Zobacz pełną wersję : D3000 i wężyk
Witam,
Czy do D3000 da się podpiąć wężyk spustowy? Kupiłem jeden (w opisie było że do d3000 pasuje) ale niestety ma inną końcówkę (mam na mysli wejście USB w body).
Pozdrawia
Dinopl
Nie da rady, D3000 mozesz wyzwolic ewentualnie z pilota, ale nie ma zadnego pasujacego wezyka.
No a ja gdzies slyszalem, ze wezyki sa do tych modeli, nawet widzialem na Aledrogo wezyk do Dxxxx i Dxx?!
Szczerze to bym jakis kupil, bo ostatnio zgubilem pilota i byla lipa na miejscowce......okazalo sie ze wpadl pomiedzy fotele w aucie:D
adolfik9501
12-09-2010, 16:18
No a ja gdzies slyszalem, ze wezyki sa do tych modeli, nawet widzialem na Aledrogo wezyk do Dxxxx i Dxx?!
Szczerze to bym jakis kupil, bo ostatnio zgubilem pilota i byla lipa na miejscowce......okazalo sie ze wpadl pomiedzy fotele w aucie:D
Hmm, a gdzie się taki wężyk podpina skoro w korpusie złącza nie ma?
Hmm, a gdzie się taki wężyk podpina skoro w korpusie złącza nie ma?
Tez sie zastanawiam, wlasnie znalazlem na aledrogo pilot radiowy do D90, odbiornik jest z kablem ale wtyczki nie pokazuja na zdjeciu:D Wydaje mi sie ze nie ma takiej opcji ale moge sie mylic;)
http://allegro.pl/pilot-radiowy-do-nikon-d90-mc-dc2-od-fripers-i1226345455.html
mam wrazenie ze to lekki walek;)
przem426
13-09-2010, 06:40
nie wiem dokładnie jak jest z d3000, ale d60 (którego odpowiednikiem jest właśnie d3000) pomimo posiadania złącza USB, możliwości podłączenia wężyka nie ma. podejrzewam że d3000 będzie tak samo wykastrowane.
na pewno zadziała pilot IR.
niestety sprzedawcy na allegro czasami albo robią ludzi jawnie w konia, albo zupełnie się nie znają... ostatnio widziałem nawet eneloopy o pojemności 2700mAh :D
Wężyk nabyłem na aukcji gdzie wyraźnie było napisane że do D3000, niestety końcówka nie pasuje do złącza USB w aparacie.
a do d5000?
http://allegro.pl/s-h-wezyk-spustowy-do-nikon-d90-d5000-mc-dc2-wawa-i1215111654.html
cos takiego wydaje sie byc okej?
ewentualnie pilocik
http://allegro.pl/radiowy-wezyk-spustowy-nikon-mc-dc2-d90-d5000-i1190184808.html
zadziala? wydaje mi sie ze jest w aparacie wejscie na kabel z taka koncowka ale nie ma zbyt duzego zblizenia wiec wole spytac zanim utopie bezsensownie pieniadze :p
adolfik9501
13-09-2010, 21:10
a do d5000?
(...)
D5000 ma wejście na wężyk MC-DC2. Pilot zaś to ML-L3. I ew. zamienników tego trza szukać.
Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.
adolfik9501
13-09-2010, 22:56
dziekuje :)
Nie dziękuj, to wszystko masz w instrukcji ;)
Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.