PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d100 za 10999zł



mojnikon
02-09-2010, 16:24
Ciekawy artykuł:
http://wiecek.biz/nikon-d100-w-promocji-za-10999zl.html
Miłego czytania:D
Jeśli się powtórzył to do kosza.

Antonioo
02-09-2010, 16:28
ło matkooooo:D:D:D:D,

stock
02-09-2010, 16:42
taaa - to jeszcze pikuś. Kulpix za 4500zł !! :D To jest coś :)

M2SC
02-09-2010, 16:44
Ja slyszalem ze jak wchodzil to kosztowal 12k a ostatnio sprzedalem za 800 heh

Rycerz
02-09-2010, 16:49
tak było!!


pamietam jak kupowałem coolpixa8700 za 2600zł [ ale wstyd ]

Marcin Borkowski
02-09-2010, 16:55
nie ma co się tak ekscyować, w tamtych czasach t był szczyt techniki :)

robin102
02-09-2010, 17:01
Fajne wykopaliska, i pomyśleć, że teraz rozpuszczeni użytkownicy marki nikon chcą kupować D700 za 7tys zł. Zwariowali w tym Nikonie, powinni go sprzedawać przynajmniej za 30 tys zł.
ps
Postęp postępem, a aparat dalej zdjęć sam nie robi :( ;)

Blasius.G
02-09-2010, 17:05
Fakt. Przez pare lat te ceny opadaly szybciej niz winda w Intraco:) W 2004 kupowalem najprostszego canona A70 za 1400 w media marktcie, a teraz podobny kosztowalby ze 400zl. Karta CF 128MB sandisca do niego 99zl. (pod dwoch latasz matryca 3.2 megapixeli odmowila posluszenstwa)

Zauwazcie, ze do niektorych sprzetow w tych gazetkach dawali PS2 Elements w cenie produktu.

Pimps
02-09-2010, 17:09
Ja w roku 2003 D100 kupiłem za 12 tyś. a 2001 coolpixa5700 za 4300 zł.

KaeF
02-09-2010, 17:13
Miał kto może tego kodaka z pierwszej strony gazetki? Na alledro brak, na iebaju brak. Znalazłem specyfikację na dpreview i w sumie gdyby nie ISO, to byłby aparat dla mnie:D

kolumb
02-09-2010, 17:24
Ja swojego D100 kupiłem w 2002r. okazyjnie za jedyne 9700zł. Radość była ogromna bo kosztowały w sklepie około 12000zł

krzysztof jot
02-09-2010, 17:55
niestety zgubiłem linka do oferty D1x .... przypomnę - 2mln pixeli coś 34-38 tys ;) . Sam za d100 płaciłem prawie 12tys.

a u znalazłem teraz http://www.fotografia.idg.pl/aparaty_c/0087.html - prawie 30tys. Jednak najlepsza lokata kapitału to wychodzi na kartach pamięci :)

R0bert
02-09-2010, 20:39
Radze spojrzec obok, FX od Kodaka za drobne 30tys, i to wiecej mpxow niz D700 ;)

Brazilianpitbull
02-09-2010, 22:07
Miał kto może tego kodaka z pierwszej strony gazetki? Na alledro brak, na iebaju brak. Znalazłem specyfikację na dpreview i w sumie gdyby nie ISO, to byłby aparat dla mnie:D
Oj to chyba kiepsko szukasz albo masz innego ebaja ;P http://photography.shop.ebay.com/Digital-Cameras-/31388/i.html?_nkw=Kodak+DCS+14n&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

cyrusvirus
03-09-2010, 10:30
Łał :) No ładnie :) Ciekawe jaka była cena Olka E20, której bali się napisać ;) Karta CF 1GB za 1k ... :)

mycza
03-09-2010, 13:25
Tamte ceny to jakiś kosmos:smile:

wĄs
03-09-2010, 13:27
a ja w podstawówce kupowałem po cichaczu MDM-y i paliłem za blokiem z kolegami...Składaliśmy się we trzech bo drogie były - 7900 zł.

Rycerz
03-09-2010, 13:36
a ja kupowałem pączki za 100zł, i jaki to ma związek z tematem? :-P

Mavierk
03-09-2010, 15:06
tak patrzę na sample z tego d1 i... kurde, te 2,7mpix to aż nad to na odbitki 30x40 :D

bogdi64
03-09-2010, 15:28
a pamiętacie coś takiego jak sony mavica, nośnikiem były dyskietki i przy odrobinie szczęścia mieściło się tam 11-12 fotek, na dole zdjęcie w pełnej rozdzielczości !!!, kosztował on więcej niż dziś D700


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/i/mvc079f.jpg/)

do dziś zachowałem w domu kartę pamięci MMC o pojemności 4MB, kosztowała wtedy, prawię wypłatę nauczyciela

HYPER
03-09-2010, 15:37
zdjęcia widac ladne z tej maviki wychodziły ;)

velaskez
03-09-2010, 18:25
bagdi to zdjęcie specjalnie? czy przez przypadek:D?

