malyd77
03-09-2010, 04:01
Witam
Ostatnio obrabiałem sobie zdjęcia na moim laptopie Dell D400. Leciwa konstrukcja ale dla moich potrzeb wystarcza. Jednak ostatnio mało zawału nie dostałem. Obrabiałem sobie zdjęcia od kolegi z wesela pokazałem ludzią w internecie i wszyskim się podobały. Ale kiedy je wywołałem (FotoJoker przez ich aplikację) to odbitki były jak z innej bajki. Do tej pory zawsze obrabiałem zdjęcia i zostawiałem na komputerze, prawie nic nie wywoływałem. Wina leży pewnie w wyświetlaczu mojego laptopa. Laptop ma kilka lat więc i matryca jest do bani. Ponieważ ostatnio u mnie krucho z pieniędzmi na nowy komputer, pomyślałem że można by dokupic jakiś monitor zewnętrzny może być kineskopowy byłe by oddawał prawdziwe kolory i żeby to co widzę na monitorze odpowiadało temu co zobaczę na odbitce. I tu moje pytanie -> jaki monitor możecie polecić. Chodzi o koszta a więc na pewno używany, tylko jaki model (jakaś sprawdzona konstrukcja)
Z góry dzięki za wszystkie rady
Ostatnio obrabiałem sobie zdjęcia na moim laptopie Dell D400. Leciwa konstrukcja ale dla moich potrzeb wystarcza. Jednak ostatnio mało zawału nie dostałem. Obrabiałem sobie zdjęcia od kolegi z wesela pokazałem ludzią w internecie i wszyskim się podobały. Ale kiedy je wywołałem (FotoJoker przez ich aplikację) to odbitki były jak z innej bajki. Do tej pory zawsze obrabiałem zdjęcia i zostawiałem na komputerze, prawie nic nie wywoływałem. Wina leży pewnie w wyświetlaczu mojego laptopa. Laptop ma kilka lat więc i matryca jest do bani. Ponieważ ostatnio u mnie krucho z pieniędzmi na nowy komputer, pomyślałem że można by dokupic jakiś monitor zewnętrzny może być kineskopowy byłe by oddawał prawdziwe kolory i żeby to co widzę na monitorze odpowiadało temu co zobaczę na odbitce. I tu moje pytanie -> jaki monitor możecie polecić. Chodzi o koszta a więc na pewno używany, tylko jaki model (jakaś sprawdzona konstrukcja)
Z góry dzięki za wszystkie rady