śmiga, niweluje straty do Battona i Vettela

Kubica 4 za Batonem, Vettelem i szynką

ASAHI
10-09-2010, 11:34
Pietrov 13, ogólnie fajny trening, kilku zawodników przestrzeliło szykany, wyscig powinien byc ciekawy :-)

adolfik9501
10-09-2010, 11:35
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wygląda to nieźle ;)

kisio
10-09-2010, 11:40
Liczę po cichu na to, że trójka z miejsc 8-10 czyli ferrari+dziadek trochę zamieszają. Robert jeździ bardzo równo, mam nadzieję, że Petrov jutro się poprawi.

gietrzy
10-09-2010, 12:47
Liczę na czwarte miejsce Kjubiki, byle by tylko przed Rosbergiem, Massą i Mercem (w generalce). Pjieta też mógłby skuteczniej omijać kałuże ;)

MadOnion
10-09-2010, 13:06
V max - 345

gietrzy
10-09-2010, 14:11
V max - 345

No to jest szansa, że crash kid przypomni o sobie i albo przegrzeje klocki albo walnie w lidera wyścigu ;)

ASAHI
10-09-2010, 14:18
Lepiej nie..
w 2 sesji treningowej na razie spokój, MSC zwiedzał tor i okolice, Kubica obecnie 4

adolfik9501
10-09-2010, 15:35
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Jak to po piątku: wiemy, że nic nie wiemy, poza tym co już wiemy ;)

adolfik9501
11-09-2010, 12:05
Wyniki trzeciej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Chwila prawdy o 14:00.

bil78
11-09-2010, 13:32
reni będzie ciężko o p1-p4 , ale cieszy powrót formy ferarri , zapowiada się bardzo ciekawa walka o P1

grudzinsky
11-09-2010, 14:22
Kubek bardzo ladnie w Q1 :) 5 pozycja, za nim bolidy RB :D Kubej jako jeden z nielicznych jechal na twardych gumach ;) ciekawe co to bedzie jak zalozy miekkie laczki? ;)

Sendilkelm
11-09-2010, 14:22
No i Kubica ładnie ... I to na twardej.

EDIT:
spóźniłem się :)

adolfik9501
11-09-2010, 14:24
Ładnie to wygląda, w przeciwieństwie do tego co panowie w studio wyprawiają. Wymiękam, lecz Borowczyk jest nie do ruszenia... wrrrr.

EDIT: No i Kubica nie wyjechał...

EDIT2: Wygląda na to, że się udało...

EDIT3: Emeryt znowu nie dał rady :)

Sendilkelm
11-09-2010, 15:04
Kubica zawsze jeździ najgorzej w Q3 ;/ chyba miał nawet znów gorszy czas z mniejszą ilością paliwa niż w Q2.

adolfik9501
11-09-2010, 15:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Szkoda, że coś RK na drugim wyjeździe nie mógł szybciej powozić... Ciekawe co tego przyczyną, bo tracił w każdym sektorze. Do tego wyprzedziła go Barbie oraz Nico H.. Cieszy za to kolejny gwóźdź do psychicznej trumny Vettela: nie dość, że daleko to jeszcze za Webberem ;) Zapowiada się całkiem ciekawy wyścig.

marki
11-09-2010, 15:54
Szkoda 0,012s i dwa miejsca w dół, liczę na dobry start :)

adolfik9501
11-09-2010, 16:47
Pietrow za blokowanie Glocka minus 5 w dół.
Zaś co do czasu RK to szkoda, że nie dokończył kółka podczas pierwszego wyjazdu, bo z międzyczasów wynikało, że czas miałby, zakładając że nic nie zepsuje w S3, lepszy.

