PDA

Zobacz pełną wersję : [AKU] EN-EL3a od D70s - w miejsce EN-EL3 do D70



ddMON
03-05-2005, 16:13
Od dawna już planuję zakup rezerwowego AKU do mojego Ssskarbeczka ale jakoś na razie, nie udało się zrealizować tego śmiałego planu 8)

W związku z premierą D70s, zainteresowałem się poniższą informacją:
Nikon D70s sprzedawany będzie wraz z nowym akumulatorem EN-EL3a, który w optymalnych warunkach wystarczy do wykonania 2,500 zdjęć (o 500 więcej niż D70 wraz EN-EL3). Jednocześnie nowy aparat jest zgodny ze starszym typem zasilania.
wyczytaną z poniższego źródła:
odnośne źródło informacji (http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=2904)

Interesuje mnie, czy ta wspomniana na końcu cytowanego przeze mnie tekstu zgodność jest prawdziwa w obydwie strony.
Tłumacząc na nasze, jeżeli będziecie mieli już jakieś sprawdzone wieści dajcie znać, czy nowe AKU pasuje do D70! :wink:
Niezła elektrownia jak na takie maleństwo! :shock:

-------
Właśnie pomyślałem o jeszcze jednej kwestii - ŁADOWARKA!!!
W D70 jest MH-18, a w D70s MH-18a
No i pojawia się pytanie:
Czy mając D70 mogę używać nowego AKU EN-EL3a i czy to AKU można ładować ładowarką "starego" typu, czyli MH-18?
Jeżeli nie, to szkoda zachodu na te nowości - nie opłaci się! :roll:

irekka
03-05-2005, 18:08
Temat ciekawy - ale zwróć uwagę na to, że nowy en-el3a będzie na początku tylko firmowy, a co za tym idzie drogi. Zamienniki do en-el3 sa na tyle tanie (np na allegro) i dobre, ze nie ma sensu kombinować. A tak mi się nasunęło, ze znając nikona to na pewno nie da się uzywać tych akumulatorków i ładowarek zamiennie. Nie będa kodowac napięcia (-: ale zmienia np rozstaw styków, lub wprowadzą dodatkowa prowadnicę.

Obejrzałem zdjęcie ładowarki na dpreview - wygląda, że powinna byc zachowana kompatybilnośc wstecz. To mnie zaskoczyli. Czekam z niecierpliwością na en-el3z - jezeli zachowają liniowa skalę i z każdą literką będzie można robić 500 zdjęć więcej to z "z" bedzie tego jakieś 14 tys.

vuki
03-05-2005, 21:45
ty nie mysl tylko kupuj, najtanszy zamiennik na allegro.
firma APART jest solidna i od niej kupilem
wlasnie wrocilem z 4 dniowego szalenstwa i 2 aku mi starczyly na cala impreze
a aparat chodzil non-stop
"taniosc" to jest kierunek wlasciwy :mrgreen:

adik
03-05-2005, 22:04
Ja mam aku z Foofa...Wypas.A jaka cena...19.50 :> rotfl doslownie.ODstepstw w dzialaniu nie poczulem :)

ddMON
03-05-2005, 22:40
No dobra, jak jesteśmy już w temacie, to pochwalicie się jakie macie pojemności tych zastępczych AKU?! :wink:

Vuki - APART na Allegro, to jedynie ma konfekcję damskę w ofercie? :mrgreen:

Adik - co to jest ta foofa?! :shock:

Bajupolska
03-05-2005, 23:09
Witam
Kupiłem zastępczy i nie żałuję. Nie ustępuje orginalnemu. Już się nim chwaliłem pod adresem :
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=93382&highlight=#93382

[ Dodano: Wto 03 Maj, 2005 23:16 ]
Zapomniełem dodać - pojemność zastępczego identyczna jak orginału - 1400 mAh

chalzen
04-05-2005, 19:11
Interesuje mnie, czy ta wspomniana na końcu cytowanego przeze mnie tekstu zgodność jest prawdziwa w obydwie strony.
-------
Właśnie pomyślałem o jeszcze jednej kwestii - ŁADOWARKA!!!
W D70 jest MH-18, a w D70s MH-18a


tak-jest zgodność-nowe aku od D70s można spokojnie zapakować do D70, D100. D50
Ładowarka od D70 będzie prawidłowo, bez żadnych kombinacji ładować nowe aku

stig
04-05-2005, 19:34
No dobra, jak jesteśmy już w temacie, to pochwalicie się jakie macie pojemności tych zastępczych AKU?!

Moj ma 1800 mAh... I rzeczywiscie trzyma zauwazalnie dluzej niz oryginal. Takze kupilem na Allegro, ale nazwy sprzedawcy nie pomne.

irekka
04-05-2005, 19:53
Ta nowośc en-el3a ma miec pojemność 1500mAh - oznacza to wzrost pojemności w stosunku do standardowego o 100mAh co stanowi 7%. Przy założeniu liniowości to oznacza 140 więcej zdjęć. Ale to są dane których nie da się zweryfikowac ponieważ wynik taki uzyskano w laboratorium. Zakup akumulatorka o większej pojemności pozwoli na zrobienie wiekszej ilosći zdjeć niż en-el3a. Odświeżanie na siłę, dodawanie literek a lub s ma głównie marketingowy cel - co zreszta jak widać po tym poscie jest skutecznym zagraniem.