PDA

Zobacz pełną wersję : PhotoShop CS2 i HDR



stig
02-05-2005, 13:07
Zrobilem dzisiaj na szybko tescik i skleilem male porownanie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/05/hdr-1.jpg
źródło (http://www.saldat.pl/upload/hdr.jpg)

Saint
02-05-2005, 13:09
tu i tu wg. mnie widac plusy i minusy

matej
02-05-2005, 13:36
Saint,
po prostu plusy i minusy, czy tez mozesz je zwerbalizowac/skwantyfikowac?

Saint
02-05-2005, 21:37
cameraone:

widac wyraznie (przynajmniej na moim dobrze skalibrowanym monitorze) po lewej stronie twarzy przypalenie delikatne na 3-ch palcach dloni tez, bluska wygladaj na biialawyrazna buzia na drugim planie ...

photoshop cs2:

dla mnie buzia jest matowa nie widac prawie wcale cienia na twarzy i przepalen ktore byly widoczne na cameraone, bluzka wyglada jakbuy byla niedoprana, a cale zdjecie jak robione L-ka gdyz widze to co mnie zawsze denerwowal,o po zrobieniu zdjecia canonem 300D takie lekkie mydelko czy tez mgielka jak kto woli ...

cahe
03-05-2005, 14:46
Fajne... musze wyprobowac :-).

szymony
05-05-2005, 14:35
A wytłumaczcie mnie co to one HDR jest i z czym to się je, bo ja PS mam w opemusie i na tym sie za bardzo nie znaju :wink:

Władca Pixeli
05-05-2005, 15:00
High Dynamic Range (HDR) Work with images in 32-bits-per-channel, extended dynamic range. Photographers can capture the full dynamic range of a scene with multiple exposures and merge the files into a single image.

Czyli skladanie bracketingu w jedno poprawne zdjecie

romejo
07-05-2005, 19:23
Wroce do tego watku
Zainstalowalem CS2 i usiluje przetestowac opcje laczenia warstw HDR
I oto co wywala PS :
"There is not enough dynamic range in these photos to construct a useful HDR image"
Czy ktos mnie moze oswiecic

Anonymous
07-05-2005, 19:46
W instrukcji napisano, że nalezy skleić minimum 3 zdjęcia wykonane z braketingiem 2 EV. To powinny być trzy zdjęcia, nie trzy razy wywołany RAW.

romejo
07-05-2005, 20:17
juz testuje

no niesty dalej to samo
Otwarlem nefa i zapisalem go -2EV, 0EV, +2EV
Dostaje ten sam komunikat

Anonymous
07-05-2005, 20:28
Otwarlem nefa i zapisalem go -2EV, 0EV, +2EV
Musisz zrobić trzy zdjęcia, a nie wywołać trzy razy to samo zdjęcie. Stig zamieszał i tela. HDR do zdjęć ludzi się nie nadaje.
Jak chcesz widoczek w HDR - włącz braketing 3x lub 5x z krokiem 2EV (da się - empirycznie sprawdzone) i zrób trzy (czy pięć czy nawet jak radzą w podręczniku PS siedem) klatki. Takie zdjęcia bez problemu skleisz w pojedyncze zdjęcie HDR.

romejo
07-05-2005, 20:36
No cos mi tu nie pasuje
Biore fote w nefie ustawiam -2EV i zapisuje jako psd nastepnie operacje powtarzam dla innych ustawien EV robilem juz dla 2, 3 i 5 klatek
Wiec dostaje kilka roznych fotek oczywiscie kazda nazywam inaczej
Potem do sklejania warstw i ciagle ten sam komunikat

Anonymous
07-05-2005, 20:55
Ale w PSD dalej siedzi EXIF, który mówi PSowi jak różnią się zdjęcia (a się nie róznią). PS musi wiedzieć gdzie umieścić "na histogramie" dane z kolejnych ujęć. W polskiej wersji CS2 podczas tworzenia HDRa pojawia się komunikat - odczytywanie wartości ekspozycji, czy jakoś podobnie.
Może numer z JPGiem przejdzie (save fr web). Ja zawsze łączę bezpośrednio NEFy i to wydaje się mieć jakiś sens.

stig
07-05-2005, 22:01
Panowie... Wystarczy te roznie "wywolane" NEFy, po zapisaniu np. do TIFFa -- skonwertowac czyms, co w czasie konwersji usuwa EXIFa... Wtedy w "merge HDR" mozna podac ekspozycje "z palca"...

romejo
08-05-2005, 12:13
I tak wlasnie zrobilem
Wyciolem z foty EXIF no i sie polaczylo
Dzieki wielkie za porady

Al Bundy
08-05-2005, 12:57
Nie rozumiem jedenego - skoro składał tylko z braketingu to czemu fotka po lewej jest mniej ostra od tej po prawo? Powinny róźnić się tylko naświetleniem...

stig
07-11-2005, 10:59
Nie rozumiem jedenego - skoro składał tylko z braketingu to czemu fotka po lewej jest mniej ostra od tej po prawo? Powinny róźnić się tylko naświetleniem...
A po czym wnosisz, ze jest mniej ostra? Spojrz na wlosy powiewajace nad glowa -- sa idealnie tak samo ostre. Zreszta -- inaczej byc nie moze. TIffy generowane z C1 roznily sie tylko parametrami ekspozycji.

Grey
07-11-2005, 17:37
ouuu shit, stig znowu sie czegos dowiedzialem... a jakie to fajne:D

thx man:>

Tomassimo
21-11-2005, 18:36
Wytłumaczcie mi proszę jakim cudem CS2 9.0 nie potrafi otworzyć NEF'a z D50?? "... it's not the right kind of document"(!) mimo tego, że format NEF jest jednym z kilku wymienionych w grupie "Camera Raw" w "Otwórz jako".

