PDA

Zobacz pełną wersję : Pixel TR-331 dla nikona



unicode
04-02-2010, 01:53
Witam,
mam pytanie do osób które posiadają bądź też miały styczność z urządzeniem iTTL Pixel TR-331, a mianowicie producent tego urządzenia podaje, że obsługiwany czas synchronizacji błysku to 1/8000 sekundy i moje wątpliwości dotyczą ustawienia takiego czasu w aparacie tzn. czy mogę ustawić sobie w aparacie czas np. 1/500 wykorzystując to urządzenie pomimo, że mój aparat nie posiada funkcji FP i jego maksymalny czas synchronizacji to 1/200?

I jeszcze jedno pytanko... Czy warto kupić to urządzenie? - poproszę o opinię tylko te osoby które to testowały
(nie potrzebuje zbędnych spekulacji).

Dziękuję i pozdrawiam.

marszull
04-02-2010, 11:29
co do pierwszej czesci pytania, to nie no bo i jakim cudem? Jelsi nie ma FP to nie da rady skorzytac z blysku na czasach krotszych niz 1/200 (bedziesz mial zaczernienia na klatce)

unicode
04-02-2010, 13:28
co do pierwszej czesci pytania, to nie no bo i jakim cudem? Jelsi nie ma FP to nie da rady skorzytac z blysku na czasach krotszych niz 1/200 (bedziesz mial zaczernienia na klatce)

No i tu się mylisz (częściowo)... jeżeli lampa jest na aparacie to faktycznie zdjęcia będą zaczernione ale jeżeli lampa jest wyzwalana zdalnie to możesz wykorzystać czas nawet do 1/8000 i zdjęcia będą dobrze naświetlone bez czarnych pasów.

Jestem taki mądry bo widziałem film w internecie dotyczący tego co piszesz. Na którymś z forum wybuchła gorliwa dyskusja na temat tych pasów na fotkach. Dopiero gdy gość sprawdził osobiście wyzwalanie lamp zdalnie to przyznał rację, że żadnych pasów nie ma.

Jak znajdę link z tym filmem to podeślę, koleś robi zdjęcia i prezentuje od razu jakie wyniki uzyskał.

marszull
04-02-2010, 13:33
chetnie zobacze, bo nie bardzo wiem jak bez migawki centralnej aparat moze obsluzyc blysk przy tak krotkich czasach (nie korzystajac z FP)

R
04-02-2010, 13:40
kolega wyzej wie ze dzwoni, ale nie do konca wie gdzie. owszem, mozna sobie pstrykac z krotkimi czasami po wyzwalaczach, ale pasek czarny jest. temat dotyczyl blyskania w plenerze i wtedy pasek nie jest do konca czarny, poniwaz ilosc zastanego swiatla powoduje ze mimo wszystko ta czesc kadru sie naswietla. zaciemniony fragment spowodowany brakiem synchro dawal efekt filtra polowkowego. niestety niewiedziec czemu temat dziala w canonie a nie chce dzialac w nikonie...
dlaczego? bo w canonie zaciemniony jest pasek w gornej czesci zdjecia i nawet ma to sens, natomiast w nikonie za cholere nie udalo mi sie przeniesc go na gore... zawsze jest na dole i wygldada do d....
byc moze autor wspomnianego artykulu fotografowal puszka do gory nogami i zdjecia pozniej obracal, ale nic na ten temat nie wiem.

unicode
04-02-2010, 13:45
kolega wyzej wie ze dzwoni, ale nie do konca wie gdzie. owszem, mozna sobie pstrykac z krotkimi czasami po wyzwalaczach, ale pasek czarny jest. temat dotyczyl blyskania w plenerze i wtedy pasek nie jest do konca czarny, poniwaz ilosc zastanego swiatla powoduje ze mimo wszystko ta czesc kadru sie naswietla. zaciemniony fragment spowodowany brakiem synchro dawal efekt filtra polowkowego. niestety niewiedziec czemu temat dziala w canonie a nie chce dzialac w nikonie...
dlaczego? bo w canonie zaciemniony jest pasek w gornej czesci zdjecia i nawet ma to sens, natomiast w nikonie za cholere nie udalo mi sie przeniesc go na gore... zawsze jest na dole i wygldada do d....
byc moze autor wspomnianego artykulu fotografowal puszka do gory nogami i zdjecia pozniej obracal, ale nic na ten temat nie wiem.