frostic
03-09-2010, 20:55
Pamiętajmy też, że wtedy te 10 koła miały o wiele większą wartość niż dzisiejsza suma o identycznym nominale.
W przeliczeniu na wypłaty, flaszki czy bochenki chleba, jak kto woli ;)
Chyba lekko 2x tyle można liczyć. Tym ciekawsza i cenniejsza jest ta gazetka ;)

bogdi64
03-09-2010, 22:29
to fotka z 99r, bez "dotykania" ;) - tak pracowała mavica, brało się 10 dyskietek i jechało na wczasy, a cyfraka można było wyjąć wszędzie bo ludzie nie wiedzieli co to więc łatwość fotografowania była większa :)
co do późniejszych cen - D100 płaciłem 8600 prosto zza zachodniej granicy (tam było taniej), a za sigmę 18-50 3,6-5,8 (pierwszy obiektyw dx) 1000 złociszy - sprawdziłem w 2002 roku na początku dolar był droższy niż teraz, przekraczał 4 zł, ale litr benzyny 95 kosztował średni 2,90

Psychotrop
04-09-2010, 11:43
zdjęcia widac ladne z tej maviki wychodziły ;)

nie z maviki, a ze stanika i nie zdjęcia a ...... :mrgreen: :D

lukiii
04-09-2010, 13:37
Ta mavica to musiała być strasznie drogim gadżetem, bo jakość obrazu bardzo dyskusyjna ;)

Mavierk
04-09-2010, 13:43
lukiii, co masz na myśli? Moim zdaniem wszystko wyszło całkiem ładnie... :D

lukiii
04-09-2010, 16:00
No prawie wyszło ;)

bogdi64
04-09-2010, 16:31
wy tylko - wyszło, nie do końca wyszło, a ja chciałem pokazać fotki z aparatu z 1999 roku, no dobra kontynuując następna fotka również z Sony i z tamtego okresu, na tyle istotna, że to Mariusz Czajka przy realizacji serialu świat Według Kiepskich, jednego z pierwszych 10 odcinków, jeszcze robionego w "normalnym" mieszkaniu (dla wrocławiaków ul.Podwale), fotka również bez obróbki i w pełnej rozdzielczości


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img693.imageshack.us/i/mvc055f.jpg/)

a skoro się nasuną wątek historyczny do dokładam fotkę z 2000 roku - tym razem olek 2 Mpix, w słusznej koncepcji męskiego wieczoru (moja parapetówka), nie muszę dopisywać, że bez ingerencji programowej - upiększającej, bo co upiększać w tak pięknej i doniosłej chwili


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img409.imageshack.us/i/p1010002b.jpg/)

no i na koniec - początek roku 2001, cena lustrzani 3Mpix, była porównywalna z ceną nowego Poloneza w salonie, do dziś na ścianie mam powiększenia A4 i nie muszę się wstydzić za jakość fotek, a dziś ta rozdzielczość dyskwalifikuje telefon komórkowy, ja byłem zadowolony z jakości obrazka i uzyskiwanych powiększeń, dla mnie tamte fotki dawały namiastkę negatywu (oczywiście fotki nieobrabiane)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/i/img3642te.jpg/)

i jak nie TRZYMAĆ - tego starszego klimatu ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/i/img0017ws.jpg/)

no i powstał wątek historyczny ..........

pawulon
04-09-2010, 17:01
Dla mnie to ten KODAK jest interesujący. Bo to w końcu pełna klata była i to 14MPix!!!. Teraz korpus kosztuje 2700zł, ale szumy na ISO 400 jak w D700 na 6400 :)

bogdi64
09-09-2010, 15:41
na koniec dołożę z 2003 roku, chyba z najlepiej "obrazującego" kompaktu - oczywiście bez obróbki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img840.imageshack.us/i/fofoplaza.jpg/)

mww7
09-09-2010, 17:59
10999 zł za D100 to całkiem niezła cena :D ... ,

... w porównaniu np. do Kodaka NC2000e który w 1994 roku kosztował niemal 18.000 USD (w promocji dla Associated Press : $16,950 ) .

W tej cenie był Nikon F90x, twardy dysk (taki jak w laptopach) oraz ładowarka (wielkości cegły).

Co do parametrów :
- Wszelkie funkcje dostępne jak w F90x (tylko ISO w zakresie 100-1600)
- CCD o rozdzielczości 1024 x 1280 (1.3MP) i dość nietypowej proporcji - 5:4 (crop ~1.6x) , bez HotMirror'a (filtr odcinający podczerwień) który musiał być nakręcany na obiektyw.
- dysk : 170MB
- zapis w tylko formacie RAW - TIFF, jedno zdjęcie ~1MB
- Ekran LCD - brak (tylko malutki wyświetlacz pokazujący ile pozostało zdjęć )

A zdjęcia robiło takie: (po kliknięciu pełna rozdzielczość )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img713/5015/dcs00760.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img706/2592/dcs00620.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img812/5307/dcs00550.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img26/8468/dcs00540.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img801/5246/dcs00300.jpg)