PDA

Zobacz pełną wersję : Małpka z dobrym obiektywem i matrycą



Annihitek
01-09-2010, 17:07
Witam,

Przymierzam się do kupna małpki, która ma zastępować lustro w sytuacjach, w których go nie mam przy sobie.

Najważniejsze rzeczy, które mnie interesują:

- Jak najmniejsza ilość MPix (do 8 max)
- Jak najmniejszy zoom w obiektywie, najlepiej stałka

Powyższe założenia spełnia doskonale Sigma DP1 czy DP2 tam nawet, ale jeszcze:

- Nienaganna prędkość działania
- Odporność na warunki zewnętrzne.

W tej chwili wynalazłem:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-coolpix-l21-aparat-cyfrowy-brazowy.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/praktica-dpix-5000wp-pomaranczowy.html

Praktica bardziej parametrami mi odpowiada, bo jest odporna, posiada małą matrycę i stałooginiskowy obiektyw, pytanie tylko czy działa szybko?
Coolpix znalazłem w ramach drobnego kompromisu.

A Wy co byście polecili w cenie do 1000 zł?

Antonioo
01-09-2010, 18:12
rzeczywiście w tych kompaktach z linków, moc drzemie niesamowita....;)

uwaga uwaga....

nikon l21- To demon szybkości!,zabija ostrością i powala niezawodnością.
jego superrerokokątny obiektyw (41-145), jest wprost niezastąpiony ,sprawdza się w każdych warunkach.Wspomnieć należy również o jego super hiper jasności! 3,1-6,7! w końcu zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach przestaną być zmorą! a w połączeniu z świetną czułością iso i elektroniczną stabilizacją stwarzają wprost niezawodne narzędzie pracy każdego profesjonalisty. Pamiętajmy również o możliwości wiernego oddawania barw. Barwy po prostu wzorowe. W końcu ocenienie zdjęć pod kątem kolorów i ostrości przestało być zmorą! dzięki niesamowitemu ekranowi lcd tft o niesamowitej jak na dzisiejsze czasy rozdzielczości 230 tys. no aparat po prostu zabija konkurencję. Aparat posiada lampę wbudowaną, rarytas w dzisiejszych czasach.Czas ładowania to tylko 4 s!. dzięki niej będzie można uniknąć czerwonych oczu i nieładnych przepaleń 1 planu, gdyż ma niebywały zasięg do 3 m. a w połączeniu z stabilizacją elektroniczną i świetną czułością iso ,staję się niesamowitym narzędziem pracy wprost dorównując cls-owi.
z plusów należy również wspomnieć o gwincie na statyw.

Pawel Pawlak
01-09-2010, 18:25
Witam,

Przymierzam się do kupna małpki, która ma zastępować lustro w sytuacjach, w których go nie mam przy sobie.

Najważniejsze rzeczy, które mnie interesują:

- Jak najmniejsza ilość MPix (do 8 max)
- Jak najmniejszy zoom w obiektywie, najlepiej stałka

Powyższe założenia spełnia doskonale Sigma DP1 czy DP2 tam nawet, ale jeszcze:

- Nienaganna prędkość działania
- Odporność na warunki zewnętrzne.

W tej chwili wynalazłem:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-coolpix-l21-aparat-cyfrowy-brazowy.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/praktica-dpix-5000wp-pomaranczowy.html

Praktica bardziej parametrami mi odpowiada, bo jest odporna, posiada małą matrycę i stałooginiskowy obiektyw, pytanie tylko czy działa szybko?
Coolpix znalazłem w ramach drobnego kompromisu.

A Wy co byście polecili w cenie do 1000 zł?

Trochę dołożyć i kupić: http://forum.nikoniarze.pl//showthread.php?t=142045
Dziś go pierwszy raz sprzedawałem - fantastyczne wrażenie robi ten aparat - super wykonanie i naprawdę dobra jakość zdjęć. No i obiektyw - 24mm na szerokim końcu i jasność 1.8-2.4
Jeśli maiłbym uzupełniać lustrzankę kompaktem, to albo "byle co" za 200zł albo jeśli za większe pieniądze to własnie tym EX-1

wasilewk
01-09-2010, 18:28
A co myślisz o G12 ?

Antonioo
01-09-2010, 18:34
z kompaktów za 200 zł to interesujące jakiś czas temu wydały mi się

pentax optio e90
fuji av100,albo ax200 ---nie pamiętam dokładnie

Tommy
02-09-2010, 12:08
A co myślisz o G12 ?

myślę że jak wyjdzie wreszcie to może być fajniejszy od G11 ;)