Zdecydowanie na zdjęciach nie było tam żadnych pasków przy lampie wyzwalanej zdalnie...

P.S. No i znalazłem oto link: http://www.fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html

Gość wyzwalał za pomocą fotoceli a nie radyjka, pomyliło mi się:)

marszull
04-02-2010, 16:27
unicode przeczytaj sobie swoje pytanie, potem moja odpowiedz, obejrzyj film i zastanow sie nad swoimi pytaniami i odpowiedziami.

unicode
04-02-2010, 16:43
unicode przeczytaj sobie swoje pytanie, potem moja odpowiedz, obejrzyj film i zastanow sie nad swoimi pytaniami i odpowiedziami.

Chodziło mi czy można takie czasy ustawić pomimo braku FP lub czy można w jakiś sposób to ominąć, a Ty wyskakujesz mi z czarnymi pasami to wysłałem Ci link z filmem, żeby udowodnić Ci, że się da czarny pasek ominąć.

Nie atakuj mnie tylko napisz coś konkretnego.

marszull
04-02-2010, 17:46
Ja wcale Cie nie atakuje, a konkretnie odpowiedzialem w pierwszym swoim poscie. A w filmie uzywanu jest tryb FP.

unicode
04-02-2010, 19:26
Ja wcale Cie nie atakuje, a konkretnie odpowiedzialem w pierwszym swoim poscie. A w filmie uzywanu jest tryb FP.

wiem, że jest w filmie używany tryb FP, ale mi chodzi o coś innego... czy jak założę na aparat tego PIXELa to czy aparat będzie zachowywał się jakbym założył lampę w sankach i nadal ograniczał mnie do 1/200 czy może będzie tylko informacje przekazywał do PIXELa, a PIXEL wysyłał do lampy.

marszull
04-02-2010, 21:24
z tego co wszyscy pisza to tak, pixel dziala tak jakbys lampe mial na kablu sc, czyli tak jakby lampa byla na sankach
i wtedy mozesz miec krotkie czasy (z FP) a przy normalnych wyzwalaczach radiowych tego nie ma

ale moze niech sie wypowie uzytkownik pixela, bo ja po przeczytaniu o klopotach z tym radyjkiem czekam jednak na Pocketa

unicode
04-02-2010, 21:29
ale moze niech sie wypowie uzytkownik pixela, bo ja po przeczytaniu o klopotach z tym radyjkiem czekam jednak na Pocketa

Jest jedno ale... pixel kosztuje około 450zł a pocket około 750zł i trzeba mieć co najmniej 2 sztuki, chyba że o innym modelu pocketa myślisz.

marszull
04-02-2010, 23:23
ceny znam
i pisalem wlasnie o tym pockecie ktorego jeszcze nie ma do nikona ;-)

Art Erie
16-03-2010, 22:36
Coś się zmieniło w temacie? Ktoś juz posiada? Jak się sprawuje CLS?

ktosiu
21-03-2010, 17:55
Podłączę się do pytania. Ma to ktoś? Jak jest ze skutecznością? Działa pewnie przynajmniej na 20m? Czy FP śmiga jak powinno?
Kupiłem kurde RF-602, a chętnie bym skorzystał z FP czasami ...

crofan
24-03-2010, 16:31
Ja to ustrojstwo dzis kupiłem, w weekend przetestuje i zdam relacje jak sie sprawuje

ktosiu
25-03-2010, 14:39
Czekam zatem cierpliwie :-)
Jeśli pixel wymiata to będę miał do sprzedania nowe RF-602 ;-P

