janek668
03-09-2010, 14:15
Witam serdecznie.
Zakupiłem obiektyw Exaktar Auto EE 1:2.8 135mm z mocowaniem na M42.
Mam problem z zamontowaniem go w moim D40. Wiem że w takim zestawie tylko pełny manual ale wracajac do tematu:
Tak wyglada sama przejsciowka zamocowana w body:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/a9oiko-1.jpg
źródło (http://i53.tinypic.com/a9oiko.jpg) czyli wszystko OK
Niestety teraz pojawiają sie problemy...
Przejsciowke wkreciłem w obiektyw aż do odczucia oporu i wyglada to tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/1zyx7hd-1.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/1zyx7hd.jpg)
Problem dotyczy dwóch rzeczy tj.
1. Czerwone zaznaczenie: Miejsce na bolec z body jest nie złej stronie, przez co po wkreceniu obiektywu w przejsciowke i zamocowaniu w body wyglada to tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/2enammf-1.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2enammf.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/33fbaxt-1.jpg
źródło (http://i55.tinypic.com/33fbaxt.jpg)
2. Zielone zaznaczenie: blokada bolca przysłony którą nie wiem jak zablokować.
Tutaj zwracam się z goraca prosba do drogich Uzytkownikow - prosze o pomoc co i jak zrobic zeby obiektyw poprawnie zamontowac z pelnia funkcji
Z gory dziekuje
Zakupiłem obiektyw Exaktar Auto EE 1:2.8 135mm z mocowaniem na M42.
Mam problem z zamontowaniem go w moim D40. Wiem że w takim zestawie tylko pełny manual ale wracajac do tematu:
Tak wyglada sama przejsciowka zamocowana w body:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/a9oiko-1.jpg
źródło (http://i53.tinypic.com/a9oiko.jpg) czyli wszystko OK
Niestety teraz pojawiają sie problemy...
Przejsciowke wkreciłem w obiektyw aż do odczucia oporu i wyglada to tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/1zyx7hd-1.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/1zyx7hd.jpg)
Problem dotyczy dwóch rzeczy tj.
1. Czerwone zaznaczenie: Miejsce na bolec z body jest nie złej stronie, przez co po wkreceniu obiektywu w przejsciowke i zamocowaniu w body wyglada to tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/2enammf-1.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2enammf.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/33fbaxt-1.jpg
źródło (http://i55.tinypic.com/33fbaxt.jpg)
2. Zielone zaznaczenie: blokada bolca przysłony którą nie wiem jak zablokować.
Tutaj zwracam się z goraca prosba do drogich Uzytkownikow - prosze o pomoc co i jak zrobic zeby obiektyw poprawnie zamontowac z pelnia funkcji
Z gory dziekuje