[ Dodano: Pon 21 Lis, 2005 ]
Jak rozumiem nikt nie jest w stanie mi pomóc i tylko ja mam takie problemy??

szymony
22-11-2005, 08:50
Nikon postanowił kodować WB i ściągać kasorę od producentów softu za swój wynalazek. Więc chłopaki z Adobe go olali.
W końcu chyba jednak jedni i drudzy przyszli po rozum do głowy i się dogadali. Ostatni CR powinien już otwierać pliki z D50.

andee
22-11-2005, 20:46
Pierwszy post wiec sie przywitam: CZESC :)

Temat mnie interesuje od jakiegos czasu, ponizej 2 fotki, obrobka co prawda nie w PS ale jednak HDR...

Jedna ze skladowych fotografii:

http://andee.nwz.pl/galeria/galleries/Fotografia%20HDR/aerograf.jpg

HDR:

http://andee.nwz.pl/galeria/galleries/Fotografia%20HDR/aerograf_HDR.jpg

Dodam ze to prawdziwe HDR, ekspozycje skladowe nie sa wygenerowane przez jakis program...

pele
23-11-2005, 03:20
Może nie w tym dziale ale spytam czy da się D70 zrobić np 3 zdjęcia w braketingiem w ruchu jak na przykładzie np w pierwszym poście tego tematu bo wciskanie spustu aparatu 3 krotnie to raczej nie ma szans aby uchwycić obiekt i aparat w tej samej pozycji czy w tym wypadku mowa o zdjęciach ze statywu.

szymony
23-11-2005, 08:39
Pierwszy post wiec sie przywitam: CZESC :)

Temat mnie interesuje od jakiegos czasu, ponizej 2 fotki, obrobka co prawda nie w PS ale jednak HDR...


Prócz HDR to jeszcze cuś z blurem kombinowałeś. Swoją drogą fajne urządzenie, czy to "Badger"?

andee
23-11-2005, 09:05
Nic tu nie bylo kombinowane...

Oprocz ekspozycji z roznymi EV, zrobione sa tez ekspozycje z roznymi wartosciami przeslony, stad roznica w glebi ostrosci. Ot taki eksperyment z dynamika GO przy okazji, sadze ze udany... HDR to w tym przypadku suma 16 ekspozycji.

Nie, to Paasche ;)

rasio
01-12-2007, 21:22
a ja mam pytanie jak mam d40 i nie mam bracketingu to jak zrobic to samemu? sry ze sie wtracam ale zielony jestem i szukam madrosci innych

prz3mo
02-12-2007, 15:48
a ja mam pytanie jak mam d40 i nie mam bracketingu to jak zrobic to samemu? sry ze sie wtracam ale zielony jestem i szukam madrosci innych

Zrób jedno zdjęcie w RAW i potem "wywołaj" je do np. trzech jpg (odpowiednio -1EV, 0EV, +1EV)...

Tu zdjęcie które zrobiłem w podobny własnie sposób:
http://plfoto.com/1393122/zdjecie.html

sniper88
02-12-2007, 17:06
Zrób jedno zdjęcie w RAW i potem "wywołaj" je do np. trzech jpg (odpowiednio -1EV, 0EV, +1EV)...

Tu zdjęcie które zrobiłem w podobny własnie sposób:
http://plfoto.com/1393122/zdjecie.html

Ta technika daje troche gorsze efekty niz HDR z 3 rawow, wiec zawsze mozesz recznie wprowadzic korekcje ekspozycji;)

prz3mo
02-12-2007, 20:42
Ta technika daje troche gorsze efekty niz HDR z 3 rawow, wiec zawsze mozesz recznie wprowadzic korekcje ekspozycji;)

Zalezy co rozumiesz pod pojęciem "gorsze efekty". Jesli chcesz uzyskac "plastik-fantastic" to tak... rzeczywiscie to gorsza metoda :mrgreen:

fireboy
03-12-2007, 00:18
prz3mo, fajne zdjęcie... nie przekombinowane...
rasio, co do braku bracketingu w D40 to przydałby Ci się statyw... i wtedy zmieniasz ręcznie EV i pstrykasz...

sniper88
03-12-2007, 09:04
Zalezy co rozumiesz pod pojęciem "gorsze efekty". Jesli chcesz uzyskac "plastik-fantastic" to tak... rzeczywiscie to gorsza metoda :mrgreen:

No i masz wieksze szumy;)

alp988
16-12-2007, 22:53
hej,
czy istnieją (na pewno isnieją:) jakieś inny software'y do hdr'u niż ps.
z góry dzięki za odp.
pozdr

Miden
16-12-2007, 23:01
u mnie pierwsza fotka jest za bardzo kontrastowa i miejscami przepalona. Druga jest juz lepsza, ale biala bluzka rzeczywiscie jest szara :/

sniper88
17-12-2007, 10:44
hej,
czy istnieją (na pewno isnieją:) jakieś inny software'y do hdr'u niż ps.
z góry dzięki za odp.
pozdr
Photomatix

tamiolki
22-12-2007, 12:00
Musisz zrobić trzy zdjęcia, a nie wywołać trzy razy to samo zdjęcie. Stig zamieszał i tela. HDR do zdjęć ludzi się nie nadaje.
Jak chcesz widoczek w HDR - włącz braketing 3x lub 5x z krokiem 2EV (da się - empirycznie sprawdzone) i zrób trzy (czy pięć czy nawet jak radzą w podręczniku PS siedem) klatki. Takie zdjęcia bez problemu skleisz w pojedyncze zdjęcie HDR.

.... dokładnie, tylko widoczki w miarę statyczne, i najlepiej na preselekcji przysłony i manualfocus. (masz gotowy przepis)