R
25-03-2010, 14:45
za ile? :)

crofan
25-03-2010, 14:47
za ile? :)

za 439pln z allegro (nadajnik+odbiornik) :)

R
25-03-2010, 14:49
pytalem o rf-602 kolegi ktosia :mrgreen:

crofan
25-03-2010, 14:51
;)

ktosiu
25-03-2010, 14:54
pytalem o rf-602 kolegi ktosia :mrgreen:

Dałem 422 PLN w Fortis (1x nadajnik +4x odbiornik).
Jeśli Pixelki są stabilne i działają zgodnie z tym co napisane to mogę spylić z jakąś stratą ;-)
Zależy mi na tym aby FP banglało :-)

crofan
01-04-2010, 14:35
Ok, jestem po pierwszych testach pixela. Na razie testowałem w pomieszczeniu bo dziś do mnie doszły( jeden nadajnik i jeden odbiornik), kilka uwag:
Zarówno odbiornik jak i wyzwalacz są oczywiscie z plastiku wielkości mniej wiecej pudełka od zapałek, ale dość dobrze wykonane(nic nie lata, nie skrzypi). W nadajniku na lcd mamy do wyboru ustawienie trybu ttl lub M oraz zmianę kanałów od 1 do 15. Odbiornik do posiada ustawienia lampy w tryb master, slave lub M, rózniez mamy dostep do zmiany kanałów. Niestety nie mozna z poziomu nadajnika zmieniać siły błysku lampy, to chyba tylko narazie w najnowszych PW.
Co do wyzwalania to nie zdarzyło mi się żeby nie odpaliły, równiez dobrze działa z krótkimi czasami synchro. Musi być jednak w lampie i w body ustawione FP.
Niestety nie wiem jak ustawić lapmpę z nadajnikiem na master w trybie FP odpaląc drugą lampke jako slave. Wtedy oczywiście wyzwala obie z kótkimi czasami ale mam na każdym zdjęciu poziomy pasek.

unicode
03-04-2010, 15:09
Niestety nie wiem jak ustawić lapmpę z nadajnikiem na master w trybie FP odpaląc drugą lampke jako slave. Wtedy oczywiście wyzwala obie z kótkimi czasami ale mam na każdym zdjęciu poziomy pasek.



Spróbuj wyzwolić lampę przez fotocelę, nie powinno być wydać czarnego paska.

AMI
20-04-2010, 16:59
Witam,

Crofan, patrzyłeś jak działa w plenerze na kilkudziesięciu metrach? Jak z zawodnością? są jakieś samoistne wyzwolenia?

Pozdrawiam,
AMI

crofan
20-04-2010, 17:11
Działa bardzo przewidywalnie, nie zdarzyło mi sie żeby sam wypalił. Bezpieczna odległość to ok 50m

prz3mo
20-04-2010, 17:21
crofan, z tego co piszesz wynika, że wszystko działa jak należy, tak? Bez problemu przenosi TTL, FP, BL, tak?

crofan
20-04-2010, 17:59
crofan, z tego co piszesz wynika, że wszystko działa jak należy, tak? Bez problemu przenosi TTL, FP, BL, tak?

Zgadza sie, tylko ja korzystam wyłącznie z M ;)

manfred
31-05-2010, 12:31
Czyli ustawiasz moc lampy przykładowo 1/20 i idziesz sobie 10 m. pstrykasz zdjęcie gdy okaże się, że moc za duża to trzeba sie pofatygować do lampy i zmienić parametr ręcznie? Czy jest nadajnik z odbiornikiem gdzie można zmieniać moc lampy z poziomu aparatu?

erbe
05-07-2010, 11:44
Czyli ustawiasz moc lampy przykładowo 1/20 i idziesz sobie 10 m. pstrykasz zdjęcie gdy okaże się, że moc za duża to trzeba sie pofatygować do lampy i zmienić parametr ręcznie? Czy jest nadajnik z odbiornikiem gdzie można zmieniać moc lampy z poziomu aparatu?

