PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie NEF-y ?



Robert_P
04-05-2005, 14:24
szukam programu najlepiej free który szybko radzi sobie z otwieraniem nef-ów .
Nie musi posiadać wielu narzędzi edycyjnych, służył by raczej do oddzielenia ziarna od plew :P Może mały ranking który program jest najszybszy ?

chalzen
04-05-2005, 19:18
szukam programu najlepiej free który szybko radzi sobie z otwieraniem nef-ów .
Nie musi posiadać wielu narzędzi edycyjnych, służył by raczej do oddzielenia ziarna od plew :P Może mały ranking który program jest najszybszy ?

Nikon View?

Bajupolska
04-05-2005, 19:48
Witam.
Ja używam darmowej i w polskiej wersji językowej przeglądarki IrfanView ver. 3.95. Nie wiem jak ma się jej szybkość do innych aplikacji otwierających NEF-y bo nie miałem możliwości porównać. Po załadowaniu najnowszych pluginów bez problemu otwiera NEF-y Nikona. Posiada też bardzo dobre narzędzie do "oddzielania ziaren od plew" tzw. "miniaturki" - wyświetla zawartość katalogu w postaci miniaturek zdjęć i pozwala na łatwe zarządzanie nimi.

matej
04-05-2005, 20:11
moze nie narzedzie, ale do oddzielania ziaren od plew najszybsza znana mi metoda jest NEF+JPG...

Mad Max
04-05-2005, 21:21
RawShooter Essentials - darmowy i bardzo szybki. Niestety, tylko pod Windows.

http://www.pixmantec.com/products/rawshooter_essentials.html

czarny
05-05-2005, 14:14
Picasa - programik bardzo przyjazny i w moment otwiera nefy.

edos
06-05-2005, 10:12
ja też używam IrfanView ver. 3.95 i jest wporządku NEFy otwiera bez problemu, może nie jest błyskawicą ale jak dla mnie jest wporządku
pozdrawiam

c2h5oh
08-05-2005, 21:31
Najszybszy obecnei jest viewraw. Kopie niesamowicie kolory, ale do wyboru kadrow do obrobki niezastapiony imho.

Robert_P
08-05-2005, 21:41
dziękuję za porady - dotychczas używałem poza picasa wszystkie tutaj wymienione programy i tak jak napisał c2h5oh viewraw jest najszybszy ale jakośc fotek które nam wyświetla to tragedia :evil:
Użytkowników forum jest sporo i myślałem że ktoś mnie czymś zaskoczy że są może inne programy szybsze od powyższego a pokazujące faktyczną jakość zdjęcia. Jeśli nie ma cóż chyba wepchnę jeszcze pamięci a wolałbym kasę przeznaczyć na coś do puszki :)

krzysiekk
08-05-2005, 22:02
W linuksie nefy ogladam w gqview - cos tam trzeba bylo pozmieniac, znajdziesz w necie. Z tym ze ty chyba dzialas na windzie. Chyba ze by to ktos przekompilowal.
IMHO warto jakby mialo dzialac nawet nieco wolniej niz w linuksie. Bo w pingwinie dziala rewelacyjnie.

Robert_P
08-05-2005, 22:07
Rozumiem że rewalacyjnie w porównaniu do innych programów tu wymienionych.
A to jest program pod linuxa ? bo ja mam winde.

c2h5oh
08-05-2005, 22:13
program pod winde.

krzysiekk
08-05-2005, 23:58
Gqview o ile mi wiadomo jest pod linuksa. Napisalem o nim tylko dlatego, ze czesto taka podpowiedz
ukierunkowuje poszukiwania na inne ,,obszary sieci''. No ale mimo najlepszyszch checi chyba nie pomoglem :oops:

No ale chcialem dobrze :)

czarny
09-05-2005, 10:04
Skoro nie uzywales Picasa to uzyj. A skoro nadal bedzie zbyt wolno to juz 100% wina slabego kompa. Kilka m-cy temu mialem tylko 128mb ddr, durona 1,3 a nefy praktycznie po kliknieciu pokazywaly sie na pelnym ekranie :) Teraz jak zmienilem co nieco w sprzecie to 1,5 sek na nefa w photoshopie mi nie przeszkadza.
Aha! Jesli chodzi o przeklamanie kolorystyczne w Picasa to sa niewielkie. Ale przeciez on jest tylko do podgladu wiec problemow nie widze.