PDA

Zobacz pełną wersję : ostre słońce



Jaworrr
26-08-2010, 15:40
cześć,
Lecimy za kilka dni z żoną na Chalkidiki (Athos).
To Grecja więc wiadomo, ostre słońce. Mam filtr PL, Hoya fioletowa więc nie najgorszy ale nie lubię go używać bo dziwnie wpływa na balans bieli. Nie udaje mi się tego skorygować.

Jak ustawiacie WB pod polara?

R
26-08-2010, 15:44
sam sobie odpowiedziales na pytanie. jaki filtr taki wb. hoya zaczyna sie od HMC. "szarosc" polara nie powinna wplywac na WB

Pioter_
26-08-2010, 16:30
a może zdefiniujmy sobię tę "dziwność"... przy użyciu polara kolory są cieplejsze czy chłodniejsze niż normalnie?

jak dobrze czytam testy na optycznych (http://www.optyczne.pl/7.17-Inne_testy-Test_filtrów_polaryzacyjnych_Hoya_PL-CIR_72_mm.html) to pewnie wychodzą Ci chłodniejsze kolory... jeśli tak, to ... ten typ tak ma :-(

inna rzecz, to że R ma rację.
seria "fioletowa" to chyba najsłabsze polary jakie oferuje HOYA.

Jaworrr
27-08-2010, 10:26
no kolory są zdecydowanie chłodniejsze. 'jaki filtr taki wb'... dobre i zgadza się. To przyoszczędziłem na filtrze... :( do śmietnika...