odgrzewam kotleta i podłączam się do pytania

adolfik9501
05-07-2010, 17:36
Jeśli radyjko przenosi funkcje związane z TTL, to lampa działa jakby była na korpusie. Na korpusie by zmienić nastawy mocy lampy trza poszperać w lampie. Tak samo jest więc korzystając z radyjka - trza szperać w lampie. Generalnie to się odnosi do wszystkich radyjek tak zwykłych (jedno-stykowych) jak i tych Pixeli przenoszących TTL. Jedynie AWL/CLS umożliwia zdalną zmianę mocy lamp.

plusfoto
06-07-2010, 09:17
Więc co oznacza ta informacja w opisach i instrukcji "Dzięki możliwości łączenia kilku odbiorników w jeden system, istnieje możliwość radiowego sterowania grupą lamp z zachowaniem systemu NIKON Creative Lighting System."

marszull
06-07-2010, 11:55
wiec jedna lampe wpieta w w radyjko masz tak jakby byla na kablu lub w aparacie, jako sterownik (np. 800, 900 albo sterownik blysku nikona), a reszte lamp np. 2x600 masz w radyjkach i nimi sterujesz przez 800

ps mam nadzieje ze zrozumiale to napisalem :)

erbe
06-07-2010, 13:57
:) gicior dzięki

plusfoto
06-07-2010, 20:43
Być może czegoś znów nie rozumiem ale jaki jest sens wpinania w tym wypadku sześćsetek w radyjka skoro steruje nimi 800 wyzwalana przez radio? W/g tego co piszesz wystarczył by tylko jeden nadajnik(na aparacie) i jeden odbiornik (800).

marszull
07-07-2010, 01:21
ale 800 ma sterowac po radiu, a nie blyskami (gdzie czesto wystepuja problemy - odleglosc, schowane lampy itd)

plusfoto
07-07-2010, 10:31
A jesteś pewien tego - bo ja po rozmowie z użytkownikiem tego pixela nie do końca. Z jego wypowiedzi wynika że 800 będzie sterować ewentualnie podczerwienią a nie radyjkiem.

marszull
07-07-2010, 10:42
no pewny nie jestem ale opieralem sie na opisach w sieci
przynajmniej ja tak rozumiem takie zdanie:
"Dzięki możliwości łączenia kilku odbiorników w jeden system,
istnieje możliwość radiowego sterowania grupą lamp z zachowaniem systemu NIKON Creative Lighting System."
i tym ze pixele maja dzialac jak PW (ktorych jeszcze na nikona nie ma)
Jesli to ma dzialac tak jak piszesz, to gowno warte sa te pixele moim zdaniem
bo co z tego ze glowna lampa dziala po radiu jak reszta musi sie widziec zeby wyzwolic
chyba ze ktos z kim rozmawiales mowil o sytuacji jeden wyzwalacz jeden odbiornik i reszta lamp bez
ale oprocz tego mozna tez korzystac z kilku odbiornikow (tak jak w zacytowanym zdaniu)

plusfoto
07-07-2010, 10:57
Też to zdanie tak rozumiałem ale zasiane zostały wątpliwości. Więc nie będę gdybał, jak zamówiony zestaw dotrze i go sprawdzę to dam znać. Narazie były jakieś problemy i cała partia wróciła do producenta a jak wrócą poprawione to będę miał i ja.

