PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba do wędkarzy (wycena sprzętu)



emet_b
30-08-2010, 11:43
Miało się kiedyś w życiu przygodę z wędkarstwem (nawet się w reprezentacji powiatu było;)), jednak to stare czasy. Porządkując szafę odkurzyłem moje zabaweczi z tamtych lat, a że od 5 lat ani razu kija w ręku nie trzymałem, postanowiłem zamienić stare hobby na $.
I tu prośba do Was-gdybyście mogli mi nakreślić ile mógłbym za te kołowrotki dostać, będę "dźwięczny".

1) D.A.M Quick Finessia 2- w stanie dobrym, z małym ale: przełącznik sprzęgła ma 3 tryby- sprzęgło wyłączone, sprzęgło włączone i sprzęgło włączone z dźwiękiem- taki pierdzioszek. I właśnie na tym pierdziochu przełącznik się zablokował. Pewnie nie trudno to naprawić.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/i/emt9180.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/i/emt9179.jpg/)

2) Okuma Chaser BX-30. 1 łożysko.
Stan dobry, ale od nowości sprzęgło nie blokuje korby od razu tylko można ją cofnąć o kilkanaście stopni-tak chyba nie powinno być.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img375.imageshack.us/i/emt9173.jpg/)


3) Dragon titan RD 120- stan świetny, po prostu. 1 łożysko.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/i/emt9169.jpg/)

4) Jaxon FT 100- stan świetny. 4 łożyska.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/i/emt9176.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/i/emt9175.jpg/)


5) Mój ulubiny sprzęcik-Jaxon Size 100 Elegance HM. 3 łożyska. Stan perfekt.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/i/emt9177.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/i/emt9178.jpg/)




Kołowrotki bardzo mało używane, wszystkie z nich to nagrody w zawodach, a ja w 95% połowów na tyczki łowiłem. Do każdego z nich mam zapasową szpulę.

Gdyby ktoś chciałby wziąć ode mnie hurtem całość za przyzwoity pieniądz to ja chętnie.
Mam jeszcze kilka wędek, ale to może później.

emet_b
30-08-2010, 18:10
to zapytam inaczej: można za ten sprzęt dostać ze 200pln??

fibolg
30-08-2010, 18:29
Czasem trochę moczę kija i jeżeli o mnie chodzi to... ze względu na pierwsze te 4 słowa, największą wagę przykładając do słowa "trochę" - aż 5 szpulek nie potrzebuję. Gwarantuję, że większośc wędkarzy-fotografów również będą one zbędne.
Z wędkarstwem jak z fotografią - lepiej dac raz a dobrze :) Sprzęt masz nie najmłodszy a teraz z tego co wiem to 8 łożysk nie jest niczym szczególnym.
Propozycja - wystaw na allegro BCM i zobaczysz co są warte... rynek zawsze dyktuje ceny.

emet_b
30-08-2010, 18:31
Czasem trochę moczę kija i jeżeli o mnie chodzi to... ze względu na pierwsze te 4 słowa, największą wagę przykładając do słowa "trochę" - aż 5 szpulek nie potrzebuję. Gwarantuję, że większośc wędkarzy-fotografów również będą one zbędne.
Z wędkarstwem jak z fotografią - lepiej dac raz a dobrze :) Sprzęt masz nie najmłodszy a teraz z tego co wiem to 8 łożysk nie jest niczym szczególnym.
Propozycja - wystaw na allegro BCM i zobaczysz co są warte... rynek zawsze dyktuje ceny.

zapewne wrzucę na allegro, ale dobrze, że wspomniałeś o standardzie 8 łożysk-trochę przeredaguję swoje oczekiwania finansowe;)
dzięki

wilk325
30-08-2010, 20:11
teraz z tego co wiem to 8 łożysk nie jest niczym szczególnym.

No właśnie, to podobnie jak z matrycą i ilością pikseli;), na diabła mi te 8 łożysk, chyba tylko po to aby zwiększyć ciężar:(. Najlepsze kołowrotki to te, które mają 3 lub 4 łożyska, ale najlepszej jakości i w miejscu w którym są one niezbędne: rotor, kabłąk i korbka.

docxxx
30-08-2010, 20:24
W takich sytuacjach zaczynam rozumiec znajomych, ktorzy patrza na mnie jak na dziwaka, jak komentuje szkielka, body i osprzet foto;)

wilk325
30-08-2010, 20:36
to zapytam inaczej: można za ten sprzęt dostać ze 200pln??
Jak znajdziesz wędkarza, który lubi mieć to powinieneś dostać, ale jeżeli kogoś co naoglądał się katalogów i naczytał "mądrych" gazet to nie sprzedasz nawet za 50PLN:(
A swoją drogą wystaw na a......,