PDA

Zobacz pełną wersję : Remont pasa startowego w Warszawie



turecky
03-09-2010, 16:28
Warszawa robi to tak:
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8325713,Operacja_zamkniete_Okecie__Bedzie _chaos_i_zamieszanie_.html

A Frankfurt zrobił to tak:
http://www.ottopohl.com/Stories/2004_Stories/IHT%20frankfurt%20runway%20clip.pdf

W skrócie: u nas zamknięcie i chaos

Niemcy remontowali w nocy. W ciągu 7,5 godziny w nocy dla 15-metrowego odcinka pasa startowego:
-zrywano stara nawierzchnię i kilka warstw podkładu
-kładziono nowy podkład
-kładziono nowy asfalt
O godz. 06 rano pas startowy znowu był do użytku.

Można inaczej? Można :-)

freefly
03-09-2010, 16:37
Było na Discovery. Cały pas startowy wyremontowali bez przerywania pracy lotniska.:smile: Włącznie z zerwaniem wszystkich warstw.

eskimos
03-09-2010, 16:51
Może lepiej niech pracują w dzień i ktoś ma nad nimi kontrolę, w nocy to mogą wywieźć tłuczeń jak niedawno z autostrady i tragedia przy lądowaniu gotowa :mrgreen:

erde
03-09-2010, 16:54
Różnica polega tylko na tym, że Okęcie do Frankfurtu ma się jak Szymany do Okęcia :)