marszull
07-07-2010, 11:05
Zasiales ziarno watpliwosci, wiec sobie poguglalem i rzeczywiscie chyba tekst o calkowitym wspieraniu CLS to taki belkot marketingowy.
W takim razie czekam na Twoje testy (moze sklecisz cos wiekszego, bo jak na razie po polsku takich testow nie ma, tylko notatka producenta)
i cigale czekam na nowe PW do nikona (obiecywane przez PocketWizard od chwili wypuszczenia radyjek do Canona :( )

huzar61
27-07-2010, 13:55
Znalazłem dyskusję na ten sam temat:
http://manager.money.pl/hitech/grupy/pl-rec-foto-cyfrowa/pixel-tr-331-i-praca-z-wieloma-lampami-96574.html
Wygląda na to, że to ustrojstwo działa jako radiowy "przedłużacz" dla mastera, ale komunikacja CLS Master - Slaves i tak musi się odbywać przez IR z prostej przyczyny, że takich sygnałów dla lampy Slave nie ma na gorącej stopce.
Wartość dodana w stosunku do "zwykłych" wyzwalaczy radiowych to transmisja sygnałów i-TTL, FP etc.
BTW na innym wątku (Radiowy CLS) toczy się interesujący bój o konstrukcję w pełni radiowej transmisji CLS siłami fanatyków tego forum :)

plusfoto
27-07-2010, 22:23
Na stronie www.pocketwizard.hu/?gclid=CMLXoobBjKMCFZs1Dgod01aDbA piszą że na PW jest szansa w pażdzierniku

prz3mo
27-07-2010, 22:47
Na stronie www.pocketwizard.hu/?gclid=CMLXoobBjKMCFZs1Dgod01aDbA piszą że na PW jest szansa w pażdzierniku

heheeheh.... dobry text :mrgreen:

noise13
08-09-2010, 17:30
czy chciałby się ktoś pozbyć? w Warszawie wszyscy zaopatrują się u tego samego dystrybutora, ponoć ma być pod koniec września ale tak długo nie mogę już czekać...

manfred
09-09-2010, 10:12
Dla mnie lipa szkoda,że nie można nadajnika z body połączyć.

Sorry ze pod postem ale mam pytanie czy nadajnik można połączyć z body kablem PC tak aby na sankach założyć lampę? Czy trzeba szynę założyć do body z lampą i odbiornikiem?

plusfoto
09-09-2010, 16:12
Połączyć można tylko po co wtedy wydawać 450 za nadajnik i odbiornik skoro ten sam efekt można osiągnąć za około 100. Przez PC nie przenosi przecież ttl-a.
A wracając do tematu to raczej poczekaj foto-tip już od dwóch miesięcy się baruje i nowej wersji wciąż nie ma. Więc chyba jest coś na rzeczy.

adolfik9501
09-09-2010, 17:21
Nowej (poprawionej) wersji nie ma, i IMHO nie będzie, bo Pixel ma nowy model Soldier TF-372 (źródło (http://pixelenterprise.en.alibaba.com/product/318888908-209536873/TF_371_Canon_Wireless_Flash_Trigger_shutter_remote _control.html)).

EDIT: Tylko jakoś nie mogę się doczytać czy przenosi TTL, czy tylko M... Więc, kto wie...

EDIT2: Dupa ze mnie! Wygląda, że to jest następca TF362, czyli wyzwalacza non TTL. Czyli wychodzi na to, że moja pierwotna wypowiedź była przedwczesna ;)

siwyyy77
10-09-2010, 08:50
jak pisałem do Foto-tipa to odpisali, że mają być w październiku, ale nie pytałem o poprawione tylko ogólnie o pixele do Nikona...

manfred
10-09-2010, 08:53
A niby kryzys jest a wiele jest gadżetów do fotografii które sprzedawały by się jak "zimne bułeczki" ehhh

Tommy
10-09-2010, 10:50
jak pisałem do Foto-tipa to odpisali, że mają być w październiku, ale nie pytałem o poprawione tylko ogólnie o pixele do Nikona...

to już tak co miesiąc ma być na kolejny miesiąc ;) - chyba chcą z pixela zrobić taki święty gral jak pocket wizard z ttlem dla nikona ;)

photoaddict
24-10-2010, 11:21
dzwoniłem do sklepu: http://mega-pixel.iai-shop.com/product-pol-162-Wyzwalacz-Radiowy-Pixel-TR-331-do-Nikon-iTTL-zamiennik-Pocket-Wizard.html
maja nowa wersje TR-331, kora nie wspiera CLS
polecili mi poczekać do końca roku, ponieważ maja dystrybuować nowe uradzenie do i-ttl
któree ma wspierac wiecej funkcji

manfred
24-10-2010, 14:15
Ciekawe czy będzie posiadał wejście PC mowa o nadajniku.

