PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d90 + grip. pokrowiec



loludek
31-08-2010, 17:45
Witam,

Potrzebuje pokrowec do nikona d90 z gripem. Nie ma to być ogromna torba na objektywy itd.
Mam kit 18-105 i grip. Czy ktoś może mi polecić coś co na 100 % zmieści aparat i nie kosztuje fortuny?

damian.dab85
31-08-2010, 19:26
Do jakiej kwoty ?

damian.dab85
31-08-2010, 19:28
Sprawdź tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=151041)

Kurcze zmęczenie; nie doczytałem, że potrzebujesz pokrowiec. A nie lepiej kupić torbę ? Z czasem przyjdą inne akcesoria i kolejny wydatek na torbę:) Pozdrawiam

Eryko
01-09-2010, 22:47
mam toploadera lowepro TZL 2 to jest taki toploader z tych najtanszych bardziej to jest kabura , wchodzi tam d90 z gripem ale jest to na styk powiem ze trzeba sposobem sprzet wkladac generalnie lekko ciasno wchodzi , natomiast na długosc spokojnie wchodzi z zapientym 70-300. inny temat ze jak już wybierzesz większego toplaodera to automatycznie na długośc jest duży co dla kita jest rozwiązaniem takim sobie . Ja co prawda mam dodatkowo torkę na cały dobytek a ten pokrowiec to na szybkie wycieczki .
Moze pomyśl nad lowepro inwers 100 lub 200 jest to torba ktorą można nosić na bidrze ma pas biodrowy albo normalnie na ramieniu. Tylko że cena coś ok 200 zł , na popularnym portalu , natomiast w sklepach to na głowy poupadali i ponad 300 krzycza .

loludek
05-09-2010, 10:46
Nadal nic nie znalazlem. Torby nie chce bo kazda jest jednak duza.

Czy do tego "lowepro inwers 100" trzeba odpinać szkło ?

loludek
05-09-2010, 12:59
Waśnie natknąłem sie na coś takiego

http://allegro.pl/lowepro-toploader-pro-65-aw-foto-net-i1215186617.html

http://allegro.pl/lowepro-toploader-55-aw-czarny-lub-niebieski-i1215186630.html

co Wy na to ?

Rossi_PL
05-09-2010, 14:23
Nie wiem czy pomoge, ale napisze cos od siebie.
Sam nosilem to co mam w podpisie w Kata DC-441. Owszem, torba rozpychala sie, bo grip sporo namieszal z wymiarami, ale bylo wszystko na styk i to tylko kiedy obiektywem w dol byl zestaw.
Pozniej chcialem jednak cos wiekszego i przebieralem troche toreb w sklepie w Łodzi: Naneu C500 (za mala), C700 (duuuuza), Lowepro Nova (drazni mnie ta odstajaca klapa z przodu;)).
Kata DC-441, jest waska, jak sie nia niesie na ramieniu to nie odstaje przesadnie, tylko taka smukla jest i mi to bardzo pasowalo:)
Ale sprzdalem ja koledze (D90 + 16-85 na body + 70-300VR) i zanabylem sobie... Kata DC-443, ta juz jest znacznie szersza, przygotowana ewidentnie do body + grip, teraz mam nawet luz w torbie:) Niestety juz nie jest taka waska i nie nosi sie jej tak super;)

PS. Zerknij w link:
http://www.cambags.com/bag-type/shoulder-bags-menu/kata-shoulder-bags/item/344-kata-dc-439.html
Model nizej od 441 jest wlasnie 439, jest waska, z gripem juz raczej nie wejdzie nic, skoro 441 rozpychalem to 439 sie nie zamknie;)

wist
13-09-2010, 19:08
Loludek - szukasz małej torby na zestaw który posiadasz. Odepnij gripa, gdyż przy wymiarach D90 przy N18-105 nie jest on aż tak potrzebny. Targasz ze sobą niepotrzebne dekagramy, a chcesz to upchnąć w małej torbie. Na akumulatorze w D90 zrobisz ok. 800-1200 zdjęć, więc na wypad za miasto czy do Cioci na imieniny - wystarczy. W d90 przy 1 obiektywie typu spacerzoom aparat bez gripa stał się w moim przypadku bardziej poręczny, mniejszy zestaw i wygodniejszy.
Rozważ taką ewentualność. Nie wszędzie gripem trzeba szpanować podnosząc wielkość aparatu. czasami liczy się również wygoda.

loludek
25-09-2010, 01:34
wist, troche racji masz. Ale tylko troche, moze objektyw mam słaby ale aparat wykorzystuje na 100%, wiec grip jest mi niezbedny. Czasami bez prądu przemieszczam sie przez tydzień.

Dla wszystki którym grip jest niezbedny polecam do nikona d90 Lowerpro toploader zoom 50 aw. Cena 140 w saturnie. Ma jakieś wodoodporne bajery, jest mały i wogodny w otwieraniu i pakowaniu.

To tyle dzieki za wypowiedzi.