PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 24mm f1.8 - pytanie techniczne.



gregory_21
28-08-2010, 01:37
Witajcie,

Kupiłem Sigmę 24mm 1.8 z Back Focus'em, bo musiałem.
Potrzebowałem szerokiego kąta na gwałt, bo termin wykorzystania przyznanych z UE środków zbliżał się nieubłaganie a nieszczęśliwie trafiłem na okres, kiedy w krakowskich sklepach była jakaś posucha na wszelakiej maści sprzęt foto (1 sztukę mi sprowadzili z wielkimi problemami, 2gą udało mi się namierzyć niedaleko... w Warszawie).

W każdym razie już podczas testów zaobserwowałem, że ostrząc na skroń osoby stojącej do mnie bokiem otrzymuję ostry bark, który znajduje się bliżej mnie (o ile dobrze to rozumiem, mam do czynienia z BF).

Korekta w D700 niewiele dała: ustawienie na -20 powiedzmy załatwia sprawę, ale przydałoby się jakieś -22 lub nawet -23, żeby było ostro w punkt.

Moje pytanie brzmi: czy można wysłać szkiełko do serwisu Sigmy bez body z adnotacją, że posiada wadę, która jest korygowana przez ustawienie w D700 na -20?

Chodzi mi nie o idealne wyregulowanie obiektywu pod body ale o przesunięcie tej wady bliżej 0 (zera na skali w body) i niech wtedy wymaga powiedzmy korekty +/- 5... jakoś przeżyję ;)

Czy ma ktoś tego typu doświadczenia i może się nimi podzielić?
Nie mam szans na pozbycie się body na 3-5 tygodni w zależności jak wiatr zawieje.

W sumie to w ogóle nie chciałbym się go pozbywać, bo jakoś tym wszystkim serwisom nie ufam ;)

Agraf
30-08-2010, 14:22
Jak pytałem w sigmie bo brałem 50/1.4, (24 też leży w zakresie moich zainteresowań), to mówili, że z kalibracją obiektywu wyrabiają się w 10 dni. Mówili, że wysyła się wraz z body więc czekam, aż się sezon skończy bo mam chyba lekki ff.

gregory_21
30-08-2010, 16:08
Jak pytałem w sigmie bo brałem 50/1.4, (24 też leży w zakresie moich zainteresowań), to mówili, że z kalibracją obiektywu wyrabiają się w 10 dni. Mówili, że wysyła się wraz z body więc czekam, aż się sezon skończy bo mam chyba lekki ff.

Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że nie ma innej opcji regulacji jak tylko z body.
Czas realizacji od 2 do 10 dni roboczych (wysyłka do nich na własny koszt).

Mój problem polega na tym, że mam delikatne lęki przed wysyłką D700, bo w razie W to dla mnie duża strata.
W związku z powyższym chciałem zapytać jeszcze o taką rzecz:

mam D90, która w połączeniu z tym szkłem też ma BF (nie wiem jaki dokładnie, bo nie ma opcji korekty). Czy wysyłając obiektyw z tym body mogę liczyć na to, że po kalibracji pod D90 wada zmniejszy się również w D700?

Jak już napisałem nie chodzi mi o idealne zero na skali ale coś +/- 5.

Agraf
30-08-2010, 18:41
Zdecydowanie tak!

--Richie--
30-08-2010, 18:46
Tak na zwiększenie zaufania.http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2024499&postcount=171

Wysłałem S24/1,4 razem z D700 tak dla jasności.



mam D90, która w połączeniu z tym szkłem też ma BF (nie wiem jaki dokładnie, bo nie ma opcji korekty). Czy wysyłając obiektyw z tym body mogę liczyć na to, że po kalibracji pod D90 wada zmniejszy się również w D700?


Jeśli wyregulują pod D90 to pod D700 też będzie dobrze.Jest tylko jedno pytanie czy D90 i D700 mają dobrze (AF bez BF/FF) działające AF z resztą Twoich szkieł?

gregory_21
31-08-2010, 00:13
Zdecydowanie tak!

Dzięki za info ;)


Tak na zwiększenie zaufania.http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2024499&postcount=171

Wysłałem S24/1,4 razem z D700 tak dla jasności.

Stres o D700 to jedno ale w sumie musiałbym poczekać na koniec sezonu, żeby go wysłać i to drugi problem.
A skoro:


Jeśli wyregulują pod D90 to pod D700 też będzie dobrze.Jest tylko jedno pytanie czy D90 i D700 mają dobrze (AF bez BF/FF) działające AF z resztą Twoich szkieł?

to wyślę z D90, bo z żadnym innym szkłem nie miałem problemów ani na D90 ani na D700, więc to tylko i wyłącznie przypadłość tej Sigmy.

Jak już wspomniałem nie zależy mi na idealnym zerze, więc powinno się udać ;)

Dziękuję bardzo za wpisy w wątku ;)
Jak wyślę i wróci to dam znać jak się wszystko potoczyło ;)

Pozdrawiam