Esterhaven
18-02-2011, 02:12
Przeczytałem sobie ten wątek bo chce kupić tego pixela, ale nie za bardzo rozumiem - piszecie, że nie można sterować mocą lampy z poziomu nadajnika natomiast znajomy ma te pixele tylko do canona i może sterować mocą z poziomu nadajnika. Czy do canona zrobili lepszą wersję tego pixela?? ;> i to na dodatek tańszą o 100zł od nikonowskiej.
Jeśłi tak to lipa bo nie ukrywam, że chciałbym mieć jednak możliwość zmiany mocy zdalnie :(

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie -
jeśli założę 1 odbiornik tr-331 do sb900 a do drugiej lampy sb600(800) podepnę odbiornik photix ASTER ustawiony na fotocelę to czy wyzwolę obydwie lampy w speed synchro?

mtu
10-05-2011, 19:42
Witam wszystkich,
W związku z tym, że zastanawiałem się czy zakupić tego typu wyzwalacze, a informacji na forum nie było zbyt wiele, postanowiłem napisać kilka słów.
Miałem okazję pobawić się tylko godzinkę po zakupie, więc tylko garść podstawowych wiadomości:
1. Przenosi toto TTL. Mimo zapewnień sprzedawcy jakoś nie miałem pewności. Sprawdziłem i rzeczywiście przenosi.
2. Przenosi również pozostałe ustawienia np. zoom czy przesłona, a po aktywowaniu odbiorników lampy same przestawiają się w tryb SLAVE.
3. Co do zasięgu to nie testowałem jakość szczególnie, bo też nie jestem zainteresowany wyzwalaniem lamp z np. 50 metrów. Niemniej działa na "normalne" czyli w większości wypadków stosowanych odległości. Nie ma również problemów z przeszkodami. Odpala zza ścian i to 2 pokoje dalej (a ściany w bloku z płyty więc niezły beton), więc można fajnie chować lampy.
4. Niestety nie ma możliwości sterowania siłą poszczególnych lamp z poziomu body lub nadajnika (przynajmniej nie znalazłem takiej opcji) jak to jest w przypadku CLS. Dla mnie minus, ale z drugiej strony przy niewielkich odległościach nie jest problemem zmiana ustawień w lampie.
5. W trybach manualnych oczywiście działa również bez problemów chociaż w instrukcji napisali (o ile dobrze skumałem ze swoją znajomością angielskiego) że SD 600 tylko TTL. Sprawdzę, ale na razie testowałem z dwoma SB 800.
6. Wykonanie (od tego chyba powinienem zacząć) jak na chińczyka nawet niezłe, przynajmniej wg. mnie. Zapięta na wyzwalaczu SB 800 nie grzeszy może stabilnością, ale bez większych ekscesów nie powinno być problemów.

To chyba tyle tak na szybko.
Nie jestem entuzjastą testów na sucho, więc nie będę robił szczegółowych testów.
Niemniej gdyby któryś z kolegów potrzebował abym sprawdził jakieś konkretne ustawienia to piszcie śmiało. Niestety nie będę mógł przetestować SB 900 bo nie posiadam.
Aparat to D700, ale to chyba nie gra w tym przypadku roli.