MadOnion
11-09-2010, 21:07
Szkoda troche bo po Spa jednak liczyłem na minimum 5-6, znajac historie ciezko bedzie wyprzedzic Ros.

adolfik9501
11-09-2010, 21:16
Była szansa, sam Robert mówił, że podjęli ryzyko, które się nie opłaciło. Zobaczymy co będzie, szykana na Monzie nie takie rzeczy zmieniała ;)

OT: Gollob rządzi :)

EDIT: Szkoda, że Robert nie ma szans porozstawiać po kątach konkurentów jak dzisiaj Gollob...

grudzinsky
12-09-2010, 15:23
ktos moze mi wyjasnic co sie stalo z RK? tak ladnie wystartowal z 9 na 5, a zakonczyl na 8...czyzby zle zaplanowali wymiane ogumienia w bolidzie RK?
szkoda bo mogly byc punkty i szansa na odskoczenie w klasyfikacji generalnej kierowcow, a wyglada na to, ze Rosberg przeskoczy Kubka...beznadzieja...

adolfik9501
12-09-2010, 15:26
ktos moze mi wyjasnic co sie stalo z RK? tak ladnie wystartowal z 9 na 5, a zakonczyl na 8...czyzby zle zaplanowali wymiane ogumienia w bolidzie RK?
szkoda bo mogly byc punkty i szansa na odskoczenie w klasyfikacji generalnej kierowcow, a wyglada na to, ze Rosberg przeskoczy Kubka...beznadzieja...

Zjechał za wcześnie to raz, a dwa to były problemy z prawym przednim kołem przez co zmiana trwała 5,6 czy 5,9, no a dalej się potoczyło... Hulkenberg zwolnił swoją jazdą, a la MSC, RK przez co Webber z tyłu mając większą prędkość łyknął RK.

EDIT: A te dwa debile w studio nie mogli się nachwalić pitstopu RK, ale zmienili śpiewkę jak po wyjeździe HUL i WEB Robert się znalazł za nimi.

kisio
12-09-2010, 15:27
Niestety znowu mechanicy zawalili sprawę.. ;/

adolfik9501
12-09-2010, 15:30
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDIT: To co wyprawiał Hulkenberg, to delikatnie mówiąc kpina była, będąc wyraźnie wolniejszy po swoich błędach, blokował, nie raz dwa razy zmieniając linię, co jest zabronione, i że się nie skończyło wypadkiem tylko refleksowi kierowców zawdzięczamy.

Pitstop Vettela pokazał jak się wyprzedza jadąc w tłoku - trza przeczekać, a nie pchać się za wcześnie do boksu (patrz RK i cała reszta co była przed, a jest za Vettelem).

EDIT2: Nie wiem czy to z powodu niskiego docisku, ale skrzydła RedBulla już tak się nie uginały jak w Spa, a i też znacznie wyżej nad torem były.

EDIT3: Zapomniałem dodać, że jestem zły. Na Renault, na Hulkenberga, na to że panu paluszkowi się udało wysoko ukończyć, ale przede wszystkim na tych przydupasów w studio, bo to co oni wygadują to woła o pomstę do nieba.

mirtius
12-09-2010, 16:59
Skrzydła Red Bulla "nie działały", bo na Monzie są ustawione na niski poziom, docisk aerodynamiczny musi być mały, żeby uzyskać dużą prędkość :)
Hamilton se nie pojeździł :roll:

MadOnion
12-09-2010, 17:43
Nie obwiniałbym mechaników poprostu czasem sie są problemy ze zdjeciem koła już nie raz to miało miejsce w tym sezonie nie mowie tu o Renault.

adolfik9501
12-09-2010, 19:51
Incydent po którym wezwano karetkę do pitlane (za co HRT dostało karę 20k dolarów bodajże)

U9I7FE2XP3I

MadOnion
13-09-2010, 07:46
Lizakowy się nie popisał, mechanik zdrowo oberwał.

MadOnion
14-09-2010, 12:12
No i szybki Nick wraca do F1. Coraz wiecej plotek o powrocie Raikkonena :o

adolfik9501
14-09-2010, 12:15
Pojawił się kalendarz, coraz więcej kierowców potwierdzonych, beksa Nick wraca, plotki o Kimim... najwyższy czas przywrócić do życia wątek (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1986494#post1986494) plotkarski ;)


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.