Pozdrawiam
Mariusz

PS.
Gdyby, któryś z kolegów z Łodzi lub okolic potrzebował pomacać i przetestować osobiście to jestem oczywiście do dyspozycji i możemy dograć sprawę.

cammal
08-06-2011, 02:30
odgrzewam kotleta, może ktoś wyleje swoje żale na tego pixela, zbieram sie do zakupu i chetnie poslucham :)

czy jest jakas alternatywa z trybem FP ?

andrzejp
12-06-2011, 15:59
Tak, alternatywa jest, tańsze także dobre,
ale nie przenoszą TTL i krótkiego czasu,
który szczególnie w warunkach plenerowych jest baardzo przydatny.
Mam nowy zakupiony i potwierdzam wszystko co napisali poprzednicy.
Wprawdzie reklamowałem teraz bo jednak nie za każdym razem przenosi TTL i przepala
waląc pełną mocą. Jednakże uważam je za dobry wybór i czekam na kolejne, aż trafię na
dobre sztuki.

prz3mo
12-06-2011, 17:44
Wprawdzie reklamowałem teraz bo jednak nie za każdym razem przenosi TTL i przepala
waląc pełną mocą. Jednakże uważam je za dobry wybór i czekam na kolejne, aż trafię na
dobre sztuki.

Czyli nadal sobie z tym nie poradzili... szkoda.

andrzejp
13-06-2011, 12:25
Czyli nadal sobie z tym nie poradzili... szkoda.

No niestety, dam znać jaki będzie wynik wymiany na inny model.
jeśli będzie to dalej źle działać, to z przykrością zwrócę
i kupię inny. Ma ponoć wyjść nowy typ Phottixa z czasem także
bardzo krótkim no i TTLem.

unicode
17-06-2011, 15:30
Dla tych, którzy szukają info o wyzwalaczu Pixel TR-331, nie działa z d60 + Sb-900. Jak sprawdzałem to wybudzał lampę z uśpienia ale nie błyskał.

Kundzior
18-06-2011, 14:53
PHOTTIX Strato już od jakiegoś czasu przenosi iTTL na lampę główną, dzięki czemu lampa zewnętrzna też podobnie jak ten Pixel śmiga "radiowo". CLS i tak komunikuję się przedbłyskami. Coś mi tu ofiarą jakiegoś Marketingu.

unicode
18-06-2011, 23:02
chyba coś Ci się pomyliło, wedle opisu tego wynalazku "Nadajniki wyposażone w innowacyjną gorącą stopkę TTL umożliwiają przesył ustawień TTL do lampy zamontowanej bezpośrednio na nadajniku". Z tego wynika że ustawienia TTL nie są przesyłane do odbiornika.

AlleG
26-06-2011, 09:37
chyba coś Ci się pomyliło, wedle opisu tego wynalazku "Nadajniki wyposażone w innowacyjną gorącą stopkę TTL umożliwiają przesył ustawień TTL do lampy zamontowanej bezpośrednio na nadajniku". Z tego wynika że ustawienia TTL nie są przesyłane do odbiornika.
z tego wynika ze mozna na wyzwalacz zamontowac lampe, czyli.. eee.. aparat=>wyzwalacz=>lampa..?

a ja z troche inną sprawą.
w sumie gdzieś mam ittl, automatyka nie urządza mnie w zaden mozliwy sposób, nigdy.
Natomiast przy takiej ilosci wyzwalaczy radiowych jak mamy na rynku, czy jest coś, co daje mośliwosc kontrolowania MOCY lamp na odległosc? widziałem chyba ze PW mają takie pokretelka od -3 do +3 ev na każdą grupę ale to chyba do canona.

jakies info od zorientowanych w temacie?

media
12-07-2011, 15:07
z tego wynika ze mozna na wyzwalacz zamontowac lampe, czyli.. eee.. aparat=>wyzwalacz=>lampa..?

a ja z troche inną sprawą.
w sumie gdzieś mam ittl, automatyka nie urządza mnie w zaden mozliwy sposób, nigdy.
Natomiast przy takiej ilosci wyzwalaczy radiowych jak mamy na rynku, czy jest coś, co daje mośliwosc kontrolowania MOCY lamp na odległosc? widziałem chyba ze PW mają takie pokretelka od -3 do +3 ev na każdą grupę ale to chyba do canona.

jakies info od zorientowanych w temacie?

Ukazał się test najnowszej wersji wyzwalaczy radiowych Pixel TR-331 do Nikon:
http://www.mega-pixel.pl/Test-wyzwalacza-radiowego-Pixel-Knight-TR-331-do-Nikon-cinfo-pol-45.html

Z testu wynika że nie ma regulacji mocy błysku.

manfred
12-07-2011, 15:10
jakies info od zorientowanych w temacie?


Na rynku są tylko dwa radiowe wyzwalacze które mają regulacje mocy na odległość. PW i Radiopopper.

media
12-07-2011, 15:40
zgadza się , a z nich tylko Radio Popper działa. PW został wycofany w USA w związku z licznymi problemami. Trzeba czekać na nową wersję.

acjel
13-07-2011, 16:48
PW wycofany? chyba zart

marszull
13-07-2011, 17:11
PW wycofany? chyba zart

tez nic o tym nie slyszalem, moze jakis link?

daplo
13-07-2011, 17:54
od -3 do +1 mozna z poziomu puszki

tomek67
13-07-2011, 18:24
zgadza się , a z nich tylko Radio Popper działa. PW został wycofany w USA w związku z licznymi problemami. Trzeba czekać na nową wersję.
Można rosić o jakiegoś wiarygodnego linka ??
Kolega zarzuca forum postami reklamującymi PIXELe,
na kilkanaście jego postów to praktycznie wszystkie są z tym związane.
Osobiście podejrzewam kryptoreklamę.

acjel
14-07-2011, 09:23
fajnie, ciekawe jak sie rozlicza z tego. akurat PW wszedzie na swiecie jest "in stock", wiec chyba nie zostal w koncu wycofany. swoja droga nalezy pielegnowac takich userow, w smutny dzien zawsze mozna wyswietlic posty i sie pocieszyc..

tomek67
30-07-2011, 09:20
Kupiłem tego Pixela. Wczoraj trochę się nim bawiłem.
W przypadku kilku % fotek nie odpala lampy. W sumie to dla mnie było akceptowalne.
Z drobiazgów to mi się nie podoba włącznik i ekranik na odbiorniku.
Umieszczony jest tuż pod lampą, tak, ze dostęp do nich jest kiepski.
Z D5000 i SB-900 na dzień dobry musiałem ustawić korektę +1.0
I ogólnie wydaje mi się, że gdy lampa jest bezpośrednio na aparacie to wymaga mniejszych korekt dla poszczególnych fotek.
Kurcze chciałbym wiedzieć czy PW lepiej się sprawuje jeśli chodzi o to.
Tak swoja drogą to swoboda jest niesamowita gdy lampa nie jest uwiązana do aparatu.

golden
30-07-2011, 16:16
Kupiłem tego Pixela. Wczoraj trochę się nim bawiłem.
W przypadku kilku % fotek nie odpala lampy.

a podobno już w tych nowych pixelach jest już tak super - wszystko poprawione
i Pocket Wizardy niech się schowają - bo pewnie wadliwe jak ktoś sugerował już na tym forum



pozdrawiam

tomek67
31-07-2011, 08:27
Akurat te sporadyczny brak błysku mi nie przeszkadza bo zdarzało się to rzadko.
Bardziej mi nie pasowała ta konieczna korekta.
W dodatku ponieważ body ma tylko do +1.0 to trzeba dawać na lampie bo często przekracza ten zakres.
Zastanawiam się czy oddać czy nie.
Aha i system działa tylko z tymi lampami co są na liście.
SB-700 i tani Metz jakiego miałem odpalają na pełną moc.
Gdybym miał możliwość sprawdzenia PW w Wawie to bym się nie zastanawiał nad jego zakupem.

unicode
31-07-2011, 18:16
Nie martw się, że masz tylko +1, spróbuj pobawić się zwykłą korekcją ekspozycji gdzie w nikonach jest zazwyczaj do +5, to również ma wpływ na moc błysku.